Užsimojo atpiginti mėsą ir vaisius

2015-05-19, BNS
© Shutterstock nuotr.
© Shutterstock nuotr.
Parlamentarai antradienį apsispręs, ar priimti svarstyti pataisas dėl 5 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) atšaldytai mėsai bei vaisias ir daržovėms.

Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas teikia „darbiečiai“ ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos frakcijų nariai.

5 proc. PVM siūlomas bet kokiai šviežiai atšaldytai, naminių paukščių mėsai ir subproduktams, mėsos gaminiams ir pusgaminiams bei daržovėms ir vaisiams.

Tokios pat pataisos buvo siūlomos ir pernai, kai Rusija paskelbė embargą lietuviškiems produktams, tačiau tada premjeras Algirdas Butkevičius pareiškė, kad PVM žemės ūkio produktams nebus mažinamas.

A.Butkevičius anksčiau taip pat yra pareiškęs, kad PVM lengvata mėsai galėtų būti taikoma nuo 2015 arba 2016 metų. Tuomet Finansų ministerija prognozavo, kad jį taikant tik šviežiai ir atšaldytai mėsai, biudžetas netektų beveik 58 mln. eurų (200 mln. litų) pajamų per metus.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė 2013 metų vasarą teigė, kad mažesniu PVM tarifu mėsai suinteresuotas vienas iš valdančiosios koalicijos partnerių. Pasak jos, lengvatos tiesioginės naudos vartotojams neduoda - tik verslui.

Europarlamentaro Viktoro Uspaskicho šeima netiesiogiai valdo mėsos perdirbimo įmonę „Krekenavos agrofirma“.

PVM lengvatos dabar taikomos kompensuojamiems šilumai, vaistams, keleivių vežimui, spaudai, knygoms ir neperiodiniams informaciniams leidiniams.

Įprastas PVM  tarifas šiuo metu yra 21 proc., jis galioja nuo 2009 metų rudens.

 


Straipsnio komentarai

tai ar cia normalu 2015-05-20
tai taip ir turi buti kokios kainos baisu ieit i prekybos centra ar i turgu jai uz desros galiuka reikia sumoket 26 ar 30 euru kur matyta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar manote, jog teisingai pasirinkote nepriklausomą elektros tiekėją?