Sudaryti šauktinių sąrašai: bus įteikta apie 37 tūkst. šaukimo lapelių

2015-05-11, Rūta Pukenė, www.DELFI.lt
Baziniai kariniai mokymai© I.Budzeikaitės nuotr.
Baziniai kariniai mokymai© I.Budzeikaitės nuotr.

Krašto apsaugos ministerijoje pirmadienį buvo sudaryti šauktinių sąrašai. Apie šį procesą plačiau papasakojo sąrašus sudarę komisijos nariai ir procedūrą stebėję visuomenės atstovai.

Anot jų, visas procesas vyko sklandžiai. Jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka patikino, kad į šauktinių sąrašus pateko ir keli žinomi jaunuoliai. Tiesa, jų pavardžių jis negali atskleisti dėl konfidencialumo sutarties.

Majoras Žygimantas Adamonis sakė laukiantis iš karto atvyksiančių 40-50 proc. jaunuolių, kuriems bus įteikti šaukimai.

„Kaip rodo 2008 m. patirtis, tik apie 30 proc. jaunuolių būna tinkamų tarnauti. Pažiūrėsime, gal po 7 metų situacija pasikeitė“, – svarstė jis.

Viešai bus skelbiami šauktinių vardai, pavardės ir gimimo metai.

Savo ruožtu krašto apsaugos ministras Juozas Olekas priminė, kad, vadovaujantis įstatymais, atvykti į nurodytus Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių karo prievolės ir komplektavimo skyrius privalo kiekvienas, gavęs šaukimą.

„Tų, kurie taip nepadarys, laukia ir baudžiamoji atsakomybė“, – patikino jis.

Šių metų šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą sąrašų sudarymo procedūrą ryte stebėjo ir pats krašto apsaugos ministras Juozas Olekas, situaciją sekė ir Seimo nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas, prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjas Kęstutis Budrys.

„Istorinė akimirka. Ką tik baigėme formuoti šiemet šaukiamų jaunuolių sąrašus. Procedūra vyko skaidriai. Noriu pasidžiaugti ir padėkoti Lietuvos žmonėms, ypač jaunuoliams, kurie pasirinko savanorių kelią. Šiandieninė mūsų procedūra nesustabdo savanorystės, galima ir toliau registruotis“, – sakė jis.

Tiesa, ministras patikino, kad savanoriais negalės tapti tie asmenys, kurie buvo pašaukti tapti šauktiniais.

Bus įteikta apie 37 tūkst. šaukimo lapelių

J. Olekas sakė, kad bus įteikta apie 36825 šaukimo lapelių. Jie bus įteikti registruotu paštu. Ministras patikino, kad šaukimus gaus ir asmenys, gyvenantys užsienyje.

„Vyksta intensyvūs darbai, jie vyksta pagal planą. Rugpjūčio pradžioje viskas turi būti sutvarkyta. Padarėme tam tikrus sprendimus dėl finansinių lėšų perskirstymo. Tikiu, kad viskas bus sutvarkyta laiku“, – paklaustas, ar kariuomenės padaliniai yra pasirengę priimti šauktinius, sakė jis.

Kur ir kada bus paskelbta

Šauktinių sąrašai bus paskelbti viešai interneto svetainėse www.kam.lt ir www.karys.lt per dvi darbo dienas – gegužės 13 d., trečiadienį. Į sąrašus patekę karo prievolininkai šaukimo nurodymus gaus registruotu paštu.

Gavę juos karo prievolininkai privalės šaukimo nurodyme paskirtą dieną atvykti į nurodytus Krašto apsaugos savanorių pajėgų rinktinių karo prievolės ir komplektavimo skyrius. Vėliau, patikslinus anketinius duomenis, karo prievolininkai bus organizuotai siunčiami į Karinę medicinos ekspertizės komisiją įvertinti jų sveikatą. Savo pavardę sąraše radę, bet šaukimo paštu negavę asmenys per 20 dienų nuo gegužės 13 d. privalės savarankiškai susisiekti su regioniniais karo prievolės ir komplektavimo skyriais.

DELFI primena, kad šiemet dviejų šaukimų metu atlikti tarnybą bus pakviesti 3 tūkst. 19-26 metų amžiaus jaunuolių. Gegužės 11 dienos duomenimis, savanoriškai į tarnybą užsiregistravo 1 124 asmenys.

Pirmieji karo prievolininkai tarnybą pradės šių metų rugpjūčio 24 d. Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione.Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kaip manote, ar bus antroji viruso banga ir vėl įvestas karantinas?