„Vilkyškių pieninės“ direktorius G.Bertašius: pajamos smuko, nes tenka pardavinėti pusvelčiui

2015-05-11, LUKAS ZADARACKAS, 15min.lt
Eversus nuotr. / Gintaras Bertašius
Eversus nuotr. / Gintaras Bertašius

2015 m. sausio-balandžio mėnesių vienos didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo bendrovės „Vilkyškių pieninė“ konsoliduoti pardavimai buvo 5,7 mln. EUR arba 29 proc. mažesni negu 2014 m. tuo pačiu metu. Vis dėl to, mažesnes įmonės pajamas lėmė ne kritę pardavimai, o rekordiškai maža pieno produktų kaina eksporto rinkose, kurią lemia produkcijos perteklius.

2015 m. balandžio mėnesį bendrovės konsoliduoti pardavimai buvo 5,7 mln. EUR arba 29 proc. mažesni negu 2014 m. balandžio mėnesį. Bendrovės pardavimai 2015 m. sausio – balandžio mėn. buvo 25,3 mln. EUR arba 30 proc. mažesni negu per tą patį laikotarpį 2014 m.

„Šiandien kainų (pieno produktų) lygmuo yra 30 proc., o kartais ir dar daugiau, žemesnis, negu praėjusiais metais tokiu pačiu laikotarpiu. Visame pasaulyje eksporto rinkose yra sumažėjusios kainos“, – 15min.lt teigė „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius Gintaras Bertašius.

„Produktų kiekį mes parduodame beveik tokį patį, bet esminė priežastis – kritusios produktų kainos“, – pagrindinę sumažėjusių pajamų priežastį įvardijo G.Bertašius.


Kadras iš „Youtube“/Vilkyškių pieninė

Jo teigimu, kritusias pieno produktų kainas lėmė jų perteklius rinkoje.

Paklaustas, kokią įtaką sumažėjusioms bendrovės pajamoms turėjo Rusijos įvestas embargas vakarietiškų maisto produktų importui, „Vilkyškių pieninės“ generalinis direktorius teigė: „Papildomų nuostolių nebuvo. Įtaką turėjo, bet apyvartą gal paveikė tik vienu kitu procentu“.


„Vilkyškių pieninės“ nuotr./„Vilkyškių pieninės“ produktai

G.Bertašius sakė, jog Rusijai skirtos prekės buvo nukreiptos į kitas bendrovės eksporto rinkas – Vokietiją, Balkanų ir Pietų Europos šalis.

„Apyvarta priklauso nuo rinkos – jeigu rinkose kils kainos, kils ir apyvarta", – teigė G.Bertašius. 


Straipsnio komentarai

Joo2015-05-12
Vilkyškių pieninė nuostolių nepatyrė nes ūkininkams pieno supirkimo kainą sumažino perpus. Taigi nuostoliai atiteko ūkininkams. Parduotuvėje sūrio ir kitų pieno produktų kaina nenukrito nei vienu centu, taigi pieno produktų kainos nesumažėjo. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
...2015-05-12
Tegu nenusisneka! Kas yra skriaudziami tai patys pieno statytojai.jie atiduoda piena uz dyka. Kiek kainuoja kombinuoti pasarai ir darbas. Matai jis tik savo ziuri. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?