Geriausias Pagėgių rinktinės tarnybinis šuo – belgų aviganis Spaideris

2015-05-05, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

Geriausias sieną su Rusija saugančios VSAT Pagėgių rinktinės tarnybinis šuo – 7 metų belgų aviganis Spaideris (nuotraukoje). Jo šeimininkas kinologas Mindaugas Putramentas tarnauja Viešvilės užkardoje. Spaideris tokį titulą jau buvo iškovojęs 2012 m. ir 2011 m.

Tai paaiškėjo po tris dienas trukusių VSAT Pagėgių rinktinės tarnybinių šunų meistriškumo varžybų.

Jose varžėsi 14 kinologų iš Vileikių, Plaškių, Bardinų, Viešvilės, Rociškių, Šilgalių, Kudirkos Naumiesčio, Specialios paskirties užkardų su savo augintiniais bei svečių teisėmis dalyvavo 2 Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai su tarnybiniais šunimis. Visi keturkojai varžybų dalyviai – vokiečių ir belgų aviganiai. Geriausi Pagėgių rinktinės kinologai su tarnybiniais šunimis, kurie anksčiau tapo prizininkais VSAT organizuojamuose tarnybinių šunų meistriškumo čempionatuose, šįkart varžybose nesivaržė.

Keturkojai buvo vertinami pėdsekystės, žmogaus paieškos, daiktų paieškos vietovėje ir bendrojo paklusnumo rungtyse. Pagėgių rinktinės kinologai varžėsi ir specialaus kurso (pėdsekystės, žmogaus paieškos, daiktų paieškos vietovėje) individualioje įskaitoje. Varžyboms rungčių trasos buvo paruoštos Viešvilės užkardos saugomo ruožo miškuose. Varžybų organizatoriams talkino Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai.

Pirmą vietą bendroje įskaitoje iškovojo M. Putramentas su Spaideriu. Šis duetas Pagėgių rinktinėje vykusiose analogiškose varžybose ant nugalėtojų pakylos aukščiausio laiptelio jau buvo užkopę 2012 m. ir 2011 m. Antri buvo Pakrančių apsaugos rinktinės pareigūnas Algirdas Vadišius (kairiojoje nuotraukoje centre) ir jo vokiečių aviganė Elka. Trečia vieta atiteko Tomui Švilpai su vokiečių aviganiu Baksu (pirmi iš dešinės), kuris tarnauja Pagėgių rinktinės Rociškių užkardoje.

Geriausi kinologai su tarnybiniais šunimis iškovojo teisę atstovauti Pagėgių rinktinę birželį vyksiančiame VSAT tarnybinių šunų čempionate.

Iškilmingas varžybų nugalėtojų apdovanojimas vyko Pagėgių rinktinės Viešvilės užkardoje. Nugalėtojus ir prizininkus taurėmis ir diplomais apdovanojo rinktinės vadas Rimantas Timinskis. Meistriškumo varžybų dalyviai džiaugėsi UAB „Edalis“, UAB „Edvonis“, E. Diržinausko veterinarinės tarnybos, A. Šimkūno veterinarinio aptarnavimo punkto, "Vingio" veterinarinės gydyklos įsteigtais prizais.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?