Neišsipildžiusi galimybė išvengti kariuomenės – reikia skųstis šlapimo nelaikymu

2015-05-14, 15min.lt
Vidmanto Balkūno nuotr. / Pratybų „Baltic Shadow 2015“ akimirka
Vidmanto Balkūno nuotr. / Pratybų „Baltic Shadow 2015“ akimirka

Pastaruoju metu pastebima nauja tendencija – jauni vyrai, siekdami išvengti karinės tarnybos, pradeda skųstis naktiniu šlapimo nelaikymu. Tačiau ekspertai sako, kad simuliavimą nesunku atskirti.

Remiantis užsienio statistika, mūsų šalyje iš 10 tūkst. šaukiamojo amžiaus jaunuolių vos 2 galėtų turėti naktinį šlapinimąsi.

„Svarbu, jog įvardijus skundą šaukimo metu, vaikinas būtų tinkamai ištirtas, nes nors ir nedidelis procentas suaugusių vyrų kenčia nuo naktinės enurezės, tačiau visgi kenčia ir tai reikia diagnozuoti bei gydyti“, - sako „Inkocentras“ vadovė Jurga Misevičienė.

Naktinis šlapimo nelaikymas (dar vadinamas naktine enureze) – tai būklė, pasireiškianti dar vaikystėje. Naktinio šlapinimosi diagnozė įrašoma į ligos istoriją, jeigu vaikas virš 5 metų amžiaus naktį vis dar šlapinasi į lovą.

Dėl naktinio šlapimo nelaikymo pusei metų atidedamas šaukimo į armiją terminas daugeliui vaikinų atrodo kaip išsigelbėjimas nuo prievolės, nuo atsakomybės.

„Ši situacija atskleidė keistą visuomenės paradoksą: mums taip ilgai reikėjo dirbti, kad visuomenė ramiai reaguotų į šlapimo nelaikymą kaip į eilinę ligą, kad nebijotų apie ją kalbėti, kad ieškotų sprendimų. O čia sveiki vyrai prisidengę šlapimo nelaikymu, bando išvengti jiems priklausančios pareigos. Tai piktina. Daugybė žmonių turi šlapimo nelaikymą ir jiems gėda apie tai sakyti net savo gydytojui, slepiama nuo artimų. Labai apmaudu, kad kai norima kažko išvengti, imama manipuliuoti net šlapimo nelaikymu“, - teigia J. Misevičienė.


Straipsnio komentarai

Slapukams2015-05-18
slapios kelnes puse velnio, palakstysit ir isdzius. Bet jei is baimes kas prisiks, tokiu ir rusas negailes... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
zinau2015-05-17
tokiems nuo pietu meto neduoti gerti ir nenores myzti.o jeigu ka tegul miega ant siaudu pasveiks kaip mat Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?