Europos jaunimo savaitė – jaunimo ir politikų dialogui

2015-05-12, Šilutės r. savivaldybės informacija

Šilutės rajono F Bajoraičio viešojoje bibliotekoje įvyko renginys, skirtas Europos jaunimo savaitei paminėti. Jaunimo atstovai buvo pakviesti dalintis savo idėjomis, kaip pagerinti politikų ir jaunimo dialogą bei siekti aktyvesnio bendravimo ir bendradarbiavimo. Renginio metu buvo pristatyta idėja, kaip populiarinti Šilutės krašto, kaip Mažosios Lietuvos regiono, turistines galimybes bei pristatyta Šilutės kultūros ir pramogų centro veikla.

Vėliau įvyko jaunimo ir Šilutės rajono savivaldybės politikų diskusija apie jaunimo laisvalaikio erdvės steigimą Šilutės mieste. Diskusijoje su jaunimu ir Mokinių tarybos atstovais dalyvavo Meras Vytautas Laurinaitis, Tarybos narys Arvydas Jakas, Administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė, Tarybos sekretorius Andrius Jurkus, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkas Ričardas Čaikys, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Rimantė Čiutienė. Pagrindinis rūpestis, ko Šilutės jaunimui trūksta mūsų mieste, tai – jaunimo laisvalaikio erdvės, kur jaunimas galėtų pavieniui ar grupėse užsiimti mėgstama veikla ir bendrauti. Šilutės kultūros ir pramogų centro patalpos jaunimui yra nepatrauklios ir jie šiose patalpose vykdyti savo veiklų nepageidauja. Buvo išreikštas siūlymas jaunimui atiduoti Šilutės senojo muziejaus patalpas, esančias miesto centre. Tenka paminėti, kad šios patalpos yra Valstybės saugomas kultūros paveldo objektas, kuriame yra daug vertingų interjero elementų: sieninė tapyba, koklinės krosnys, vidaus langinės, grindys, durys, vitražai ir kt. Šis pastatas yra labai blogos būklės ir jį galima tik restauruoti, paliekant visus elementus tokius, kokie jie yra, todėl kyla klausimas apie galimybes Šilutės muziejaus eksponatams surasti erdves ir juos perkelti bei jaunimo ir savivaldybės galimybes investuoti į šio pastato restauraciją bei pritaikyti patalpas veikloms iki kitų metų vasaros. Šio pastato savininkai ar naudotojai ateityje privalės prisiimti visą atsakomybę už patalpų autentiškumo išsaugojimą, tvarkymą bei priežiūrą.

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis kaip alternatyvą siūlė ieškoti patalpų buvusioje pradinėje mokykloje, kurioje nuo spalio 1 d. įsikurs Meno mokyklos atstovai, bei Šilutės Žibų pradinės mokyklos laisvas patalpas. Taip pat buvo akcentuota atviro dialogo ir diskusijos galimybė, ieškant tinkamiausios vietos Šilutės jaunimui veikti, kurti projektus ir įgyvendinti įvairaus pobūdžio veiklą. Puikus to pavyzdys – Kintų bei Inkaklių daugiafunkciai centrai, kuriuose vyksta įvairūs užsiėmimai, veikia įvairios neformalios grupės ir veiklas įgyvendina visa bendruomenė.

Pasibaigus diskusijoms, miesto centre įvyko koncertas „Muzikuojantis Pamario jaunimas“ (organizatoriai: muzikos klubas „Karčema“), kuriame dalyvavo šokių kolektyvas „Salūnas“, Šilutės M. Jankaus pagrindinės mokyklos estrados studija, Šilutės pirmosios gimnazijos jaunimo muzikos grupė ir kiti kolektyvai.

Šilutės rajono savivaldybės atstovai gegužės 7 d. dalyvavo Vilniuje vykusiame nacionaliniame Europos jaunimo savaitei skirtame renginyje. Šiame renginyje jaunimas dalinosi idėjomis, laikė Europos egzaminą. Renginio metu tyrėjų įmonė „Visionary Analytics“ pristatė įžvalgas apie jaunų žmonių dalyvavimą darbo rinkoje, įkvėpimu dalinosi muzikantas ir kūrėjas Jurgis Didžiulis. .

Europos jaunimo savaitei skirtus renginius užbaigė Jaunųjų konservatorių lygos Šilutės skyrius protų mūšis. Visos komandos buvo apdovanotos diplomais, o prizines vietas iškovojusios komandos gavo ir rėmėjų įsteigtus prizus. Jaunimas ne tik puikiai praleido laisvalaikį, pasigalynėjo tarpusavyje, bet ir papildė savo turimas žinias apie Europą.


Straipsnio komentarai

jo2015-05-12
Gražus Šilutės jaunimas , ypač ponaitis Andrius , sėkmės Jums ,linkiu ko geriausios kloties ir daug gerų idėjų Komentaras patinka Komentaras nepatinka