Pagėgiškis Zigmas – visų galų meistras

2015-05-09, Stasys BIELSKIS
Zigmas Šalkauskas - pats populiariausias darbininkas seniūnijoje.
Zigmas Šalkauskas - pats populiariausias darbininkas seniūnijoje.

Pagėgių seniūno Dainiaus Maciukevičiaus teigimu, Zigmas Šalkauskas yra pats populiariausias darbininkas seniūnijoje, savo geranoriškumu, šypsena, „užkariavęs“ daugumą pagėgiškių.

„Z. Šalkauskas yra visų galų meistras – elektrikas, santechnikas, mechanizatorius, pats išsprendžiantis visas problemas, - teigė D. Maciukevičius. - Todėl, kai paprašo kas nors seniūnijos pagalbos, iškart sako: „Duokit mums tą žiliuką, Zigmą, ir nieko daugiau“. Stebiuosi ir neatsistebiu – jam jau 68-eri, o kiek turi energijos ir stiprybės. Ne vienam jaunuoliui, dirbančiam viešuosius darbus, Zigmas yra pridaręs gėdos savo fizine jėga ir ištverme. Būna, kad jis neiškentęs griebia akmenį ar šiaip kokį sunkų daiktą, minutė kita – ir problema išspręsta. Yra teisus žmogus, teisybę drebia į akis. Turi puikią atmintį. Kadangi Pagėgių seniūnija yra didžiausia savivaldybėje, tai jis man kaip katalogas, paklausiu: „Zigmukai, gal žinai, kokioje vietoje buvo padaryta tas ar anas, ir t. t.“. Ir Zigmas prisimena – padarė ten, darė tą, darė aną... Visur jo pilna Pagėgiuose. Aš rytais dar bėgioju, o Zigmas jau į darbą dviratuku važiuoja. Neįsivaizduoju, kas atsitiktų, jei iš tokio žmogaus atimtume veiklą. Užtat įsivaizduoju, kaip man ir seniūnijai būtų negerai. Lenkiu galvą ir dėkoju likimui, kad toks puikus žmogus dirba Pagėgių seniūnijoje“.

„Šilokarčemos“ žurnalistas paprašė Z. Šalkausko prisistatyti šio laikraščio skaitytojams. Pašnekovas teigė gimęs Tauragės rajone, Žygaičiuose, gyvenęs Piktupėnuose, o dabar jau daug metų – Pagėgiuose.

„Esu baigęs visas vienuolika klasių, dvi profesines technikos mokyklas – Viešvilės ir Vilkijos, - pasakojo Z. Šalkauskas. – Jose įsigijo traktorininko, vairuotojo, elektriko profesijas. Klaipėdoje vykusiuose kursuose išmokau kloti plyteles. Dirbau traktorininku Piktupėnų tarybiniame ūkyje, elektros tinkluose Pagėgiuose“.

Zigmo žmona Juzefa beveik visą laiką dirbo geležinkelyje iešmininke, iš ten ir į pensiją išėjo.

Juodu užaugino dvi dukras – Irena dirba Pagėgių socialinės paramos centre, Kristina gyvena Vilniuje, augina dvi dukreles. Iš viso Z. ir J. Šalkauskai jau turi tris anūkes ir vieną anūką.

Paklaustas, ar domisi politika, atsakė, kad per daug toli į ją neina. Tik patikslino: „Šiuo metu žymiai geriau nei buvo prie rusų. Dabar laisva Lietuva, jos neįmanoma palyginti su buvusia Lietuva. Nors daug kas ir keikia, kai kam nepatinka“.

Asmenims, kurie sulaukę pensinio amžiaus ir toliau dirba, yra mažinama senatvės pensija. Dėl to Z. Šalkauskas kas mėnesį netenka po 58 eurus, bet jam negaila prarastų pinigų, jam geriau dirbti, pagelbėti pagėgiškiams, kasdien būti tarp žmonių.

 


Straipsnio komentarai

pagegiskiai2015-05-12
Tikrai puikus Zmogus,- vienas is nedaugelio,musu,visiems sypsosi,visada pasilabina ,garbaus amziaus tu ,ar jaunesnes kartos atstovas butum-sekmes kasdienybeje ir stiprios sveikatos jam ir jo artimiesiems...
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
ona2015-05-09
Sveikatos tam žmogui ir dar daug gerų darbų atlikti.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka