Teliko vienas žingsnis, ir jaunuoliai iki 20 metų negalės vartoti alkoholio

2015-05-06, BNS
123rf.com nuotr. / Alkoholis
123rf.com nuotr. / Alkoholis

Seimui liko vienintelis balsavimas, kuriuo nuo šių metų lapkričio siūloma uždrausti alkoholį vartoti žmonėms iki 20 metų.

Seimas antradienį po svarstymo pritarė atitinkamoms Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms. Už jas balsavo 42 Seimo nariai, prieš buvo 12, susilaikė 18 parlamentarų.

Jeigu Seimas priims pataisas, asmenims iki 20 metų būtų draudžiama ir vartoti, ir turėti bet kokių alkoholinių gėrimų, o prekybininkams – draudžiama juos parduoti.

„Nematau problemos, kad vestuvės būtų ir be alkoholio“, – antradienį svarstant projektą teigė „tvarkietis“ Petras Gražulis.

Vis dėlto jis siūlė per jungtuves padaryti išimtį ir leisti jaunesniems nei 20 metų asmenims tokia proga išgerti šampano.

Liberalsąjūdietis Andrius Mazuronis siūlė „nedaryti nesąmonių iš rimto dalyko“. „Dabar alkoholio galima įsigyti tik nuo 18 metų, o 16-mečiai ir net jaunesni negeria? Geria“, – sakė parlamentaras.


Straipsnio komentarai

riemas2015-05-06
tip ir turi ivesti istatima kad nepardavinetu ne tik nepilnameciams bet ir iki20 m bet kas isto kad ir uzdraus pasislepe nepilnameciai kiek ju papuola i ligonines vos ne komos busenoi antiek girti kad juos reikia blaivyt vos ne tris paras Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?