Liberalai ir konservatoriai Šilutėje kuria naują politinį darinį

2015-05-13, Kęstutis GABŠYS
Naują politinį darinį inciuojantys konservatorių ir liberalų kandidatai į merus sėdi šalia, tačiau vis dar žiūri skirtingomis kryptimis.
Naują politinį darinį inciuojantys konservatorių ir liberalų kandidatai į merus sėdi šalia, tačiau vis dar žiūri skirtingomis kryptimis.

Pirmadienį į jungtinę spaudos konferenciją žiniasklaidos atstovus sukvietė LR liberalų sąjūdžio ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos kandidatai į merus. Sandra Tamašauskienė ir Jonas Jatautas  pateikė paskutiniųjų rajono politinių įvykių vertinimą bei brėžė rajono politinės ateities perspektyvas. Ši spaudos konferencija parodė, kad šios dvi partijos turi tam tikrą juos vienijantį idėjinį pagrindą, tačiau politikai pristigo valios ir noro  tą pagrindą aiškiai ir nedviprasmiškai įvardinti.

Valdžioje pinigų įsisavinimo koalicija

Spaudos konferencijos pradžioje J. Jatautas perskaitė pranešimą, kuriame kritiškai įvertino pastarųjų dienų įvykius Šilutės rajono savivaldybės taryboje, kada iš pareigų buvo atleisti vicemeras Algirdas Gečas ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis. „Tai kalba apie supuvusios sistemos tobulėjimą, kai atleidžiamieji neįtiko tik todėl, kad jie nepriklauso šeimai“, - mafijos terminais kalbėjo J. Jatautas.

Kartu su J. Jatautu spaudos konferencijoje dalyvavęs R. Ambrozaitis pažymėjo, kad bandymas pakeisti valdžią atsirado ne iš gero gyvenimo. R. Ambrozaičio teigimu, „atsirado nuoskauda dėl nesąžiningų rinkimų Šilutės rajone. Valdantysis tandemas – socialdemokratai bei partija „Tvarka ir teisingumas“ pasirinko vienas kito dengimo taktiką“. Tie, kurie tokiai laikysenai nepritarė, valdžioje tapo nepageidaujami.

Idėja yra, turinio nėra

Visi spaudos konferencijos dalyviai vieningai sutiko, kad esminė Šilutės rajono politinė problema tapo neskaidrūs ir klastojami rinkimai, kada turime savo, o ne rajono gyventojų labui dirbančią valdžią. Sąžiningų ir teisingų rinkimų užtikrinimas turėtų būti svarbiausias atsakingų politikų ir rajono visuomenės uždavinys.

Politikai pastebėjo tai, kad jungtinės spaudos konferencijos surengimas rodo tam tikrą Liberalų sąjūdžio ir TS-LKD idėjinę bendrystę, kurią toliau būtina kurti ir puoselėti. Rajono politikos užkulisiuose jau kurį laiką sklandė politinio aljanso idėja, kurią šios dvi partijos ir galėtų inicijuoti. Deja, abi partijas atstovaujantys politikai turėjo pripažinti, kad ši politinė idėja kol kas tėra siekiamybė ir neturi konkretaus turinio.

Gali būti, kad idėjinės bendrystės pagrindas gali būti buriamas kaip protestas prieš suklastotus rinkimus ir grubiai perkamus balsus. Spaudos konferencijoje S. Tamašauskienė iškėlė naują, pakankamai originalią idėją, primenančią liustracijos procesą. Pačioms partijoms viešai prisipažinti apie praėjusiuose rinkimuose padarytus rinkimų pažeidimus, o to nepadarius – viešai Vyriausiosios rinkimų apygardos leidžiamame leidinyje paskelbti šiuo metu tiriamą informaciją apie tai, kokių partijų naudai ir kokiu mastu buvo perkami balsai ir galimai klastojami rinkimų rezultatai.

Žurnalistai susirinkusius politikus kamantinėjo, ar galima šiuose rinkimuose tikėtis kokių nors stebuklų, pavyzdžiui, bendro kandidato į merus ar jungtinio rinkimų sąrašo. Džiugių naujienų politikai nepateikė. Visos partijos pradėjo savo rinkimų procedūras, kurių koregavimui nėra laiko. Į rinkimus partijos eis skirtingais sąrašais, kiekviena iš jų kels savo kandidatą į merus. Potencialiai galima kalbėti apie pagilintą bendradarbiavimą rinkimų kampanijos metu ir po rinkimų. Pasak kalbėjusiųjų politikų, naujas darinys – aljansas – vis dar ieško savo formų, tačiau turėtų būti rimtas atsakas į „tvarkiečių“ ir socialdemokratų politinį tandemą. Potencialiai prie formuojamo aljanso galėtų prisijungti D. Žebelienė, A. Jakas ir jų vadovaujami politiniai dariniai.

 

 

 


Straipsnio komentarai

Pritariu Joo2015-05-26
Pritariu Joo komentarui. Na dar Gerb. Jatautas supranta ką kalba ir tikrai matosi eina į politiką su idėja. Na gal į merus pakliūti mažiau šansų, bet savivaldoj tikiuosi bus! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo2015-05-15
Labai jau trokšta i valdžios, bet siekiant valdžios reikia savo vertę įrodyti solidžiais darbais. Kiekvienas geba kritikuoti ir dar nepelnytai. Patys tarp savęs nesugeba susiorganizuoti, susitelkti. Tai kaip sutelks bendram darbui visos savivaldybės visuomenę? Tai nėra tie žmonės kurie galėtų vadovauti rajono savivaldybei. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?