Krikštynos Pagėgių vaikų globos namuose

2015-05-15, PVGN socialinė pedagogė Nijolė Laugalienė

„Iš tiesų kartais pakanka vieno bučinio, tyliai ištarto „myliu“, švelnaus „ačiū“, nuoširdaus įvertinimo. Juk taip nesunku suteikti kitam laimės. Tai kodėl gi to nedarome?

                                                                                                                                    Bruno Ferero

Gegužės 6 d. Pagėgių vaikų globos namuose  ir darbuotojų šeimose jau iš pat ryto sujudimas – Pagėgių Švento Kryžiaus parapijos bažnyčioje šešiems vaikų globos namų vaikučiams bus suteiktas krikšto sakramentas.

Buvusi pradinės mokyklos direktorė, katechetė Irena Šapalienė, kiekvieną trečiadienį aplanko globos namų vaikus, moko juos tikėjimo tiesų, ruošia pirmai komunijai, sutvirtinimo sakramentui. Šį kartą ji, su globos namų direktore Elena Pūtiene ir klebonu Vytautu Gedvainiu aptarė itin svarbų ir daugeliui žmonių aktualų gyvenimo posūkį: krikšto sakramento suteikimo globos namų vaikams, galimybę. Tokia šventė globos namuose jau yra buvusi, todėl direktorė Elena Pūtienė ėmėsi iniciatyvos - sutelkė savo darbuotojų dėmesį šiam reikalui. Socialinės pedagogės surinko visas žinias apie vaikų šeimų religinius įsitikinimus ir, remdamosi šiomis žiniomis, atrinko vaikus kurie galėtų būti pakrikštyti katalikiškai. Socialinės pedagogės I. Rimkienės šeimynoje nekrikštytas vienas berniukas - Dovydas 11 m., socialinės pedagogės V. Paulikienės šeimynoje du berniukai - Lukas 10 m. ir Tomas 3 m., o socialinės pedagogės N. Laugalienės šeimynoje net trys vaikučiai - brolis ir sesė Jonas ir Gabrielė bei Kajus. Keletą savaičių vyko krikšto tėvų paieškos, derinami datos, laiko ir kiti organizaciniai reikalai.

Gegužės 3 d. per sekmadienio mišias, klebonas Vytautas pranešė parapijos gyventojams apie džiaugsmingą šventę globos namuose. Jis pakvietė visus atvykti pabūti kartu, kas gali, paaukoti kokią dovanėlę, suteikti džiaugsmo vaikams, netekusiems tėvų globos ir šeimos, artimųjų paramos ir palaikymo.  Gegužės 6 –ąją šventė prasidėjo 16 val. Iš vaikų tėvelių dalyvavo tik Tomuko mama, atsivežusi ir savo krikštatėvius, o Gabrielės ir Jono mama bei Gabrielės tėtis ir vaišių nepagailėjo. Atėjo ir keletas parapijiečių, kurie tikrai nudžiugino vaikus dovanėlėmis. Buvo labai graži šventė bažnyčioje, o vėliau ir globos namuose šeimynose. Dalyvavo visi krikštatėviai, keletas artimųjų.

Pakrikštyti mažieji vaikų globos namų vaikučiai dėkoja Pagėgių Švento Kryžiaus parapijos klebonui Vytautui Gedvainiui, už tėviškai suteiktą krikšto sakramentą, geros valios žmonėms, atėjusiems jų padrąsinti, palaikyti, pasveikinti, Pagėgių pradinės mokyklos direktorei Loretai Chasijevai, krikštatėviams – Gabrielei Chasijevai ir Kasparui Vaitiekūnui, Aistei Marozienei ir Valdui Laugaliui, Arūnui ir Nijolei Laugaliams, Arūnui Kvederiui ir Sigitai Aušraitei, Nerimantui Bagdonui ir Virginijai Rimašauskienei, Renatai Čiaraitei ir Ričardui Čiarui. Džiaugėsi mažieji, globos namų direktorės Elenos Pūtienės, katechetės Irenos Šapalienės, Ugniaus Verygos, Jovitos Murauskytės ir Roberto Litvinenko atneštomis, dovanėlėmis,  dėkoja Loretai Bajorienei ir Raimondai Bajoraitei, kurių balti krikštynų balionai, lyg balti balandžiai ant sparnų atnešė jiems dovanėlių, skraidė globos namuose.

Įsipareigoti vaikui jį globoti ir saugoti, vesti, padėti eiti nelengvu gyvenimo keliu, gali kiekvienas, bet ne kiekvienas tam ryžtasi. Dėkojame mielieji Jums kad pasiryžote!

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?