Europos Sąjunga kyla į kovą su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu

2015-05-19, Eglė Digrytė specialiai 15min.lt iš Strasbūro
Europos Sąjunga kyla į kovą su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu.
Europos Sąjunga kyla į kovą su pinigų plovimu ir teroristų finansavimu.
Europarlamentarai griežtina kovą su pinigų plovimu. Jie rengiasi pritarti atnaujintoms pinigų plovimo prevencijos taisyklėms, kurios įpareigos Europos Sąjungos (ES) valstybių registruose nurodyti tikruosius įmonių savininkus. Viliamasi, kad tai padės kovoti ne tik su pinigų plovimu, bet ir mokesčių vengimu bei teroristų finansavimu.

Pagal naują reguliavimą, ES šalių centriniuose registruose turės būti skelbiami tikrieji įmonių savininkai, o ši informacija prieinama valstybės institucijoms ir asmenims, turintiems tiesėtų interesų, pavyzdžiui, žurnalistams.

Kartu europarlamentarai turėtų pritarti naujoms lėšų pervedimo taisyklėms, kurios leistų lengviau atsekti pinigų judėjimą, mokėtojus ir gavėjus bei jų turtą.

Derybose su ES Taryba europarlamentarams pavyko pasiekti, kad atnaujinta pinigų plovimo prevencijos direktyva įpareigotų ES valstybes savo centriniuose registruose skelbti tikruosius įmonių, fondų ir kitų juridinių asmenų savininkus.

Tai laikoma didele Europos Parlamento sėkme, mat ligtoliniame projekte tokio reikalavimo nebuvo. 

Be to, bankai, auditoriai, teisininkai, nekilnojamojo turto agentai ir kazino turėtų atidžiau stebėti įtartinus klientų pervedimus. Pinigų plovimas sudaro 2-5 proc. pasaulinio BVP per metus.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!