Ministrė A.Pabedinskienė: „Socialiniai darbuotojai turi būti įvertinti ir pagarba, ir atlyginimu“

2015-05-05

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė, susitikusi su Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos prezidente Rasa Laiconiene, pabrėžė, kad Lietuvoje, skirtingai nuo Vakarų Europos, Skandinavijos valstybių, socialiniai darbuotojai dar nesulaukia atitinkamo savo darbo įvertinimo.

„Socialiniai darbuotojai dirba su sunkiausiomis visuomenės grupėmis – rizikos šeimomis, socialinės globos įstaigų gyventojais, seneliais, vaikais, neįgaliaisiais. Sunkiai įsivaizduojame gyvenimą be šių pagalbininkų, bet kažkodėl nesugebame tinkamai įvertinti jų triūso“, – pažymėjo ministrė A. Pabedinskienė.

Pasak ministrės, socialinių darbuotojų darbas tiek pat svarbus kaip mokytojo ar mediko, juk jie gydo šeimos ar žmogaus sielas, tačiau jų atlyginimai vos ne trečdaliu mažesni. „Todėl kartu su nauju biudžetu siūlysiu didinti vidutinį mėnesinį socialinių darbuotojų atlygį apie 70 eurų (apie 240 litų)“, –pabrėžė A. Pabedinskienė.

Tam per metus papildomai reikės apie 6,5 mln. eurų.

„Jau pernai klausiau, ar rūpestis mūsų vaikais, neįgaliaisiais, seneliais ir šeimomis vertas papildomų 6 mln. eurų? Mano nuomone, tikrai vertas, todėl toks siūlymas artimiausiu metu pasieks Vyriausybę, kur, tikiu, kolegos supras reikalingumą ir svarbą“, – pabrėžė ministrė Algimanta Pabedinskienė.

Statistikos departamento duomenimis, socialinio darbuotojo su universitetiniu išsilavinimu 2014 m. vidutinis atlyginimas buvo 489,16 euro (1688,96 Lt), mokytojo – apie 764 eurus (2640 Lt), gydytojo – apie 854 eurus (2950 Lt).

 


Straipsnio komentarai

1122015-05-05
social darbuotojos turi but ivertintos kaip jos dirba o ne visos iseiles Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?