Šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“ 22-ojo gimtadienio dieną plaukiojo jausmų vandenyne

2015-05-20, Karolina KIRTIKLYTĖ
Šokių kolektyvui „Žvaigždūnė
Šokių kolektyvui „Žvaigždūnė" – 22-eji.

Šokių kolektyvas „Žvaigždūnė“ draugus, kolektyvo narių artimuosius bei miestelėnus gegužės 16 dieną sukvietė į savo 22-ojo  gimtadienio šventę, vykusią Šilutės kultūros ir pramogų centre.

Likus keliasdešimčiai minučių iki renginio pradžios į salę jau pradėjo rinktis žiūrovai. Visi linksmi, pasipuošę, susėdę į savo vietas kalbėjosi, kokie yra patenkinti, jog jų vaikai lanko šį kolektyvą, kokios puikios jų vadovės Loreta Stanelienė su dukra Gintare.

Koncerto „Jausmų vandenynas“ pradžia buvo kiek liūdnoka – prie pianino, pasidabinusi juoda suknele, sėdėjo mergina, grojo liūdną melodiją, o šalia jos, nugara atsisukęs į žiūrovų salę stovėjo juodą fraką vilkėjęs jaunikaitis. Tačiau po liūdnos pradžios prasidėjo tikros linksmybės. Vakaro metu savo pasirodymus bei naują šokių programą susirinkusiesiems dovanojo beveik visų žvaigždynų vardais pasivadinę „Žvaigždūnės“  kolektyvai – „Žvaigždūnytės“, „Vela“, „Dorado“, „Šaula“, „Mensa“ bei vieno Ladies Solo kolektyvo „Lyra“ šokėjos. Jau pirmo pasirodymo metu buvo aišku – čia šoka tikros žvaigždės, pateisinančios klubo pavadinimą.

Renginio išvakarėse, penktadienį, repeticijos metu Kultūros ir pramogų centre, kalbėjomės su klubo „Žvaigždūnė“ vadove Loreta Staneliene. Vadovė atrodė tikrai nuvargusi nuo įtemptų repeticijų prieš didįjį pasirodymą, tačiau laiminga. „Esu linkusi pasirodymo išvakarėse nerengti repeticijų, tačiau šį kartą matau, kad nebespėjame, tad šiandien 15 valandą rinksimės tai paskutinei, generalinei repeticijai“, - pasakojo L. Stanelienė. Šokių kolektyve „Žvaigždūnė“ narių skaičius siekia 100. „Vieni ateina, kiti, nesusitvarkę su tempu, – palieka mus, tačiau tą stabilų narių skaičių visada turime. Mūsų šokėjai – daugkartiniai respublikinių bei tarptautinių konkursų laureatai. Kolektyvas dalyvauja įvairiuose festivaliuose, konkursuose, seminaruose Lietuvoje bei užsienyje. Kasmet parengiame naujos programos pristatymus mūsų miestelėnams. Tam, kad pateisintume mūsų klubo vardą, turime dirbti daug ir atsakingai. Čia atėję vaikai mokomi ne tik šokio meno subtilybių, bet ir atsakomybės, punktualumo, meilės darbui, užsispyrimo siekiant užsibrėžtų tikslų. Žinoma, būna tokių, kurie su mūsų senbuvių tempais nespėja, bet prieš tuos, kurie su mumis jau ne pirmus metus – lenkiu galvą“, - gerų žodžių šokėjams negailėjo L. Stanelienė. Pokalbio metu sužinojome, kad skirtingai nuo senbuvių mažiausiai prieš pasirodymus jaudinasi mažieji šokėjai. „Būna, prieinu prie mažiukų ir klausiu, ar jaudinasi, o jie man kuo ramiausiai pasako, kad ne. Tada stebiuosi, iš kur pas juos šitiek drąsos, - juokėsi vadovė.  – Mūsų renginio programos pavadinimas „Jausmų vandenynas“. Matyt, ne veltui pasirinkome tokį pavadinimą – šis koncertas bus paskutinis mūsų penkioms abiturientėms. Mūsų šaunuolėms. Viena mūsų klube šoko net 14 metų – neįtikėtina, ir tuo pačiu labai džiugu“.

Pasibaigus šventinei koncerto daliai, į sceną kilo norintieji pasveikinti klubo „Žvaigždūnė“ vadoves ir kolektyvus. „Žvaigždūnę“ sveikino Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, mažųjų kolektyvo „Žvaigždūnytės“ tėvelių deleguota atstovė, taip pat kolektyvui dovanas įteikė rėmėjai. Ir kolektyvų nariai tarė nuoširdžius padėkos žodžius savo antroms mamoms – vadovėms. Klubą paliekančios dvyliktokės Milda Bainaitytė (klube šokusi 9 metus), Neringa Maskaliovaitė (šokusi taip pat 9 metus), Deimantė Skiudulaitė (šokusi 10 metų), Augustė Norgėlaitė (11 klube praleistų metų) ir 14 metų šokiui atidavusi Gytė Butkutė buvo dėkingos vadovėms Loretai ir Gintarei už viską, ko jas išmokė, už tas gerąsias savybes, kurias įskiepijo sunkus darbas šokių kolektyve. Vadovė L. Stanelienė mergaitėms išdavė, kad visus tuos metus ji skaičiavo jų žingsnius, nukeliautus į repeticijas – jų buvo 3 milijonai, o repeticijų – apie 1 000.

„Žvaigždūnę“ atvyko pasveikinti ir buvusi klubo narė, šiuo metu Niujorke modeliu dirbanti šilutiškė Karolina Toleikytė kartu su iliuzionistu Mantu Wizzard. Mergina džiaugėsi, kad jos vaikystės draugės lankė šį klubą, nuėjo ilgą, sunkų kelią, ir šiandien iškeltomis galvomis palieka klubą. „Linkiu visiems kolektyvams šokti, šokti ir dar kartą šokti. Niekada nesustokite“, - sakė Karolina. Dar ilgai po koncerto į sceną kilo norintieji pasveikinti kolektyvą su 22-uoju gimtadieniu. O mums dar ilgai atmintyje išliks prisiminimai iš šio puikaus, žvaigždūniško gimtadienio.

 


Foto galerija

Šokių kolektyvui „ŽvaigždūnėMažosios „Žvaigždūnytės“ susirinkusiems dovanojo „Smurfyčių“ šokį.Rafinuotumu ir elegancija viso vakaro metu spinduliavo dailiosios „Lyra“ šokėjos.Šokių klubą „Žvaigždūnė“ sveikino, naujų idėjų bei užsispyrimo linkėjo Šilutės rajono saivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.Kolektyvų vadovės mama ir dukra – Loreta Stanelienė ir Gintarė Stanelytė – džiaugėsi gražiu, pavykusiu gimtadienio koncertu. Joms taip pat nuoširdžiai dėkojo jų vadovaujamų kolektyvų narės bei tėveliai.„Žvaigždūnę“ atvyko pasveikinti ir buvusi klubo „Žvaigždūnė“ šokėja, modelis šilutiškė Karolina Toleikytė kartu su iliuzionistu Mantu Wizzard.
Šis koncertas buvo paskutinis penkioms klubo „Žvaigždūnė“ ilgametėms: (iš kairės) 9 metus šokusioms Neringai Maskaliovaitei ir Mildai Banaitytei, 10 metų kolektyve išbuvusiai Deimantei Skiudulaitei (apačioje), 11 metų šokusiai Augustei Norgėlaitei (iš dešinės pirma) ir net 14 metų „Žvaigždūnėje“ šokusiai Gytei Butkutei. Merginos nusifotografavo kartu su vadovė Loreta Staneliene.Koncerto „Jausmų vandenynas

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!