Kultūros ir meno darbuotojų atlyginimą siekiama padidinti dar 2 koeficientais

2015-05-15, Šilutės rajono savivaldybės informacija
delfi.lt nuotrauka
delfi.lt nuotrauka
Gegužės 13 d. Lietuvos Respublikos Seime įvyko Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto ir Lietuvos Respublikos trišalės tarybos Kultūros komiteto išplėstinis posėdis, kuriame dalyvavo Ministro Pirmininko patarėjas kultūrai Faustas Latėnas, Lietuvos trišalės tarybos narys, Lietuvos paslaugų sferos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksandras Posochovas, Kultūros ministras Šarūnas Birutis, kultūros asociacijų vadovai.

Trišalės tarybos Kultūros komiteto iniciatyva Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas svarstė vieną iš aktualiausių kultūros bendruomenei klausimų – dėl tolimesnio kultūros ir meno darbuotojų atlyginimo padidinimo 2016 m. Siekiama, kad valstybės biudžete būtų numatytos lėšos padidinti atlyginimus dar dviem koeficientais.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komitetas nutarė kreiptis į LR Vyriausybę su pasiūlymu 2016 m. numatyti lėšas kultūros ir meno darbuotojų atlyginimams padidinti. Taip būtų užtikrintas tęstinumas ir įgyvendinama Seimo 2012 m. gruodžio 13 d. priimto nutarimo „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos patvirtinimo“ viena iš priemonių – nuosekliai didinti  kultūros darbuotojų atlyginimus. Kultūros asociacijos tikisi vėl susitikti su Ministru Pirmininku Algirdu Butkevičiumi ir aptarti kultūros ir meno darbuotojų atlyginimų kėlimo aktualijas.

 Akcentuotina, kad kultūros darbuotojų atlyginimai kilo praeitais metais, suplanuota vienu koeficientu didinti juos šiemet nuo liepos mėn. 1 d. Tai galima įvardinti kaip konstruktyvaus Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Kultūros ministro, kultūros asociacijų ir Trišalės tarybos bendradarbiavimo rezultatą. 

  Kultūros bendruomenės atstovai šį klausimą, tikėtina, aptars su savo LR Seimo nariais ir prašys juos palaikyti kultūros ir meno darbuotojų siekius.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?