Lietuva ketina skirti 2,5 mln. eurų paramos neturtingoms valstybėms

2015-05-06, BNS
 © DELFI (R.Tenio nuotr.)
© DELFI (R.Tenio nuotr.)
Lietuva Pasaulio banko Tarptautinės plėtros asociacijos fondui skirs 2,47 mln. eurų - [pinigai bus panaudoti neturtingiausioms pasaulio valstybėms paremti.

Vyriausybė trečiadienį ketina suteikti įgaliojimus finansų ministrui Rimantui Šadžiui pasirašyti įsipareigojimo dokumentą, pagal kurį būtų mokamas Lietuvos įnašas.

Lietuvos įnašas 17-ame asociacijos išteklių papildyme bus mokamas trejus metus nuo 2015 metų. Pirmoji dalis - 820 tūkst. eurų - turėtų būti sumokėta iki birželio 15 dienos.

Finansų ministerija nurodo, kad šios lėšos būtų įtraukiamos į apskaitą kaip oficiali parama vystymuisi, kurią Lietuva, kaip ir kitos naujosios ES valstybės, yra įsipareigojusi padidinti iki 0,33 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

Lietuva asociacijos nare tapo 2011 metais ir įsipareigojo kas trejus metus papildyti jos išteklius. 2012 metais Vyriausybė tam skyrė 2,4 mln. eurų.

 


Straipsnio komentarai

ziauru2015-05-06
savo šalies vaikais nesirūpina tik laukia kol žmones per sms priaukos o svetimiem į šikna lenda Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nieko sau geras2015-05-06
tai kaip musu jug valstybe labai turtinga jug tiek riamia nepala ir ukraina ir sitiek sukiso kompensacijos zydams ir musu valstybe skaitos bedna o kiek milijonu zadejo sukist apsaugai iki zilos galvos lansbergiui o patys seimistai kiek istaske vejais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?