Pagėgių pasieniečiai vėl rūpinosi karo laikų sprogmens apsauga

2015-05-08, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

Prie sienos su Rusija aptiktą karo laikų sprogmenį vėl teko saugoti VSAT Pagėgių rinktinės pareigūnams. Per savaitę tai jau ketvirtas toks atvejis.

 

Ketvirtadienį VSAT Pagėgių rinktinės Plaškių užkardos pasieniečiams paskambino žvejas. Jis pranešė, kad Pagėgių savivaldybės Nausėdų kaimo ribose prie Nemuno, kuriuo eina siena su Rusija, pastebėjo į miną panašų daiktą. Pasieniečiai iškart nuvyko į šią vietą ir ėmėsi rūpintis radinio apsauga.

VSAT pareigūnai apie tai pranešė ir Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerinio bataliono išminuotojams. Šie atvykę nustatė, kad radinys yra Antrojo pasaulinio karo mina POMZ–2. Pavojingas sprogmuo sunaikintas vietoje.

Per savaitę tai jau ketvirtas atvejis, kai Pagėgių rinktinės pasieniečiams teko rūpintis aptiktų sprogmenų apsauga.

Praėjusį antradienį prie sienos su Rusija žemę dirbęs Šakių rajono gyventojas rado 76 mm Antrojo pasaulinio karo laikų artilerijos sviedinį. Praėjusį sekmadienį Šakių rajono Rėžgalių kaimo gyventojas netoli savo sodybos aptiko Antrojo pasaulinio karo laikų 81 mm minosvaidžio miną. Prieš savaitę VSAT Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardos pasieniečiai, vykdydami tarnybą netoli sienos su Rusija esančio Šakių rajono Šilgalių kaimo, prie Šešupės upės, patys rado Antrojo pasaulinio karo laikų rankinę granatą RPG-40.

Visu šiuos pavojingus sprogmenis išminuotojai sunaikino vietoje.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Jei turite šiek tiek laisvo laiko, kas jums labiau patiktų?