Internete pasklido šauktinių sąrašai, KAM tikina, kad jie – netikri

2015-05-12, 15min.lt
15min.lt / Internete pasklido šauktinių sąrašai, KAM tikina, kad jie – netikri
15min.lt / Internete pasklido šauktinių sąrašai, KAM tikina, kad jie – netikri

Krašto apsaugos ministerija (KAM) antradienį pareiškė, kad pirmadienio vakarą internete pasklidę šauktinių sąrašai yra netikri.

„Atsižvelgdami į internete plintančius tariamus 2015 metų šauktinių sąrašus, pabrėžiame, kad bet kokie iki gegužės 13 d. skelbiami alternatyvūs sąrašai yra fiktyvūs! Pabrėžiame, kad KAM sudaryti sąrašai bus paskelbti gegužės 13 dieną interneto svetainėje http://sauktiniai.kam.lt“, – teigiama antradienį išplatintame KAM pranešime.

Pirmadienio vakarą skaitytojas 15min.lt atsiuntė nuotrauką su šauktinių sąrašu. Jame buvo nurodyti vardai, pavardės, gimimo datos, karo prievolininko kodai ir teritoriniai padaliniai.

Jis teigė, kad pirmadienį apie 21 val. tikrino specialių KAM puslapį ir jame rodė šauktinių vardus, pavardes, jų asmens kodus, gimimo datas ir karo prievolininkų kodus. Pasak skaitytojo, visa tai truko kelias minutes.

Skaitytojas spėjo, kad galbūt vyko puslapio testavimas.


Nuotr. iš interneto/Internete plintantis sąrašas

KAM pirmadienį baigti sudaryti šauktinių sąrašai. Krašto apsaugos ministras Juozas Olekas pranešė, kad į juos įtraukti 36 tūkst. 825 jaunuoliai nuo 19 iki 26 metų.

Šiemet į kariuomenę devynių mėnesių mokymams ketinama pakviesti 3 tūkst. šauktinių, įskaitant savanorius, kurių užsirašė per tūkstantį.

Informacija apie asmenis, kurie gavo šaukimo lapelius, bet neprisistatė į skyrius, bus perduota Policijos departamentui, šių jaunuolių, anot ministro Juozo Oleko,  „laukia ir baudžiamoji, ir administracinė atsakomybė“.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?