Ypatingas šeštadienis Pagėgių krašte

2015-05-19, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė

Dangus šeštadienį pagailėjo ir neliejo lietaus, bet glostė saulės šiluma didžiulį būrį klaipėdiečių, jurbarkiečių, pagėgiškių iš pat ryto besirenkančių į Bitėnų kapines švęsti kapinių šventės pagal evangeliškąją tradiciją. Apmąstymus apie žmogaus būties laikinumą ir būtinybę gyventi deramai išsakęs Vilkyškių parapijos klebonas Mindaugas Kairys pagarbino ir Mažosios Lietuvos kraštui bei visai Lietuvai nusipelniusius didžiavyrius, amžinojo poilsio atgulusius Bitėnų kapinaitėse, jau vadinamose Mažosios Lietuvos panteonu.

Pagerbti atgulusieji ir greta esančiose Šilėnų kapinėse, išsakyti pagarbios atminties žodžiai Pagėgių krašto garbės pilietei, pernai amžinybėn iškeliavusiai, Šilėnų kapinių atgaivintojai, mecenatei, krašto istorinės atminties puoselėtojai ir garsintojai Ievai Jankutei-Gerolai. Po turiningos Rambyno regioninio parko specialistės, Giedrės Skipitienės ekskursijos, visi sugužėjo į Rambyno regioninio parko lankytojų centrą, kur įvyko rašytojos Editos Barauskienės knygos, skirtos Kristijonui Donelaičiui „Tolminkiemio sodininkas“ pristatymas. Po priešpiečių aplankytas Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus, išklausytas įdomus direktorės Liudvikos Burzdžiuvienės pasakojimas ir išskubėta į Vilkyškius.

 

Vilkyškių evangelikų – liuteronų bažnyčioje gausiai susirinkusių klausytojų širdis glostė ir sielas džiugino ansamblis „Musica humana“ ir jo atliekami įstabūs J.S. Bacho, A. Vivaldžio, G. F. Hendelio kūriniai, pristatinėjami paties maestro, ansamblio vadovo Algirdo Vizgirdos. Šis koncertas tai Tarptautinio vargonų muzikos festivalio „Vargonų muzika Vilkyčiuose 2015“ pradžios koncertas. Festivalį jau eilę metų organizuoja Laura Motuzaitė - Kairienė, vargonininkė, Lietuvos evangeliškosios muzikos sandraugos vadovė.

Pradžios koncerte dalyvavęs Pagėgių savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Stonys padėkojo muzikantams, organizatoriams ir susirinkusiems, pasidžiaugė, kad mažas Vilkyškių kaimelis tampa gražiu traukos centru trokštančiam subtilaus meno, muzikos poezijos, dailės.

Po koncerto, klebono Mindaugo pakviesti visi dalyvavusieji valgė šiupinio, kurio skanavimas suteikė galimybę dar pabendrauti, pasidalinti pakilia nuotaika ir neskubėti namo.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!