Šilutės Migracijos padalinys ragina pasitikrinti savo asmens dokumentų galiojimą

2015-05-06, Tauragės AVPK informacija

Gerėjant orams ir artėjant atostogų metui Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Migracijos skyriaus Šilutės grupės darbuotojai ragina gyventojus atkreipti dėmesį į savo ir savo vaikų asmens tapatybės dokumentų galiojimo laiką.

Užsakyti ir atsiimti asmens tapatybės kortelę ar pasą, nepriklausomai nuo deklaruotos gyvenamosios vietos, galima bet kurioje migracijos tarnyboje. Kiekvienas 16 metų sulaukęs Lietuvos Respublikos pilietis privalo turėti asmens tapatybę ir pilietybę patvirtinantį dokumentą – pasą arba asmens tapatybės kortelę (ne vairuotojo pažymėjimą).

Migracijos padalinio darbuotojai pastebi, jog į juos dažnai kreipiasi piliečiai, kurių asmens dokumento galiojimo laikas yra pasibaigęs, prašydami išduoti laikinąjį pažymėjimą. Atsisakius tai padaryti – neretai išreiškiamas asmenų nepasitenkinimas, todėl norime atkreipti gyventojų dėmesį, kad laikinasis pažymėjimas yra asmens dokumentas, skirtas Lietuvos Respublikos piliečio, praradusio asmens tapatybės kortelę ar pasą, asmens tapatybei patvirtinti, iki piliečiui išduodama nauja asmens tapatybės kortelė ar pasas.

Primename, kad jei pilietis yra praradęs asmens dokumentus, jie skubos tvarka neišduodami ir nekeičiami. Norint gauti asmens dokumentą skubos tvarka, asmuo turi pateikti laisvos formos prašymą, kuriame reikia nurodyti svarbias priežastis ir jas patvirtinančius dokumentus. Atsižvelgiant į nurodytas priežastis yra sprendžiamas klausimas dėl asmens dokumento išdavimo skubos tvarka.

Migracijos padaliniai Šilutėje dirba:

• Pirmadieniais ir trečiadieniais nuo 8.00 iki 17.00 val. (pietų pertrauka 12.00 –12.45 val.)

• Antradieniais ir ketvirtadieniais nuo 8.00 iki 18.00 val. (be pietų pertraukos)

 • Penktadieniais nuo 8.00 iki 15.45 val. (pietų pertrauka 12.00 – 12.45 val.)


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?