Vilniuje rengiamas paramos renginys Saugų vaikų globos namų ugdytiniams

2015-05-19, Gerda BELOKOPYTOVA
Praėjusiais metais V. Grajauskienė (pirma iš dešinės) kartu su bendraminčiais Saugų vaikų globos namų ugdytiniams surengė Gerumo vakarą. Vilnietės iniciatyva jau šią savaitę rengiamas ir labdaros renginys, vasaros stovyklai Kintuose organizuoti.
Praėjusiais metais V. Grajauskienė (pirma iš dešinės) kartu su bendraminčiais Saugų vaikų globos namų ugdytiniams surengė Gerumo vakarą. Vilnietės iniciatyva jau šią savaitę rengiamas ir labdaros renginys, vasaros stovyklai Kintuose organizuoti.

Prisijunk ir tu!

Praėjusių metų spalio 10 dienos „Šilokarčemos“ laikraščio numeryje rašėme apie tai, kaip Saugų vaikų globos namų ugdytinius pasiekia gerumas net iš tolimojo Vilniaus. Suvieniję jėgas sostinės gyventojai ir globos namų administracija kuria ugdytiniams geresnes gyvenimo sąlygas.

Jau šią savaitę Vilniuje bus organizuojamas ir pirmasis labdaros renginys, skirtas Saugų vaikų globos namuose gyvenančių vaikų vasaros stovyklai Kintuose. Prie šios idėjos įgyvendinimo kviečiami prisijungti ir šilutiškiai.

Prieš dvejus metus viename socialiniame tinkle Saugų vaikų globos namų darbuotoja Aušra Judeikienė paskelbė prašymą globos namų ugdytiniams padovanoti žaislų. Viena pirmųjų atsiliepusi į šį pranešimą buvo vilnietė Viktorija Grajauskienė. Taip užsimezgė graži draugystė, o padėti saugiškiams vaikams pradėti burti žmonės. Neilgai trukus pagalbos mastai išsiplėtė. Vaikai iki šiol pradžiuginami ne tik žaislais, bet ir rūbeliais, baldais bei kitais reikalingais daiktais.

Tačiau artėja vasara, kuomet daugelis pasineria į atostogų sūkurį. Vaikams nebereikia kasryt anksti keltis ir keliauti į mokyklą, o sugrįžus ruošti namų darbus. Dienas jie daugiausia leidžia užuovėja tapusiais Saugų vaikų globos namais. Tačiau vilnietei V. Grajauskienei kilo idėja surengti labdaros renginį, kurio metu būtų renkamos lėšos mažųjų saugiškių stovyklai Kintuose. Tad buvo įdomu sužinoti, kaip ir kodėl žmonės padeda taip toli gyvenantiems vaikams. O štai akcijos organizatorė V. Grajauskienė maloniai sutiko mums papasakoti apie tai, kaip prasidėjo draugystė su saugiškiais.

- Kada ir kaip kilo mintis padėti vaikams, gyvenantiems globos namuose? 

- Mintis padėti ir padaryti gera buvo kilusi jau prieš dešimt metų. Tik dažniausiai kasdieniai rūpesčiai ir darbai vis tą klausimą nustumdavo į priekį. Vaikų namų daug, sunku pasirinkti, kuriems reikia labiau pagalbos, nes girdėjome, kad vaikų namai žaislų ir rūbų tikrai turi daugiau nei vaikai, gyvenantys šeimose. Ne naujų žaislų ir dėvėtų rūbų niekas nenori. Jiems reikalinga piniginė parama ar nauji daiktai. Todėl ta mintis likdavo tik mintimi ir nebuvo įgyvendinta.

- Kodėl nusprendėte padėti būtent Saugų vaikų globos namams? Juk Vilniuje tokių įstaigų taip pat yra. 

- Prieš beveik trejus metus sužinojau, kad Saugų vaikų globos namams reikia ne naujų žaislų ir jie tikrai mielai juos paims, bet reikia žaislus nuvežti bent iki Klaipėdos. Taip ir padariau. Labai apsidžiaugiau, kad kažkam galėsiu padėti. Po metų pati pasiskambinau Aušrai Judeikienei ir paklausiau: „Gal jums reikia ne tik žaislų, gal vaikams reikia ir rūbų?“ Ir taip pilnu automobiliu daiktų su vyru pirmą kartą aplankėme Saugų vaikų globos namus. Pamatę situaciją savo akimis, pabendravę su įstaigos direktoriumi Eugenijumi Judeikiu, supratome, kokie nuoširdūs ir atsidavę žmonės dirba šioje įstaigoje, kaip vaikai myli juos. Tuomet nusprendėme – mes norime jiems padėti ir tai padarysime. 

- Kaip kilo mintis surengti tokį labdaros renginį? 

- Praėjusių metų lapkričio 6 dieną suorganizavome Gerumo vakarą Saugų vaikų globos namuose. Vaikai kepė pyragus, darėme bendrą koncertą, atvežėme asmenines dovanėles vaikams ir puikiai visi kartu praleidome vakarą. Pažadėjome vaikams suorganizuoti vasaros stovyklą. Taip ir kilo mintis surengti paramos renginį, kad pritrauktume kuo daugiau žmonių, kurie nori padėti vaikams ir surinkti reikiamas lėšas vasaros stovyklai. 

- Renginio metu surinkti pinigai bus skirti tik saugiškių vaikų vasaros stovyklai?

Taip, visos surinktos lėšos bus skirtos Saugų vaikų globos namų vasaros stovyklai. Tai bus pirmasis paramos renginys.

Prašome visų palaikymo ir kviečiame visus atvykti gegužės 20 d. 18 val. į Muzikinį teatrą „New York“ Vilniuje. Jei norite prisidėti, bet negalėsite dalyvauti renginyje, kviečiame tai padaryti pervedant piniginę paramą į fondo sąskaitą, paskirtyje nurodant „vasaros stovyklai“ LT677400049344423810. Tai, kas svarbiausia – jokia suma nėra per maža!

 

 


Foto galerija

Praėjusiais metais V. Grajauskienė (pirma iš dešinės) kartu su bendraminčiais Saugų vaikų globos namų ugdytiniams surengė Gerumo vakarą. Vilnietės iniciatyva jau šią savaitę rengiamas ir labdaros renginys, vasaros stovyklai Kintuose organizuoti.Praėjusiais metais V. Grajauskienė (pirma iš dešinės) kartu su bendraminčiais Saugų vaikų globos namų ugdytiniams surengė Gerumo vakarą. Vilnietės iniciatyva jau šią savaitę rengiamas ir labdaros renginys, vasaros stovyklai Kintuose organizuoti.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai atidirbo Seimas šią pavasario sesiją?