Ramutiškius sužavėjo šiaurietiškas ėjimas

2015-05-16, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
Ramutiškia jau laukia kitų šiaurietiško ėjimo pamokų.
Ramutiškia jau laukia kitų šiaurietiško ėjimo pamokų.

Šiaurietišką ėjimą išbandė ir ramutiškiai. Užsiėmimus vedė Lietuvos šiaurietiškojo ėjimo asociacijos prezidentas Laimontas Rakauskas. Pastarasis klausytojus itin sužavėjo savo žiniomis.

Nesitikėjo tiek daug sužinoti

Svečią lydėjo Šilutės visuomenės sveikatos biuro direktorė Virginija Vaivadaitė.

Būrelis Ramučių kaimo bendruomenės „Navata“ narių prieš šiaurietiško ėjimo pamokas net neįsivaizdavo, kad yra ką sužinoti ir ko išmokti vaikštant šiaurietišku ėjimu. Jaunuolis Rokas Minkevičius nemanė, kad šiaurietiškas ėjimas yra toks naudingas sveikatai.

Danutė Zalcienė ir Vilma Rogienė neslėpė susižavėjimo ėjimu ir tądien įgytomis žiniomis. Moterys įsitikino, kad šiaurietiškas ėjimas – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos saugojimo bei stiprinimo forma, kuri tinka bet kurio amžiaus žmonėms, bet kokiu oru ir bet kuriuo metų laiku. Einant gerai įvaldyta technika galima panaudoti iki 90 proc. raumenų, mat dirba ne tik kojų, bet ir viršutiniai kūno raumenys, taip pat ugdoma taisyklinga laikysena.

Vaikštant su lazdomis sudeginama 20–50 % daugiau kalorijų per valandą nei einant be lazdų. Sistemingos treniruotės gerina fizinį pajėgumą, ypač ištvermę ir jėgos ištvermę, judesių koordinaciją.

V. Vaivadaitė teigė, kad šiaurietiškas ėjimas tinka ir ne tik norintiems atsikratyti keleto papildomų kilogramų. Dėl moksliškai pagrįstos, kaulus bei sąnarius saugančios ir stiprinančios technikos, treniruočių gamtoje, šiaurietiškasis ėjimas yra puiki reabilitacinė priemonė gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus, stuburo ir sąnarių ligas, osteoporozę.

Ramutiškių bendruomenė – aktyvi

Svečiai, šiaurietiškojo ėjimo entuziastai,  ramutiškiams teigė, kad šiaurietiško ėjimo technika yra lengvai išmokstama. Pamačiusi ėjusiųjų džiaugsmą ir gerą nuotaiką V. Vaivadaitė po ėjimo pažadėjo, kad tokių pamokų Ramučių kaimo gyventojams tikrai dar organizuos.

Ramučiuose netrūksta aktyvių žmonių, todėl čia nuolatos kažkas vyksta. Šiemet suorganizuoti Sausio13-osios, Vasario 16-osios, Kovo 11-osios minėjimai. Visiems labai patiko susirinkti ir drauge žiūrėti Juknaičių dramos mėgėjų kolektyvo spektaklį „Ženteliai“ , pasiklausyti Pauliaus Stalionio koncerto,  dalyvauti Valentino dienos, Užgavėnių ir Velykų renginiuose bei mokymuose apie verslumą, bendruomenių aktyvinimą, projektų rašymą.

Šiuo metu bendruomenė ruošiasi  Laimučio Purvinio koncertui, kuris vyks gegužės 24 d. bei savo kaimo šventei „Mes vėl susitikome…”, kuri Ramučiuose organizuojama pirmą kartą  šių metų birželio 13 dieną.

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar namuose jau pasipuošėtė Kalėdų eglutę?