VR ministras ir VSAT vadas Pagėgių pasieniečius ragino būti aktyvius

2015-05-15, VSAT Pagėgių rinktinės inf.

VSAT Pagėgių rinktinėje ketvirtadienį apsilankęs vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, lydimas VSAT vado Renato Požėlos, domėjosi šio pasieniečių padalinio veikla. Abu svečiai pasieniečius ragino būti aktyvius išsakant savo nuomonę.

Svečiams pagrindinius sieną su Rusija saugančios Pagėgių rinktinės uždavinius, funkcijas bei darbo specifiką pristatė jos vadas Rimantas Timinskis. Jis pateikė veiklos statistiką, apibūdino pasiektus rezultatus ne tik atliekant tarnybines funkcijas, tačiau ir sportinėje bei visuomeninėje veikloje. R. Timinskis kalbėjo ir apie bendradarbiavimą su kitomis tarnybomis, teikiamą abipusę pagalbą.

Ministras S. Skvernelis Pagėgių rinktinės pareigūnams ir darbuotojams pristatė numatomas naujoves bei jau parengtus teisės aktus, kurie atvertų teisėsaugai kelią modernizuotis, sustiprėti, motyvuoti pareigūnus. Jis kalbėjo apie darbo užmokestį, socialines garantijas, pareigūnų pensijinį amžių ir kt.

Ministras akcentavo, kad kiekvienas vidaus reikalų sistemoje dirbantis žmogus yra vienodai svarbus, kiekvieno nuomonė ar išsakyta pozicija yra gerbtina. Pareigūnai neturi būti pasyvūs vykstančių procesų stebėtojai, o turi patys diskutuoti ir teikti pasiūlymus. S. Skvernelis dar pristatė profsąjungų veiklą bei kolektyvinių sutarčių naudą darbuotojui, kalbėjo apie pokyčių svarbą pačioje tarnyboje, kad jų teigiamą naudą pajustų pareigūnai.

Pagėgių rinktinės pasieniečiai įdėmiai klausėsi ir pirmą kartą į rinktinę atvykusio naujo VSAT vado R. Požėlos kalbos. Jis pristatė pagrindinius vadovavimo principus ir išsakė, ko tikisi iš VSAT dirbančių tarnautojų.

R. Požėla dar pristatė ką tik veiklą baigusios pokyčių darbo grupės siūlymus dėl racionalaus tarnybos ir jos struktūrinių padalinių funkcijų paskirstymo.

Tarnybos vadas kalbėjo ir apie būtinus valdymo struktūros tobulinimo aspektus bei neišvengiamą valdymo išlaidų mažinimą. Kaip ir vidaus reikalų ministras, R. Požėla skatino pareigūnus būti aktyvius ir nebijoti išsakyti savo poziciją aktualiais klausimais.

Vėliau svečiams R. Timinskis  aprodė Pagėgių rinktinės Štabo administracinį pastatą, šaudyklą, sporto salę, sulaikytos kontrabandos sandėlį. Tuomet vidaus reikalų ministras ir VSAT vadas nuvyko apžiūrėti VSAT Bardinų užkardos saugomame ruože pastatytą Panemunės aplinkkelį bei statomą naują tiltą per Nemuną.

Pagėgių rinktinė saugo  178 km ilgio valstybės sieną su Rusija. 109 km jos eina Nemunu.  Rinktinei pavaldžios 8 užkardos, 4-iose iš jų (Bardinų, Viešvilės, Plaškių ir   Vileikių) yra  įdiegtos  techninės kontrolės stebėjimo sistemos.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

antanas2015-06-02
saunolis labai gerai vadovauja timinskas
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar Lietuvoje reikėtų uždaryti rusakalbių mokyklas?