Ekspertų išvada: įtariamasis studentės Justinos Šikšniūtės žudikas – pakaltinamas

2015-05-15, 15min.lt
Algirdo Venskaus nuotr. / Į teismą vedamas Valdas Jankauskas
Algirdo Venskaus nuotr. / Į teismą vedamas Valdas Jankauskas

Klaipėdos universiteto studentės Justinos Šikšniūtės išniekinimu ir nužudymu įtariamas 23-ejų šilutiškis Valdas Jankauskas nusikaltimo metu suvokė, ką daro, ir gali būti teisiamas. Tokias išvadas bylą kuruojančiam prokurorui Aurelijui Stanislovaičiui pateikė Utenos psichiatrijos ligoninės gydytojai.

Siųsti V.Jankauską į Uteną prireikė po nesėkmingo Klaipėdos psichiatrų ir psichologų bandymo ištirti jo psichiką. Jaunuolis kaip įmanydamas areštinėje vengė kontaktuoti su specialistais. Utenoje jam buvo atliktas stacionarus tyrimas. Po jo V.Jankauskas grąžintas į tardymo izoliatorių.

Ekspertai nustatė, kad įtariamasis V.Jankauskas yra pakaltinamas ir gali teisme atsakyti už J.Šikšniūtės nužudymą.

Šią informaciją penktadienį po pietų patvirtino tyrimą kuruojantis prokuroras Aurelijus Stanislovaitis.

20-metė Klaipėdos universiteto studentė J.Šikšniūtė lapkričio 16 dieną išvažiavo iš savo senelių namų Saugų kaime internetu išsirinkta pakeleivinga mašina. Ją pavėžėti pasisiūlė V.Jankauskas. Tačiau nuvežęs tik dalį kelio jaunuolis pratrūko žiaurumu ir sumušė iš mašinos bandžiusią sprukti merginą, ją išžagino ir pasmaugė. Merginos kūną V.Jankauskas paliko Macikų kaimo laukuose netoli savo namų, paslėpęs po šakomis ir lapais.

Bylą teismui tikimasi perduoti iki vasaros pradžios. Posėdžiai tikriausiai bus planuojami tik rudenį.

Jeigu įtariamasis teisme bus pripažintas kaltu, jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos.


Straipsnio komentarai

ok2015-05-20
kalti tevai nes vaikams viskas leidziama. maciau vaizdeli poliklinikoje kaip penkeriu metu mazilis uzsimojo seneliui atvedusiam ji pas gydytoja .vaikui leiziama kalbeti viska kas jam sauna igalva jokios drausmes.ir kur mes nueisime aukledami tiksliau neaukledami jaunaja karta. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Jonas2015-05-18
Ir visgi Lietuvoje reikia mirties bausmės,nes kur mes dabar einame tiesiog baisu.Užaugo nepriklausomybės metais jau nauja karta,nereikia sakyti ,kad baisi,bet kažkokia be atsakomybės jausmo.Nebeturime mes tėvai laiko vaikams,norime,kad mokykla,darželiai juos išauklėtų,bet jeigu mokytojus ir auklėtojas piplys siunčia n.......i ir pagrąsina,kad tetis tau parodys,o mokytojas neturi teisės jo net į kampą pastatyti.Aš 1959 metais ne kartą klūpojau ant žirnių ar stovėjau kampe ir ką dabar man 68 atrodo,kad žmogum užaugau Keiskim įstatymus kitaip jaunimas prapuls Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kaip sekasi laikytis karantino reikalavimų?