Rusnėje apsigyveno šeimyna iš Saugų vaikų globos namų

2014-10-14, Gerda BELOKOPYTOVA
„Rusnės šeimyna“ iš Saugų vaikų globos namų naujuose namuose – Rusnės specialiosios mokyklos bendrabutyje jaučiasi puikiai.
„Rusnės šeimyna“ iš Saugų vaikų globos namų naujuose namuose – Rusnės specialiosios mokyklos bendrabutyje jaučiasi puikiai.

Nuo spalio 1 dienos Rusnės specialiosios mokyklos bendrabutyje apsigyveno nauji gyventojai – tai 10 vaikų, pasivadinusių „Rusnės šeimyna“, iš Saugų vaikų globos namų. Naujuose namuose įsikūrę vaikai džiaugiasi pasikeitusiomis gyvenimo sąlygomis.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu priimtas sprendimas, leidžiantis iš Saugų vaikų globos namų perkelti vieną šeimyną į Rusnės specialiąją mokyklą. Taip nutarta padaryti todėl, kad nuo šių metų visos socialinės įstaigos turi gauti licenciją socialinei veiklai vykdyti. Viena iš sąlygų, šiuo atveju, vaikų globos namams, kad toje įstaigoje turi būti ne daugiau kaip 60 vaikų. Saugų vaikų globos namuose vaikų gyveno gerokai daugiau. Anot Šilutės r. savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjo Alvido Šimelionio, reikėjo išspręsti šią problemą. „Arba vaikus grąžinti į šeimas, kurie tokias turi, arba juos išvežti į kitų rajonų globos namus. Taip gimė tokia idėja įkurti šeimynas kitoje veiklos vietoje. Šeimyna priklauso Saugoms, bet negyvena tame pačiame pastate.

Žinant, kad Rusnėje yra bendrabutis, o specialiosios mokyklos mokinių nėra daug, yra galimybė padaryti jiems atskirą įėjimą. Be to, dalis tų vaikų mokosi Rusnės specialiojoje  mokykloje“, - pasakojo idėjos autorius A. Šimelionis.

Šeimynoje gyvena 10 vaikučių nuo darželinukų iki mokyklinio amžiaus. Pasak Socialinės paramos skyriaus vedėjo, šeimyną Rusnėje prižiūri 6 darbuotojai. „Socialinio darbuotojo padėjėjai yra priimti naujai. Jie rusniškiai“, - sakė A. Šimelionis. Socialinės paramos skyriaus vedėjas taip pat pasakojo, kad mažėjant socialinių pašalpų gavėjams Savivaldybė sutaupo nemažai lėšų. O iš šių sutaupytų pinigų, anot A. Šimelionio, 50 tūkst. litų skirta šeimynos išlaikymui iki šių metų pabaigos. „Tai pinigai, skirti darbuotojų užmokesčiui, buities įrangai įsigyti ir pan.“, - sakė Socialinės paramos skyriaus vedėjas.

Kalbintas Saugų vaikų globos namų direktorius Eugenijus Judeikis taip pat džiaugėsi tokiais pokyčiais jo vadovaujamoje įstaigoje. „Spalio 1 dieną darėme šeimynos įkurtuves Rusnėje. Man labai patinka, kokiomis sąlygomis jie ten gyvena. Ten visiškai įrengta virtuvėlė. Džiaugiamės, kad Savivaldybė skyrė 10 tūkst. litų šeimynos reikalingų priemonių buities daiktų įsigijimui. Naujosios šeimynos įkūrimui UAB „Germanika“ padovanojo penkias labai gražias spintas. Ir dar – neseniai vyko apsipylimo šaltu vandeniu manija. Tai  ji šiek tiek buvo naudinga ir mums. Dabar šeimynos namuose yra 4 labai gražios odinės kėdės. Jas vaikams padovanojo vienas šios akcijos dalyvių. Šeimynos namuose yra ir padovanotos lovos, - džiaugėsi Saugų vaikų globos namų direktorius E. Judeikis. – Vaikų įspūdžiai dabar neblogi. Jie dabar gyvena visai kitokioje aplinkoje, kaip mažame bute“. Direktorius pasakojo, kad dėl naujosios grupės įkūrimo Rusnėje pirmadienį, spalio 6-ąją, pridavė visus reikiamus dokumentus licencijavimui.

 


Foto galerija

Naujos šeimynos gyvenamos patalpos primena butą. Mergaitėms vieni kambariai, berniukams – kiti. Taip pat čia įrengtas poilsio ir žaidimų kambarys, tualetai, dušai, virtuvė, kur vaikai mokosi gaminti valgyti.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?