Draus išmesti sužvejotas žuvis atgal į jūrą

2015-05-20, Žemės ūkio ministerijos informacija
valstietis.tv3.lt nuotrauka
valstietis.tv3.lt nuotrauka

Nuo gegužės pabaigos įsigalios reglamentas, kuriuo bus nustatyta draudimo išmesti žuvis atgal į jūrą įgyvendinimo tvarka Europos Sąjungos žvejams.

Nepageidautinų žuvų išmetimas atgal į jūrą yra didelė problema, tačiau tokia ydinga praktika bus laipsniškai panaikinta. Žvejai bus įpareigoti į krantą iškrauti visas sužvejotas komercinių rūšių žuvis, tačiau nustatyto dydžio neatitinkančios žuvys negalės būti parduodamos žmonėms vartoti.

Baltijos jūroje nuo 2015 m. sausio 1 d. įsigaliojo draudimas išmesti į jūrą sužvejotas silkes, šprotus, lašišas ir atlantines menkes, o nuo 2017 m. sausio 1 d. įsigalios draudimas išmesti ir jūrines plekšnes. „Nuo 2017 metų draudimo išmesti sužvejotas žuvis į jūrą nesilaikymas bus traktuojamas kaip sunkus pažeidimas, už kurį bus skiriamos atitinkamos sankcijos ir baudos taškai“, – situaciją apibūdino žemės ūkio viceministrė Lina Kujalytė.

ES laivų, kurių ilgis didesnis nei 10 m, kapitonai privalo pildyti Europos Bendrijos žvejybos laivo žurnalą, įrašydami žuvų kiekį, kurių svoris viršija 50 kg. Tačiau Baltijos jūros priekrantėje žvejojantys Lietuvos laivai, mažesni negu 15 m, pildo tik Lietuvos nacionalinį žvejybos Baltijos jūros priekrantėje žurnalą. Į jį įrašomas visas žuvų laimikis nuo 1 kg. Į krantą atgabentos nepageidaujamos žuvys, kurias išmesti į jūrą draudžiama, įrašomos šio žurnalo pastabose.

 

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!