Mažųjų olimpiečių svajonė pildosi

2015-05-20, Priešmokyklinio ugdymo pedagogė Vitalija Petronytė

Dalyvauti olimpiadoje - tai kiekvieno sportininko svajonė, kurie kas keturis metus gerina savo sporto šakos rezultatus ir siekia patekti tarp dešimt geriausiųjų Lietuvos sportininkų. Šilutės lopšelio-darželio ,,Pušelė“ priešmokyklinukų komanda jau  antri metai aktyviai siekė patekti į finalinį ,,Mažųjų olimpiada“ renginį. Ir šiemet mums pasisekė...

Gegužės 16 d. Kaune A. Sabonio krepšinio centre vyko finalinis ikimokyklinių ugdymo įstaigų festivalis ,,Mažųjų olimpiada 2015“, kuriame dalyvavo 24 komandos iš visos Lietuvos, laimėjusios miesto atkrintamąsias rungtynes. Projektą organizavo respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūno kultūros pedagogų asociacija, asociacija "Sportas visiems" ir Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas. Projekto ,,Mažųjų olimpiada 2015” tikslas: skatinti ikimokyklinio amžiaus vaikų aktyvios veiklos formas, didinti fizinį aktyvumą, stiprinti vaikų sveikatą, didinti vaikų ir tėvelių bei pedagogų motyvaciją užsiimant aktyvia fizine veikla laisvalaikiu, skatinti juos sistemingai mankštintis, sąmoningai rūpintis savo sveikata ir fiziniu tobulinimus. Džiaugiamės, kad tokiame nuostabiame sportiniame renginyje turėjo galimybę sudalyvauti ir mūsų priešmokyklinių grupių vaikų ir pedagogių komanda: G. Valiūtė, V. Stancikas, A. Skierytė, R. Leikus, B. Sūdžiūtė, M. Petrėtis, pedagogės V. Petronytė ir R. Šlyžiuvienė. Visas atvykusias komandas pasveikino projekto organizatoriai. Po to linksmą, olimpinę programą parodė Kauno ikimokyklinių ugdymo įstaigų ugdytiniai, kurie pakėlė dalyvių sportinę nuotaiką, olimpinę dvasią. Kaip tikroje olimpiadoje, renginys prasidėjo iškilminga sportininkų eisena. Netikėtai pasirodęs ,,Mažųjų olimpiados 2015“ talismanas kiškiukas Olimpiukas atnešė ,,olimpinę ugnį“. Kartu su kiškiuku festivalio dalyviai priėmė iškilmingą priesaiką, prisiekdami laikytis visų garbingos kovos taisyklių: „gerbti varžovą“, „nekaišioti kojų“, „ištiesti pagalbos ranką nukritusiajam“ ir t.t. ir, visiems kartu pasimankštinus, pakvietė išbandyti savo jėgas įvairiose rungtyse. Tik atvykus komandoms  buvo įteikti festivalio dalyvio pasai, kuriuose buvo surašytos 6 rungtys: penkiakovė, irklavimas, tinklinis, krepšinis, futbolas, lengvoji atletika. Mūsų komanda kartu su Mažeikių, Jonavos komandomis pradėjo rungtyniauti nuo penkiakovės. Po kiekvienos rungties teisėjai festivalio dalyvio pasuose įrašydavo įvertinimą: puikiai arba šauniai. Visus sužavėjo gerai apgalvotos, išradingos, įdomios rungtys ir pakili renginio nuotaika. Nors žinojome, kad pralaimėjusiųjų nebus, bet vaikai visose rungtyse kovojo iš visos širdies, parodė savo atkaklų kovingumą, greitį, taiklumą, tikslumą, orientaciją, šoklumą. Pralaimėjusiųjų nebuvo. Visos komandos buvo apdovanotos taure, medaliais, diplomu, įvairiomis dovanėlėmis, sporto inventoriumi. Dvi valandas trukęs renginys aidėjo nuo vaikiško juoko, pergalės šūksnių, o sirgalių bei organizatorių veiduose švytėjo šypsenos. Dalyvavimo olimpiadoje principas – svarbu ne nugalėti, o dalyvauti. Džiugios emocijos ir olimpinė nuotaika ilgai išliks vaikų atmintyje ir paskatins vaikų norą judėti.

Projektas „Mažųjų olimpiada“ – viena iš priemonių, skatinanti vaikų fizinį aktyvumą, formuojanti pozityvų požiūrį į kūno kultūrą ir sportą, padedanti supažindinti mažuosius su olimpinėmis vertybėmis, suteikianti galimybę varžytis su bendraamžiais ir pademonstruoti asmeninius gebėjimus, leidžianti  praplėsti vaikų akiratį ir formuoti socialinius įgūdžius.

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!