Bitėnų kapinaitėse savavališkai persodintas ąžuolas

2015-05-16, Stasys BIELSKIS
Šalia Vydūno kapo pasodintas ąžuoliukas buvo savavališkai persodintas prie kapinių tvoros.
Šalia Vydūno kapo pasodintas ąžuoliukas buvo savavališkai persodintas prie kapinių tvoros.

Gegužės pradžioje pastebėta, kad senosiose Bitėnų kapinėse savavališkai persodintas raudonlapis ąžuolas, skirtas Vydūno palaikų perlaidojimo 20-mečiui pažymėti. Šalia Vydūno kapo pasodintą ąžuoliuką kažkas perkėlė toliau, prie kapinių tvoros.

Tai, kad ąžuolo nebėra prie Vydūno kapo, pirmoji pastebėjo Bitėnų kapinių prižiūrėtoja Danutė Ilgevičienė. Ji kapines paskutinį kartą apžiūrėjo balandžio 30-ąją, tuomet ąžuolas dar buvo ten, kur jį pasodino 2011 metų rugpjūtį. Kitoje vietoje moteris jį pamatė gegužės 4-ąją. Kapinaites ji prižiūri devynerius metus, todėl puikiai jas pažįsta.

Ąžuolas buvo perkeltas į kitą vietą kartu su kuolais ir simboline memorialine lentele.

Kapinaičių prižiūrėtoja sakė, kad per daugelį jos darbo metų toks atvejis – pirmas. Yra buvę, kai kapinaitėse apsilankydavo ilgapirščiai – buvo pavogtos dvi eglaitės ir kadagys.

Šį kartą pastebėta, kad persodinto ąžuolo net viršūnė yra nupjauta, medis palaistytas, nors arti nėra vandens, tik Nemune.

Kas „perkraustė“ tą ąžuolą į naują vietą, paaiškėjo netrukus. Tai šalia Bitėnų kapinaičių įsikūrusio Rambyno regioninio parko direktorė Diana Milašauskienė. Pabandėme su direktore susisiekti telefonu. Atsiliepusi ir išgirdusi, apie ką norime pasikalbėti, D. Milašauskienė pareiškė: „Dabar negaliu kalbėti, esu susirinkime, ir visą dieną būsiu susirinkime“.

Aplinkos ministerijos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamento Pagėgių savivaldybės agentūros vedėjas Mindaugas Vaizgėla „Šilokarčemai“ sakė, kad gegužės 12-ąją jis surašęs D. Milašauskienei protokolą ir paskyręs 43 eurų baudą. Bet tos baudos ji neskuba mokėti...


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?