Šiluma atkeliauja, neišvengsime lietaus ir perkūnijos

2015-05-18, orai.lt, orai24.lt
123rf.com nuotr. / Dargana
123rf.com nuotr. / Dargana

Pirmoji savaitės diena dar žvarbins lietingais ir vėjuotais orais, bet kartu jau ir užbaigs šį užsitiesusį vėsų laikotarpį.

Pirmadienį dangumi greitai plauks tai kiek šviesesni, tai tamsesni debesys, tarpais nulis šaltas lietus. Stiprūs vakarų, šiaurės vakarų vėjo gūsiai daug kur sieks 15-19 m/s. Įdienojus tebus nuo 9 iki 13 laipsnių šilumos.

Po nešiltos šios dienos laukia vėsi, vietomis dar su šalnomis antradienio naktis. Dangus giedrės, vėjas nurims ir pamažu kryps iš pietvakarių, pietų. Temperatūra kris iki 1-3, pajūryje iki 6 laipsnių šilumos, vietomis tikėtinos šalnos iki 1-3 laipsnių šalčio.

Dieną oro srautas pasisuks iš pietų, atnešdamas staigią šiltų orų bangą. Atkeliaujant šiltam orui, daugės debesų, vakariniuose rajonuose gali trumpai palyti. Stipriau pūs jau šiltas pietryčių vėjas. Temperatūra popiete kils nuo 16 iki 21, pačiame pietiniame pakraštyje iki 23 laipsnių šilumos.

Nuo savaitės vidurio iki jos pabaigos dėl įtakos mūsų orams varžysis labai šiltas oras toliau plūstantis iš pietų į Rytų Europą ir vėsesnis, prisiartinęs iš vakarų.

Konkuruojančios kontrastingos oro masės skatins liūčių, bei perkūnijų, kartais ir gana stiprių kilimą, smarkiai besikaitaliojančią oro temperatūrą, didelius, ypač dienos metu, temperatūros skirtumus tarp rytinių bei vakarinių šalies rajonų. 

Orai Šilutėje:


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar karantinas pakeitė jūsų finansinę padėtį?