Ar tikrai turite pakankamai žinių, kad galėtumėte imti paskolą?

2015-05-12, Rūta Vaitkevičiūtė
www.paskola-internetu.com
www.paskola-internetu.com
Prisiimdami finansinius įsipareigojimus tautiečiai skaityti sutarčių nėra linkę, rodo apklausos. Tačiau sutarčių skaitymas yra tik vienas svarbesnių faktorių, kuomet yra planuojama imti vartojimo paskolą. Nuo nemalonių rūpesčių, kurie gali užklupti susidūrus su sunkumais laiku mokėti kredito įmokas, gali apsaugoti platesnės žinios apie vartojimo kreditų sąlygas. Tad svarbiausias jų, į kurias privaloma atkreipti dėmesį, vardina „Provident Finansai“ marketingo vadovė Dovilė Krinickienė.

Konsultacijos su paskolos davėju – ne tik prieš sutarties pasirašymą, bet ir pasirašius

Prieš pasirašydami sutartį ją visą perskaitykite ir nebijokite klausti kredito davėjo to, kas jums liko neaišku. Kuomet sutartis jau pasirašyta ir paskolą gaunate, nepamirškite kredito davėjo kontaktų. Visuomet konsultuokitės telefonu ar gyvai, jeigu tik kyla papildomų klausimų dėl paskolos grąžinimo.

Būtinai išsiaiškinkite, ar bus taikomi delspinigiai, jeigu bus vėluojama mokėti įmokas

Pabrangęs vartojimo kreditas – tai ženklas, jog vartotojas susiduria su sunkumais grąžinant paskolą. Taip dažniausiai atsitinka, kuomet vartotojas pratęsia sutartį arba keičia jos sąlygas. Tačiau ne visais atvejais vėluojant mokėti įmokas yra taikomi papildomi mokesčiai. Todėl būtina prieš prisiimant finansinius įsipareigojimus atkreipti dėmesį į sutartyje nurodytas kredito gražinimo, sutarties nutraukimo ar keitimo sąlygas.

Taigi skaitant sutartį svarbios yra ne tik aiškiai išdėstytos sutarties sąlygos, bet ir informaciją apie taikomus delspinigius ir kitus papildomus mokesčius. Dažnai imantys paskolą turi išsikėlę tikslą ją ne tik grąžinti laiku, bet galbūt net grąžinti anksčiau. Visgi visuomet prieš imant paskolą reikėtų įsivertinti ir tai, kad neplanuotai finansinė situacija gali pasikeiti, o tai reiškia, kad gali būti sudėtingiau mokėti įmokas.

Suderinkite įmokų mokėjimo grafiką.

Net visuomenės apklausos rodo, kad žmonės vertina įmokų mokėjimo grafiko naudą. Juk tai padeda  laikytis plano ir laiku grąžinti kreditą. Tad imant paskolą reikia nepamiršti pasidomėti, kokiu dažnumu turės būti mokamos įmokos. Mokant paskolą dažniau nei kas mėnesį patogu ir dėl to, kad finansiniai įsipareigojimai neatrodo tokie dideli. Tačiau pasirinkus paskolos mokėjimą pagal grafiką nedidelėmis įmokomis, būtina išsiaiškinti sąlygas, jei būtų norima grafiką koreguoti – atidėti mokėjimą ar sumokėti paskolos įmoką anksčiau.

Jeigu planuojant imti paskolą visi šie su paskolos išdavimu ir mokėjimu susiję niuansai yra apsvarstomi ir paaiškėja, kad paskolos suma, net susidūrus su sunkumais ją grąžinti, nesikeis, paskolą galima vadinti saugia. Juk svarbiausia, kad prisiimti finansiniai įsipareigojimai netaptų našta šeimos biudžetui.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?