Seime – taupymo vajus: vandenį patariama gerti iš čiaupo

2015-05-20, Birutė Vyšniauskaitė, Lrt.lt
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Geriamas vanduo
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Geriamas vanduo
Pernai valstybės institucijose paskelbtas taupymo vajus Seime, atrodo, jau įgavo pagreitį. Apie tai, kad ateityje turės ne tik padėjėjų komandą, bet ir patarėjų, Seimo nariai gali pamiršti, nes tam prireiktų nemenkų papildomų išlaidų. O šiuo metu taupoma visose srityse. Kartais atsisakoma net mineralinio vandens.

Naujoji Seimo kanclerė Daiva Raudonienė teigė, jog pati akylai prižiūri kiekvieną parlamento biudžeto eilutę: „Kasdien stebiu ir tikrinu kiekvieną sąskaitą. Seimo valdybos posėdžių metu pro akis nepraleidžiame nė vienos komandiruotės, aiškinamės, ar iš tikrųjų Seimo nariams tikslinga išvykti į vieną ar kitą kelionę.“

Prioritetinėmis Seimo narių komandiruočių kryptimis šiemet laikomos Ukraina, Lenkija, Latvija, Estija.

Be to, nuo 2015 m. sumažinta Seimo nariams skirtų išmokų už automobilių kurą dalis. Kitaip tariant, jie už valdiškus pinigus galės nuvažiuoti mažiau, nei anksčiau. Jei norės leistis į tolimesnes keliones, teks už degalus susimokėti iš savo kišenės.

Kanceliarija taip pat akylai stebi, ar Seimo narių padėjėjai išnaudoja jiems skirtas atostogas. Šioje srityje irgi siekiama taupyti, kad, išeinant iš darbo, padėjėjams nereikėtų mokėti solidžių sumų už neišnaudotas atostogas.

„Mūsų biudžeto pinigai, lyginant su ministerijomis, panaudojami kur kas efektyviau. Bet apie realias išlaidas galėsiu kalbėti metų pabaigoje“, – teigė D. Raudonienė, Seimo kanclere pradėjusi dirbti praėjusių metų gale.

Tai, kad ji iš tikrųjų, kaip patyrusi finansininkė ir auditorė, tikrina kiekvieną sąskaitą, pastaruoju metu pajuto ne tik keliones į užsienį anksčiau itin mėgę Seimo nariai, bet ir kai kurių kanceliarijos padalinių darbuotojai.

Štai Seimo komitetų biurams, rengiant posėdžius, į kuriuos dažnai kviečiami ir ministrai bei kitų valstybės institucijų atstovai, patariama svečių nebevaišinti mineraliniu vandeniu, kuris dažniausiai perkamas Seime esančioje parduotuvėje – juk Vilniuje visai neblogas šaltas vanduo ir iš čiaupo.

Todėl komitetų biurų darbuotojai per posėdžius prileidžia vandens į stiklinius ąsočius iš čiaupų. Daugelis šį pasikeitimą pastebėjo, bet vandens skoniu dar nesiskundė.

Šių metų Seimo kanceliarijos reikmėms, įskaitant išmokamas rentas signatarams, buvo skirta 28 mln. eurų. Šis biudžetas 5 proc. mažesnis už praėjusių metų biudžetą.


Straipsnio komentarai

999999992015-05-20
nuo kada seimistai pradejo taupyt tik labai idomu kad paprasta zmogeli baigia pasmaugt su taupimu tai faktas o ne seimas prades taupyt Komentaras patinka Komentaras nepatinka