Parengtas minimalios algos didinimo projektas

2015-05-20, BNS
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Eurai
Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr. / Eurai

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija parengė minimalios mėnesinės algos (MMA) didinimo iki 325 eurų projektą. Viešai pateiktame Vyriausybės nutarimo projekte nurodyta, kad nuo liepos 1 dienos MMA bus 325 eurai, o minimalus valandinis atlyginimas 1,97 euro.

Balandžio viduryje Trišalė taryba nusprendė MMA didinti 25 eurais iki 325 eurų. Tai jau trečias MMA didinimas nuo 2012-ųjų pabaigos, kai dirba dabartinė koalicinė socialdemokratų, tvarkiečių ir darbiečių Vyriausybė - nuo to laiko MMA bus padidėjusi 79 eurais.

Taryba, be kita ko, pritarė Darbdavių konfederacijos siūlymui ateityje MMA didinimą sieti su ekonominiais rodikliais. Siūloma, kad MMA keitimas turėtų būti siejamas su penkiais pagrindiniais kintamaisiais: vidutiniu darbo užmokesčiu, darbo našumu, vidutiniu metiniu vartotojų kainų indekso pokyčiu, bendrojo vidaus produkto augimu bei vidutiniu metiniu nedarbo lygiu.

Sprendimą dėl MMA didinimo nuo liepos palaiko ir prezidentė, ir premjeras.

MMA didinimui nuo šių metų liepos dar pernai pritarė valdančioji koalicija. Tam biudžete skirta apie 14,5 mln. eurų, į tai buvo atsižvelgta, gruodį priimant 2015 metų biudžetą.

Lietuvos pramonininkų vadovai balandį teigė manantys, jog MMA kėlimas 25 eurais neturės didelės įtakos didelėms įmonės, tačiau gali paveikti smulkųjį verslą, ypač paslaugų įmones, esančias rajonuose. MMA didinimą palaiko profesinės sąjungos.

Paskutinį kartą minimali alga didėjo nuo 2014 metų spalio 1 dienos - 10,1 euro iki 300 eurų.


Straipsnio komentarai

ir kada baiksis kriziu krize2015-05-20
tai gal pensija pensijai nelygi kur kaskada uzdirbus ir gavus 200 litu o kur dirba kitas ir gauna 448 euro tai gal pensijos gavimas didelis skirtumas o kur ponuliai gauna po tukstanciais ir vargo nemato o dejuoja oi kad ir jam sumazino pensija ar per krize kompensacijos negauna Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?