Kintų daugiafunkciame centre „verda“ gyvenimas

2015-05-13, Gerda BELOKOPYTOVA
Kintų pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro komanda kasdien kintiškius užkrečia gera nuotaika. Iš kairės: L. Taroza, A. Gužauskienė, V. Šturma, I. Papievienė ir M. Šimkus.
Kintų pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro komanda kasdien kintiškius užkrečia gera nuotaika. Iš kairės: L. Taroza, A. Gužauskienė, V. Šturma, I. Papievienė ir M. Šimkus.
Kintų miestelio gyvenimas niekuomet nestovėjo vietoje, tačiau duris atvėrus neįprastam kūriniui – daugiafunkciui centrui – jis įgavo dar didesnį pagreitį. Kintiškiai džiaugiasi, mat čia ne tik produktyviai laiką leidžia vaikai, bet ir renkasi suaugusieji. Šiame daugiafunkciame centre ir žaidžiama, ir šokama, gaminama, sportuojama ir dar daug visokių veiklų vykdoma – tik spėk suktis. Kintų daugiafunkcis centras – tai tarsi antrieji kintiškių namai, kurie kupini jaukumo ir pripildyti tik teigiamų emocijų.

Kai pravėrėme Kintų pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro duris – mus pirmiausia pasitiko malonus šurmulys, vaikiškas juokas ir... teniso kamuoliuko taukšėjimas. Nors jau buvo gerokai popiet. Štai pasisveikinti suskubo ir mus sutikusi įstaigos direktorė Asta Gužauskienė, kuri maloniai sutiko aprodyti dar naujai atrodančias patalpas ir papasakoti apie čia vykdomą veiklą. Kelionė prasidėjo teniso kambaryje, kur raketes kovai suremia ne tik mokiniai, bet ir vyresnieji kintiškiai. Tuokart čia žaidę vaikinai paklausti, ar dažnai ateina pažaisti stalo teniso, sakė, kad kasdien, ir toliau įnirtingai pasinėrė į kovą. Čia pat sutikome ir centre besidarbuojantį savanorį Mindaugą Šimkų. Pastarasis, anot direktorės, labai atsidavęs savam darbui.

Netoliese įsikūrusi ir konferencijų salė, kur ne tik vyksta įvairios paskaitos ar mokymai, bet ir filmų seansai. Direktorė parodė ir centro vidinį kiemelį, kuris šiuo metu dar nesutvarkytas. A. Gužauskienė pasidalijo svajonėmis kada nors čia įrengti jaukų kiemelį, kur gražiomis dienomis centro lankytojai galėtų pabūti gryname ore.

Didelė, graži aktų salė tapo puikia vieta rengti koncertus, priimti atlikėjus iš visos Lietuvos, organizuoti šventes. Čia taip pat vyksta šokių kolektyvo „Deima“ repeticijos, aerobikos užsėmimai, teatro pamokos ir kitos veiklos, kurioms reikia daugiau erdvės.

Itin pamėgta virtuvė

Turbūt viena populiariausių vietų daugiafunkciame centre – virtuvė, kurioje mokiniai ne tik vaišinasi arbata, bet ir kepa įvairiausius pyragus ar išbando kitokius nesudėtingus receptus. Anot centro darbuotojų, nors virtuvės patalpos labai mažytės, tačiau čia kasdien susirenka būrys vaikų. „Mokiniai atsineša savo produktus ir patys, žinoma, man prižiūrint, gamina. Į virtuvę galima ateiti tiesiog atsigerti arbatos, vaikai dažnai atsineša šaldytų picų ir čia jų pasišildo, visai neseniai mergaitės gamino dešrainius“, - pasakojo daugiafunkcio centro veiklų koordinatorė Ilona Papievienė.

O štai mokyklos direktorė A. Gužauskienė įvardijo ir centro veiklos privalumus, kodėl čia būriais traukia vaikai. „Čia vaikai nėra įsprausti į rėmus – ateina kada nori ir išeina kada nori. Be to, mokykloje būreliai vyksta kartą per savaitę, o į daugiafunkcį centrą tu ateini bet kurią dieną ir čia randi, kuo nori užsiimti“, - kalbėjo A. Gužauskienė. I. Papievienė įvardijo ir kitą gerąją pusę: „Svarbiausia, kad dabar vaikai, gyvenantys ne Kintuose, turi kur ateiti ir ką nuveikti. Nebereikia autobuso laukti lauke ir bastytis gatvėmis tempiant laiką“.

Buria kūdikius auginančias mamas

Antrame daugiafunkcio centro aukšte įkurta jauki laisvalaikio erdvė, kurioje vaikai užsiima kūryba – lipdo, piešia, siuva ir pan. Čia juos užima I. Papievienė, kuri nuolatos pateikia naujų idėjų, kurias vaikai su malonumu įgyvendina. Čia pat įkurta ir erdvė kintiškėms mamytėms, kurios renkasi kartu su savo mažyliais į užsiėmimus, dalijasi patirtimi. Nors mamyčių klubas jungia vos kelias kintiškes, tačiau centro darbuotojai tikisi, kad ateityje prisijungs ir daugiau mamų. „Juk mamos turi labai daug bendrų temų, bendrų rūpesčių. Kaip smagu, kai gali čia ateiti kartu su savo mažyliais ir kol jie užsiima su žaislais, tu gali pasikalbėti, išsipasakoti ar pasidalinti patirtimi“, - kalbėjo I. Papievienė.

Centre taip pat įkurta ir mažoji salė, kurioje vyksta konferencijos, vaikams demonstruojami animaciniai filmai, vyresniesiems – kino filmai.

Kintiškiai noriai sportuoja

Turbūt daugiausiai zujančių, ypač vyresniųjų kintiškių ir vyresniųjų klasių mokinių, išvysime besidarbuojant sporto salėje. O jų įrengtos net dvi: viena moterims, kita – vyrams. Nuo 8 val. ryto iki 17 val. čia zuja jaunieji kintiškiai, o štai vėliau pradeda rinktis vyresnieji, kurie daugiausia sportuoja čia esančiais treniruokliais. O šie tikrai nenusileidžia esantiems sporto klube. Čia juos prižiūri treneris Laimondas Taroza ir neseniai prie komandos prisijungęs savanoris Mindaugas Balsys.  

Puiki komanda – puikūs ir rezultatai

Tiek A. Gužauskienė, tiek I. Papievienė vieningai tvirtino, kad puikios komandos dėka centras visuomet yra pilnas žmonių. Tik jie sukuria puikias sąlygas atėjusiesiems atsipalaiduoti po dienos darbų vyresniesiems ar smagiai praleisti laiką jauniesiems. Svarbu ir tai, kad čia besidarbuojantys žmonės myli savo darbą ir dirba jį ne todėl, kad gauna už tai atlygį, o dėl to – kad jiems tokia veikla patinka.

 


Foto galerija

Kintų pagrindinės mokyklos-daugiafunkcio centro komanda kasdien kintiškius užkrečia gera nuotaika. Iš kairės: L. Taroza, A. Gužauskienė, V. Šturma, I. Papievienė ir M. Šimkus.Kasdien centro virtuvėje sklando malonus kepinių aromatas.Antrame daugiafunkcio centro aukšte įkurta jauki laisvalaikio erdvė, kurioje vaikai užsiima kūryba – lipdo, piešia, siuva ir pan.Prie stalo teniso dažnai būriuojasi eilės norinčiųjų žaisti.Treniruoklių salėje – puikūs treniruokliai.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų į karo tarnybą šaukti ir moteris?