Apsiperkantiems turguje – nemaloni žinia

2015-05-17, Marija Gabrienė, LRT Televizijos Naujienų tarnyba, www.lrt.lt
Kalvarijų turgus© DELFI (K. Čachovskio nuotr.)
Kalvarijų turgus© DELFI (K. Čachovskio nuotr.)

Šviežių žalumynų ir daržovių išsiilgę pirkėjai dairosi jų turguose, tačiau dažnas keiksnoja pardavėjus, mat kainos eurais, palyginti su litais, išaugusios kone dvigubai. Žmonės skaičiuoja, kad per akcijas labiau apsimoka pirkti prekybos centruose.

Klaipėdos turgų prekiautojų teigimu, pakelti kainas privertė brangstantis pragyvenimas.

Petražolių ar svogūnų laiškų ryšulėlį kai kurie parduoda po 40 euro centų. Šviežių salotų ar špinatų ryšelis pernai kainavo litą, šiemet – pusę euro ar daugiau. Pasipiktinę dalis pirkėjų sprunka į prekybos centrus.

„Kaina nepatiko. Jeigu rūgštynių maišelis, kelios rūgštynės, – 40 euro centų. (...) 50 centų – daugiau nekainavo rūgštynės [pernai], o dabar 40 euro centų“, – sako pirkėjas vyras.

„Nežinau, bet tikrai kažkaip pigiau pirkdavom. Kai būdavo litais, buvo pigiau. (...) Mažiau į turgų, nes būna, kad daugiau parduotuvėj akcijų“, – sako pirkėja moteris.

Turgaus prekiautojai sako, kad prekyba, palyginti su pernai, šį pavasarį sumenkusi penktadaliu. Žmonės ne tik esą rečiau užsuka į turgų, bet ir perka mažesniais kiekiais. Tačiau nuleisti kainų prekybininkai neskuba. Esą pavasarį, kol daržovės auginamos šiltnamiuose, kainuoja brangiau. O atpigti žalumynai turėtų vasarą, kai augs jau po atviru dangumi.

Ir tik kai kurie jau dabar ryšelį šviežių žalumynų parduoda po trisdešimt euro centų, pakėlę kainą keliais, o ne keliasdešimčia centų.

Kai kurie brangiau už daržoves prašantys prekiautojai tiesiog nededa etikečių su kainomis. To nepastebėjus galima apsipirkti brangiau, nors, pavyzdžiui, šalia prekiaujanti moteris tokį patį ryšelį salotų parduoda 20 centų pigiau.

 


Straipsnio komentarai

tadozas2015-05-18
tai ir tu nusipirk is maximos ar urmines parsivezk ir perpardavinek kas tau trukdo? jai zmogus mato kur gali uzsidirbti nsipirkes pigiau ir parduodamas brangiau cia joks apgaudinejimas, jis taves neapvogia taves pirkt niekas nevercia. tu tik dziaukis kad zmogus kaska daro o nevagia ir uzsidirba, o tuose maximose ir prekybos centruose ta pati schema viskas parduodama brangiau negu gauna jie tai parduotuve tavo nuomone irgi vagia? vaziuok y urmine ir nusipirk pati ar pats... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
jai valdzia mausto zmones tai iskur bus pagarba tarp kaimynu2015-05-18
taip vien per tuos perpardavinetuojus kiek turim permoket vie siki maciau kaip vienas viriskis is maksimos kiausinius pirko dar buvo 2 litus o tur pardavinejo kaip kaimiskus po 5 litus as apakus buvau kad sitaip zmones sazines neturi taip sunku visiem gyvent ir dar mausto vieni kitus Komentaras patinka Komentaras nepatinka
perekūpams NE2015-05-18
visus perekūps lauk ir viskas atpigtų dvigubai ir net gal dar daugiau. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?