Daugiavaikei mamai J. Domeikienei – Prezidentės apdovanojimas

2015-05-10, Gerda BELOKOPYTOVA
J. Domeikienė atsiimti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalio atvyko kartu su savo šeima.  Roberto Dačkaus nuotrauka
J. Domeikienė atsiimti ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medalio atvyko kartu su savo šeima. Roberto Dačkaus nuotrauka
Šiemet Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė tęsė tradiciją prieš Mamos dieną išskirtiniais apdovanojimais apdovanoti daugiavaikes mamas, dorai išauklėjusias ir užauginusias vaikus. Ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota Pašyšių kaimo gyventoja Janina Domeikienė.

Vos sugrįžusi su garbingu apdovanojimu iš Vilniaus J. Domeikienė sulaukė svečių ir savo namuose Pašyšiuose. Čia jos atvyko pasveikinti Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, Juknaičių seniūnas Alfredas Gaubys bei seniūnijos socialinio darbo organizatorė Vita Gečienė.

Užklupus tokiam sveikinimų lietų nuo Janinos veido nė minutėlei nedingo šypsena, o išklausiusi svečių senjorė jiems taip pat palinkėjo sėkmingo gyvenimo.

Nors kilusi Janina iš Tauragės rajono, tačiau save vadina tikra pašyšiške, mat čia atsikraustė dar jaunystėje kartu su tėvais. Augo ji taip pat gausioje šeimoje – buvo penkiese.

Pašyšiuose ji ir savo būsimąjį vyrą Antaną sutiko. Jaunuoliai pamilo vienas kitą ir netrukus susituokė. Jų santuoka buvo palaiminta. Ne kiekvienam duota susilaukti net 10 vaikų. O Janina ir Antanas tiek jų sulaukė ir visus sugebėjo dorais, maloniais ir darbščiais žmonėmis užauginti. Tiesa, užaugo jau tik 9 vaikai, mat sūnaus dar visai mažyčio neteko.

Susirinkusiesiems Janina pasakojo ir apie tai, kaip sunkiai dirbo, kad visus vaikus galėtų išmaitinti, kad visi turėtų kuo apsirengti. Žinoma, paūgėję vyresnieji padėdavo tėvams darbus nudirbti.

Nors dabar J. Domeikienės veidas tiesiog spinduliuoja lyg skaičiai šviečianti pavasario saulė, tačiau gyvenimas jos nebuvęs jau toks paprastas. „Reikėdavo daug dirbti. Vyrai pasiima šakes, krauna mėšlą į vežimą ir nuveža jį į laukus, o mes, moterys, jį ten iškratome. Vyrai aria dirvą, o mes krepšiukus pasiėmusios bulves mėtome. Viską darėme rankomis, nenaudojome jokios technikos“, - susirinkusiesiems pasakojo pašyšiškė.

Pailsėti Janinai tikrai nebuvo kada, tačiau dėl to ji niekuomet nesiskundė. Atvirkščiai, dabar gali pasigirti, kad, matyt, dėl to, jog daug dirbo, niekuomet nesirgo. I devintą dešimtį įkopusi ilgaamžė pasakojo, kad per visą savo gyvenimą yra sirgusi vos vieną kartą. Tuomet jai buvo diagnozuotas plaučių uždegimas. Tai patvirtino ir kartu su mama gyvenanti dukra Vanda. „Iš tikrųjų ji sveikata niekuomet nesiskundė. Kiekvienas jai to galime pavydėti. Mama ligoninėje yra gulėjusi tik tuomet, kai vaikus gimdė“, - pasakojo Janinos dukra. Gera sveikata – tai tarsi iš dangaus pasiųsta dovana Janinai už pasiaukojimą auginant savo gausų būrį vaikų. „Mama gyveno labai sveikai. Ji daug dirbo, o maistą gamino tik iš pačių rankomis užsiaugintų produktų. Pastariesiems užauginti nenaudojo jokių trąšų ar chemikalų. Štai todėl ji sveikata niekada nesiskundė ir dabar vis dar puikiai atrodo“, - mamai gražių žodžių negailėjo dukra Vanda.

Dabar, kai vaikai užauginti ir visi darbai nudirbti, Janinai belieka džiaugtis gražia, gausia savo šeima. Jos turtas ne tik vaikai, bet ir 21 anūkas bei net 30 proanūkių.


Straipsnio komentarai

nu tep2015-05-11
taigi kad musu valdziai musu motinos kurios isaugino sitiek vaiku ir gausiai i tokias seimas nekreipia jokios pagarbos o i svetimus vaikus auginancius vaikus tokia pagarba rodo ir taip vadinas rupi ateinanti lietuvos karta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Laura2015-05-11
Idomu kodel siamoteri isrinko? Gi LIetuvoje yra auginanciu mamu 12ika ir daugiau ir jos tikrai dorus vaikus uzaugina, reiktu pradet manau nuo gausiausios seimos!!!
Sveikinimai siai moteriai!
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jo2015-05-11
ar per visa lietuva si ponia vienintele daugiavaike motina su pagarba jai Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?