Ar dažnai šilutiškiai perka vaistus?

2015-05-15, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
alfa.lt nuotrauka
alfa.lt nuotrauka

„Šilokarčemoje“ jau rašėme, kad Valstybinės ligonių kasos paskelbė informaciją, jog praėjusiais metais Lietuvos gyventojai, pirkdami kompensuojamus vaistus, iš savo kišenės primokėjo 33 milijonus eurų. Valstybinės ligonių kasos atstovų nuomone, jei pacientai būtų naudojęsi savo teise pasirinkti vaistą su mažiausia priemoka, jie būtų mokėję tik 6 milijonus eurų, t. y. visi kartu sutaupytų 27 mln. eurų.

Šiandien skaitytojų paklausėme, ar dažnai jie lankosi vaistinėse, kokios vaistų kainos jiems atrodo – didelės ar mažos? Atsakymų buvo įvairių.

Laura Bartkutė, šilutiškė:

- Einu į tas vaistines, kur maloniai aptarnauja ir siūlo kokybiškus vaistus, stengiasi, kad klientui būtų geriau. Perku vaistus, kurių kainos įvairios: kartais didesnės, kartais mažesnės. Man svarbiausia, kad vaistai padėtų kuo greičiau  pasveikti.

Jurgita Suslavičienė, verslininkė, šilutiškė:

- Vaistų stengiuosi nevartoti. Juos perku tik kraštutiniu atveju, kai to tikrai reikia ir kitos išeities nebėra. Net nuo galvos skausmo vaistų nevartoju. Namuose vaistinėlė beveik tuščia. Gydausi įvairiomis arbatomis, žolelėmis, todėl ir į vaistines retai einu.

Kęstutis Jakas, Stankiškių kaimo (Kintų sen.) gyventojas:

- Į vaistinę dažniausiai eina žmona. Aš retai kada ten apsilankau. Vaistų kainos labai didelės. Galėtų jos būti žymiai mažesnės. Įsivaizduoju, kad itin sunku tiems, kurių šeimos nepasiturinčios ar yra senyvo amžiaus žmonės ir dažnai serga. Valstybė galėtų ir daugiau kompensuoti įvairesnius vaistus, juk taip labai padėtų sunkiai besiverčiantiems.

Dangira Bagočienė, pagryniškė:

-  Į vaistines einu tik tada, kai blogai jaučiuosi. Ten visada man pasiūlo tik geresnį vaistą, nes einu pirkti jų pas pažįstamą vaistininkę. Jei einu kitur, kur nepažįstamos vaistininkės, perku tai, ko konkrečiai reikia. Vaistai dabar labai brangūs. Prabanga šiandien sirgti.

Danutė Vilniškienė, Pašiliškių kaimo (Gardamo sen.) gyventoja:

- Vaistų kainos labai didelės. Jų perku dažnai, nes šeimoje dažnai kas nors serga.  Dažniausiai einu į vieną vaistinę, kur vaistininkės jau  mane pažįsta ir visada stengiasi padėti savo patarimais.  Perku ne tik receptinius vaistus.

Edita Kaktienė, Razmų kaimo(Švėkšnos sen.) gyventoja:

 Į vaistinę einu labai dažnai. Vienose vaistinėse siūlo brangesnius vaistus, kitose – pigesnius. Galėtų vaistai būti ir pigesni, nes jie tikrai yra brangūs.

Žydrūnas Šeputis, petreliškis:

- Mūsų šeima pakankamai dažnai eina į vaistinę – per mėnesį kartą tikrai. Kai nueini, perki pagal receptą arba konkrečiai žinai, ko nori. Tų vaistų, kokių reikėjo iki šiol, kainos atrodė normalios. Perkame  ne tik vaistus, bet ir vitaminus.

 


Straipsnio komentarai

o dar tu babaju prisieme is musu pajamu sert juos mums reiks2015-05-15
tai visa pensija palieki vien tik vaistinei o kiti mokiasciai ir viskas nebera pinigu o kur maistas o kur apranga Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?