Šilutėje pirmą kartą lankosi VIP cirkas

2015-05-23, Karolina KIRTIKLYTĖ
Cirkui atsidavusi visa šeima: mama Agnė, tėtis Mykolas, dukra Marija ir sūnus Lukas. Vaikai labai atsakingai žiūri į darbą cirke, tad tėvai jais labai didžiuojasi.
Cirkui atsidavusi visa šeima: mama Agnė, tėtis Mykolas, dukra Marija ir sūnus Lukas. Vaikai labai atsakingai žiūri į darbą cirke, tad tėvai jais labai didžiuojasi.

Gegužės 21–24 dienomis Šilutėje, Pamario pagrindinės mokyklos kieme, į cirko artistų pasirodymus šilutiškius pirmą kartą pakvies VIP cirkas. Likus keletui dienų iki cirko atidarymo kalbėjomės su viena iš cirko įkūrėjų Agne Zoboviene.

- Papasakokite apie savo pradžią cirke. Kas pastūmėjo pašvęsti savo gyvenimą cirkui?

- Labai myliu gyvūnus. Vaikystėje neturėjome galimybės jų laikyti, tad tik atsiradus progai nuglostydavau visus kiemo katinus ir šunis. Kai sužinojau, kad Kaune yra cirkas, kuriame laikomos meškos, iš karto ten prisistačiau. Mane ten priėmė repetuoti, ruošti pasirodymus su įvairiu cirko rekvizitu. Išmokau žongliruoti, sukti kojomis įvairius daiktus, važiuoti vienračiu, tačiau prie gyvūnų pradžioje galėjau prieiti tik tada, jei norėjau padėti juos sušukuoti ar sutvarkyti. Tad į cirką mane atvedė noras dirbti su gyvūnais ir noras jų turėti kuo daugiau.  

- Koks buvo jūsų pirmas vaidmuo (pareigos) cirke?

- Pirmieji mano pasirodymai vyko ne cirko manieže, jie vyko scenoje. Važiavau vienračiu.

- Esate minėjusi, kad ne tik dirbate cirke, bet ir vis studijuojate. Kokias specialybes esate įgijusi?

- Esu įgijusi vadybininko išsilavinimą pirmiausia kolegijoje, vėliau – Kauno technologijos universitete. Dar turiu buhalterio kvalifikacinį pažymėjimą, gyvūnų prižiūrėtojo specialybės diplomą, įgijau visas vairuotojo kategorijas, nuolatos lankausi įvairiuose seminaruose.

- Kaip viską suderinate?

- Galėčiau ir dar daugiau veiklų suderinti, ir dar daugiau laiko skirti darbui bei tobulėjimui, tačiau daug laiko atima dokumentų ruošimai, leidimų gavimai, kitaip tariant, administracinis darbas. Tai tenka viską derinti. Panašu tik tai, jog nespėju skirti laiko sau, o kartais taip norėtųsi ramiai, be telefono skambučių pasėdėti kirpykloje ar pas manikiūrininkę.

- Kaip atrodo jūsų diena? Kuo užsiimate?

- Diena cirke niekada nebūna kaip visos kitos. Kiekviena diena čia tarsi improvizacija. Atsikėlęs iš ryto niekada nežinai, kas tavęs lauks dieną.  Kai cirkas jau stovi mieste, tai viskas aišku: užsiimi reklama, tvarkai popierius, repetuoji, užsiimi su gyvūnais, vakare vaidinimas, po vaidinimo – poilsis, bet ne visada. Dažniausiai vakare, po vaidinimo, kuri scenarijus, planuoji, ką turi padaryti rytoj. Kaip minėjau, kiekviena diena cirke – staigmena. Kartais gerąja prasme, kartais – blogąja. Tai, žiūrėk, kokiai bobutei, gyvenančiai šalia cirko, šuniukų lojimas patrukdė, tad skundą parašė, tai nekultūringi vaikėzai bando išaiškinti savo teises ir mūsų pareigas, tai kokia kalytė šuniukų atsiveda ir t. t. Taigi liūdėti nėra kada. Viską sustyguok, visus sužiūrėk, o dar neretai ir psichologu tenka pabūti.

- Papasakokite apie savo šeimą.

- Mūsų vaikai šešiolikmetis Lukas ir 11-metė Marija. Vaikai derina mokslus ir darbą cirke. Lukas – profesionalus įgarsintojas ir apšvietėjas. Jam įdomu viskas, kas susiję su technika, radioelektronika. Lukas išmano, kaip pastatyti cirko palapinę, jau leidžiame jam ir darbams vadovauti, nes dažnai jis jau galvoja ir daro protingiau nei bet kuris suaugęs. Šiais metais Lukas debiutavo su savo arkliuku – poniu Žaibu. Pradžioje su Žaibu sekėsi sunkiai, bet pagaliau jie rado bendrą kalbą. Lukas svajoja turėti daugiau arklių. Jis taip pat žongliruoja ugnimi – šis jo pasirodymas sužavi ir seną, ir jauną. Dukra Marija suka lankus. Ji tai daro nuo 4-erių metukų. Marija daug padeda prižiūrint gyvūnus – juos maitina, šukuoja, tvarko. Ji labai myli gyvūnus, žino, kaip kiekvienas jaučiasi, kaip turi atrodyti, ką mėgsta valgyti. Marija labai pergyvena, jei kuris sunegaluoja.

- Ar vaikai turi noro ir potencialo atsiduoti cirkui? Ar juos tai traukia?

- Negaliu pasakyti, ar mūsų vaikai liks cirke visam gyvenimui, bet šiuo metu juos cirkas įtraukęs kaip magnetas.

- Ne kartą televizijos laidose esame matę, kad jūsų namuose auga daugybė įvairiausių gyvūnėlių. Kiek ir kokių šiuo metu yra jūsų namuose?

- Gyvūnų turime įvairiausių ir daug, net nebesuskaičiuoju. Kartais ir laikinai kokį priglaudžiame. Namie su mumis negyvena nė vienas gyvūnas. Namų erdvė palikta tiems, kuriems tuo metu reikia ypatingos priežiūros: kalytė turi gimdyti ar jau pagimdė, tai ji namie, kažkas sunegalavo – irgi namie, turim mažylių – jie irgi namie. Visi kiti turi savo erdves. Auginame meškas, šunis, kates, balandžius, pitonus, triušius, žiurkes, vištas, telyčias, arklius, šinšilas. Jų skaičius jau perkopė 100.

- Papasakokite apie savo VIP cirko trupę. Kiek jūsų komandoje dirba narių, kiek ir kokių gyvūnų auginate?

- VIP cirkas – mūsų su Mykolu kūdikis. Šie metai yra tretieji mūsų gastrolių metai. Darbas vyksta taip: pavasarį susirenka artistai, dirbame pusę metų, kuomet aplankome visą Lietuvą ir visi skirstomės namo. Tada laukiame kito pavasario ir vėl surenkame naujus artistus, dirbame pristatinėdami tik naują programą savo žiūrovams. Mūsų VIP cirkas – išskirtinis. Lietuvoje antro tokio nėra. Žiūrovai vos įžengę į mūsų cirką turi pamatyti skirtumą: ištiesti kilimai, prie įėjimo žaliuoja tujos, žiūrovus pasitinka ąžuoliniai meškiukai. Viduje – viskas nauja, švaru. Žiūrovai pirmoje eilėje sėdi ant minkštų teatrinių kėdžių. Tribūnos – ypatingai patogios, mat ten platūs praėjimai, sėdėjimo vietos aptrauktos kilimais, matomumas – 100 proc. iš visų tribūnų. Geros kokybės garso aparatūra suteikia galimybę muziką girdėti aiškiai, švariai. Apšvietimas prilygsta geros kokybės koncertui: LED galvutės, lazeriai, parai, stroboskopai, dūmų, burbulų, ugnies mašinos. Vienintelis Lietuvoje VIP cirkas kasmet leidžia savo cirko leidinį – jame pristatome visus savo artistus, gyvūnus bei programą. Kiekvienas atėjęs leidinį gali įsigyti vos už 1 eurą, o štai Europos cirkuose toks leidinys kainuotų nuo 5 eurų.

- Šilutėje esate pirmą kartą. Kokį įspūdį jums paliko šis miestas, jame gyvenantys žmonės? Ar planuojate čia grįžti ir ateityje?

- Su VIP cirku Šilutėje esame pirmą kartą, tačiau Šilutės publiką pažįstame iš praeityje su kitais cirkais turėtų gastrolių. Šilutės publika myli cirką, tikimės, kad sulauksime daug žiūrovų, šilto priėmimo.

Būtinai čia grįšime, jei tik sulauksime žiūrovų dėmesio, ir kiekvieną kartą sugrįžus parodysime naują programą mūsų naujame gražiame VIP cirke.

 

 

 

 

 

 

 


Foto galerija

Cirkui atsidavusi visa šeima: mama Agnė, tėtis Mykolas, dukra Marija ir sūnus Lukas. Vaikai labai atsakingai žiūri į darbą cirke, tad tėvai jais labai didžiuojasi.Cirkui atsidavusi visa šeima: mama Agnė, tėtis Mykolas, dukra Marija ir sūnus Lukas. Vaikai labai atsakingai žiūri į darbą cirke, tad tėvai jais labai didžiuojasi.Cirkui atsidavusi visa šeima: mama Agnė, tėtis Mykolas, dukra Marija ir sūnus Lukas. Vaikai labai atsakingai žiūri į darbą cirke, tad tėvai jais labai didžiuojasi.Cirkui atsidavusi visa šeima: mama Agnė, tėtis Mykolas, dukra Marija ir sūnus Lukas. Vaikai labai atsakingai žiūri į darbą cirke, tad tėvai jais labai didžiuojasi.

Straipsnio komentarai

wty1232017-11-16
thing http://www.burberry-outlets.ca/ with http://warriors.nba-jersey.com/ another http://www.outletonline-ralphlauren.com/ thing http://www.burberryoutlet-sale.net.co/ mysterious http://www.long-champ.com.de/ contact http://www.prada-shoes.us.org/ with http://www.michaels-korsoutlet.com/ the http://www.northfacejackets.fr/ chain, http://www.thomas-sabos.com.de/ which http://www.coachfactory.shop/ is the http://www.softballbats-sale.com/ root http://www.christian-louboutin-shoes.com/ of http://www.michaelkorsoutlet.se/ the http://www.givenchy.com.co/ chain http://www.hollisteronlineshop.com.de/ so http://www.under-armouroutlet.com/ that http://saints.nfl-jerseys.org/ he http://www.hugo-boss.com.co/ became http://www.ray-bansoutlet.com.co/ a http://www.christian-louboutin.jp.net/ shepherd, http://michaelkors.black-friday.vip/ so http://bills.nfl-jerseys.org/ he http://suns.nba-jersey.com/ did http://www.burberrys-outletstore.com/ the http://www.versace-outlet.com/ same http://www.christianlouboutinoutlet.net.co/ twice http://www.pandorajewellery-au.com/ dream, http://giants.nfl-jerseys.org/ so http://49ers.nfl-jerseys.org/ he http://www.outlet-burberry-bags.com/ went http://www.outlet-eyeglasses.com/ to http://www.iphone-cases.net/ a http://www.ferragamos.co.uk/ city http://www.christian-louboutins.com/ near http://www.canada-michaelkors.ca/ Africa, http://www.jordan.com.de/ and http://eagles.nfl-jerseys.org/ in http://www.rayban-sunglasses.co/ the http://www.oakleysunglasses-lrc.com/ square http://www.outlet-pumashoes.com/ met http://www.coachsoutletonline.in.net/ a http://www.outlet-pradahandbags.com/ sage, http://www.christian-louboutinshoesoutlet.com/ then http://www.bottega-bags.com/ cheated http://www.calvinkleinsoutlet.com/ his http://browns.nfl-jerseys.org/ money, http://www.bottega-venetasoutlet.com/ let http://www.nikerosherun.com.co/ him http://nets.nba-jersey.com/ know http://timberwolves.nba-jersey.com/ the http://www.ray-baneyewear.co.uk/ results http://hornets.nba-jersey.com/ of http://www.watches-omega.com/ a http://www.mcm-bagsoutlet.com/ crystal http://www.nikeairmax-australia.com/ shop http://www.instylers.us/ owner, http://www.babylisspros.com/ he http://www.long-champhandbags.com/ followed http://www.oakleys.org.es/ "a http://www.ralphlaurens.com.de/ person http://www.danskoshoes.in.net/ closer http://www.australia-michaelkors.com/ dream, http://www.airjordanshoes.com.co/ destiny http://www.cheap-michaelkors.com.co/ became http://www.nikeairforce.com.de/ more and http://www.cheap-watches.in.net/ more http://www.burberrys-handbags.com.co/ into http://www.uhren-stores.de/ the http://www.nike-shoesstore.com/ world, http://www.jerseys-store.com/ the http://www.nike-skos.com/ love http://www.katespades.com.co/ of http://www.cheapshoes.net.co/ your http://www.swarovskijewellery-au.com/ life, http://www.sunglasses-oakleys.com.co/ love http://www.hoganshoes.org.uk/ the http://www.hermesbagsoutlet.com/ people http://www.airjordans-shoes.com/ around http://www.salomonshoes.com.de/ you, http://www.philipp-pleins.com/ love http://www.coachblackfriday.com/ you http://www.airmax-90.com/ all http://www.timberland-boots.com.co/ have http://www.michael-kors.com.es/ Life http://www.oakley-outletonline.com.co/ is http://www.nikeair-max.es/ wonderful, http://www.mlb-jerseys.org/ is http://www.new-balanceshoes.es/ how http://www.raybans-glasses.com.co/ you http://www.zcoachoutlet.com/ look http://www.airmax.com.se/ at http://www.soccershoes.us.com/ life, http://www.new-balanceoutlet.org/ is http://www.polosoutlet-store.com/ that http://www.supra-footwears.com/ how http://www.valentino-shoesoutlet.us.com/ you http://longchamp.black-friday.vip/ treat http://www.kate-spades.net/ yourself. http://www.ralph-laurens-outlet.com/ Horizons http://www.ralphlauren.mex.com/ should http://www.skechers-canada.ca/ also http://www.nikeshoes.org.es/ be http://www.cheap-nike-shoes.com/ broadened, http://www.ferragamos.us.com/ to http://www.ralphlauren-polos.com.co/ seek http://www.adidas-store.net/ and http://www.burberryoutletonline.com.de/ find http://coachoutlet.euro-us.net/ good http://www.raybans-sunglasses.net.co/ new http://www.air-yeezyshoes.com/ things http://www.co-aol.com/ to http://www.jordan-retros.com/ discover http://www.salvatore-ferragamos.com/ and http://ravens.nfl-jerseys.org/ create http://www.michael-kors.cc/ more http://www.omegas-relojes.es/ joy http://www.hermes-birkinoutlet.com/ in http://www.vansshoes-outlet.com/ life. http://thunder.nba-jersey.com/ Not http://www.hollister-outlet.com/ again http://www.swarovski-canada.ca/ because http://www.burberrys-bags.com.co/ of http://cowboys.nfl-jerseys.org/ memories http://www.cheap-juicycouture.com/ of http://www.adidasshoes.com.se/ yesterday http://wizards.nba-jersey.com/ and http://www.hermesoutlet.shop/ time-consuming, http://knicks.nba-jersey.com/ but http://www.cheap-mlbjerseys.us.com/ do http://www.bcbg-dresses.net/ not http://www.handbagsoutlet.in.net/ let http://www.mbt-outlet.com/ yesterday's http://seahawks.nfl-jerseys.org/ upset, http://www.horlogesrolexs.co.nl/ sad http://raptors.nba-jersey.com/ to http://www.cheap-raybansoutlet.com.co/ interference http://www.laurenralphs-outlet.co.uk/ and http://www.outlet-toryburchshoes.com/ influence http://www.coach-factory.com.co/ their http://www.new-balanceshoes.com/ own http://www.nikeairmax.com.de/ today.Everyone http://www.oakleys-online.com.co/ things http://www.michaelkors-ins.com/ are http://www.nike-factory.com.co/ different http://www.vibram--fivefingers.com/ views http://www.giuseppes-zanottishoes.com/ and http://grizzlies.nba-jersey.com/ understanding, http://www.australia-oakleysunglasses.com/ but http://www.ralphs-laurenspolos.com/ must http://www.pandora-charmscanada.ca/ not http://heat.nba-jersey.com/ be http://www.air-huarache-shoes.co.uk/ too http://www.burberryoutlet-inz.co.uk/ subjective, http://www.jimmychoo-shoes.com/ not http://www.oakleys.com.de/ to http://www.converse-shoes.net/ their http://www.outlet-true-religion.com/ own http://www.vans-shoesoutlet.co.uk/ likes http://www.tommyhilfigers.de/ and http://trailblazers.nba-jersey.com/ dislikes http://www.cheap-iphonecases.com/ to http://www.outlet-rayban.co.uk/ look http://bulls.nba-jersey.com/ at http://www.asicsoutlet.net/ and http://www.rosherun-shoes.us/ evaluate http://www.beatsbydre.com.co/ things; http://www.nba-jersey.com/ not http://raiders.nfl-jerseys.org/ to http://www.nike-maxshoes.fr/ tinted http://www.tommyhilfigerca.ca/ glasses http://titans.nfl-jerseys.org/ Man http://www.christianlouboutin-shoes.ca/ - http://www.outlet-mkors.com/ the http://www.michael-korsbags.com.co/ first http://www.nike-shoes.co.nl/ time http://www.tommy-hilfigers.net.co/ in http://rayban.black-friday.vip/ three http://www.truereligions.net/ days http://www.oakley-sunglassessale.com.co/ to http://cavaliers.nba-jersey.com/ be http://www.ed-hardy.us.com/ impressive, http://www.nike-rosherun.com.es/ both http://vikings.nfl-jerseys.org/ for http://www.jimmychoos-shoes.com/ people http://www.puma-shoes.de/ and http://www.airmax-shoes.com/ things, http://www.asicsoutlet.com.co/ must http://www.outlet-ralphlaurens.com/ adjust http://www.michaelkors-bags.us.org/ their http://www.michaels-korsoutlet.us.com/ views http://michaelkors.euro-us.net/ and http://www.ferragamo.net.co/ understanding. http://www.reeboks.com.de/ Update http://www.jewelrys-swarovski.com/ only http://www.montblancpences.com/ broaden http://www.mk-com.com/ their http://www.michaelkors.co.nl/ horizons http://www.nike-airmax.com.co/ ideological http://www.kate-spadebags.com/ awareness http://www.armani-outlet.com/ change http://www.outletonline-michael-kors.co.uk/ their http://www.montrespaschers.fr/ ideas http://www.nikeshoes-outlet.com/ before http://www.ralph-laurenpolos.co.uk/ they http://www.retrojordan-shoes.com/ can http://www.airmax2015.net/ get http://www.cheapomega-watches.com/ better http://www.christianlouboutins-shoes.co.uk/ development.Every http://bears.nfl-jerseys.org/ day http://www.mizuno-running.net/ to http://www.nike-huarache.co.nl/ keep http://www.fidgetspinner.us.com/ a http://www.oakleys-outlets.net/ good http://www.the-northface.ca/ mood, http://www.newbalance-canada.ca/ attitude http://texans.nfl-jerseys.org/ to http://chiefs.nfl-jerseys.org/ everyone http://www.polo-ralphlaurens.us.com/ around http://www.mcm-handbags.org/ friendship; http://www.tommyhilfigers.co.nl/ with http://www.coachfactory.cc/ people http://www.lacosteoutlet.com.co/ active, http://www.rolexwatch-outlet.com/ open-minded, http://jaguars.nfl-jerseys.org/ do http://bucks.nba-jersey.com/ not http://www.cheap-baseballbats.us/ care http://steelers.nfl-jerseys.org/ about http://www.the-northface.com.de/ personal http://www.nike-airmaxs.fr/ gains http://www.woolrich-jackets.com/ and http://76ers.nba-jersey.com/ losses; http://www.outlet-true-religion.us.org/ between http://www.burberrys-outletonline.in.net/ people http://azcardinals.nfl-jerseys.org/ help http://www.coachoutlet-usa.com/ each http://www.nike-store.in.net/ other, communicate http://www.dsquared2s.com/ with http://www.jerseys.net.in/ each http://buccaneers.nfl-jerseys.org/ other. http://www.watch-rolex.co.uk/ And http://www.barbours.us.com/ we http://www.coachoutlet-online.com.co/ will http://pacers.nba-jersey.com/ feel http://www.raybans-outlet.com.co/ very http://www.outlet-michaelkors-online.com/ happy, http://www.dsquared2-outlet.com/ naturally http://www.ralph-lauren-polos.us.org/ became http://www.fred-perry.org.uk/ a http://www.hollister-clothings.us.com/ warm http://www.rayban-sunglasses.fr/ and http://www.fitflop-outlet.com/ cheerful http://www.thomassabos-jewelrys.co.uk/ person.Peace http://www.raybans.org.es/ of http://chargers.nfl-jerseys.org/ mind http://rockets.nba-jersey.com/ to http://www.nikefreeshoes-inc.co.uk/ put http://rams.nfl-jerseys.org/ some http://www.nike-shoesoutlet.co.uk/ things http://www.ralph-lauren-uk.co.uk/ not http://www.raybans-outlet.cc/ to http://www.hollister.com.se/ expect http://www.beatsbydrdrephone.com/ too http://www.swarovskis-sale.co.uk/ much, http://www.burberrybags.com.co/ and http://www.raybanoutlet.ca/ you http://www.nike-store.com.de/ will http://www.outlet-pradabags.com/ not http://www.outlet-tommy-hilfiger.com/ feel http://www.longchamp-outlet.com.co/ too http://www.barbours-factory.com/ uncomfortable, http://www.michael-kors-outlet.org.uk/ everything http://jets.nfl-jerseys.org/ is http://www.giuseppezanotti.com.co/ gone, http://www.poloralphlauren.com.de/ their http://www.outlet-pradas.com/ own http://www.michaelkors.com.de/ is http://patriots.nfl-jerseys.org/ really http://www.scarpe-hoganshoes.it/ good.Annoyance http://www.ralphs-laurenpolos.co.uk/ and http://www.chiflatiron-hair.com/ frustration, http://www.newbalanceschuhe.com.de/ anguish http://www.outelt-ralphlauren.co.uk/ and http://www.the-northfacejackets.net.co/ sadness, http://www.cheappandora-charms.co.uk/ disappointment http://www.barbour-jackets.us.com/ and http://www.tommy-hilfigers.de/ anguish, http://www.outlet-oakley.com/ when http://www.raybans-outlet.co.nl/ faced http://www.air-huaracheshoes.co.uk/ with http://www.replica-handbags.com.co/ these http://www.salvatoreferragamo.us.com/ problems, http://www.lonchamp.us.com/ that http://www.burberry-storevip.com/ we http://www.beats-by-dre.com.co/ look http://www.oakleys-frames.com/ at http://nuggets.nba-jersey.com/ how http://www.converse-schuhe.com.de/ to, http://www.chiflatironhair.us.com/ how http://www.mcm-handbags.com.co/ to http://www.crystals-swarovskis.com/ deal http://www.north-face.com.co/ with, http://www.raybans-cher.fr/ how http://www.stone-islandestore.com/ to http://www.designer-handbags.com.co/ deal http://www.jackets-thenorthface.com/ with, http://clippers.nba-jersey.com/ which http://oakley.black-friday.vip/ is http://www.longchamps-bags.us.com/ the http://www.swarovskionlineshop.com.de/ most http://www.juicy-coutureoutlet.com/ critical.Have http://www.coach-outlets.net.co/ a http://www.outlet-michaelkors.us.org/ good http://dolphins.nfl-jerseys.org/ attitude, http://www.oakleysoutlet.com.co/ with http://www.adidas-shoes.es/ a http://www.air-maxschoenen.co.nl/ grateful http://www.reebok-shoes.co.uk/ heart, http://www.converse-shoes-outlet.com/ happiness http://www.nba-shoes.com/ is http://www.oakleysunglasses-canada.ca/ always http://www.hoodies-factory.com/ accompanied http://www.coach-factoryoutlet.net.co/ us.Fleeting http://www.birkenstockshoes.com.de/ commitment http://www.nikeshoes-canada.ca/ in http://www.hollister-store.com.co.co/ pursuing http://falcons.nfl-jerseys.org/ the http://packers.nfl-jerseys.org/ process, http://www.outletburberrybags.com/ little by http://www.cheap-jerseys.mex.com/ little http://www.nfl-jerseys.org/ lost. http://www.hogans.com.de/ Hearts http://www.pandora-jewelry.top/ and http://www.nfljerseys-sale.com/ old http://hawks.nba-jersey.com/ things, http://www.mcmbackpacks.com.co/ are http://www.soccers-shoes.us.com/ unconsciously http://www.rolex-watchescanada.ca/ looking http://www.cheap-jordans.com.co/ line http://www.pandora-jewelry.com.de/ by http://www.nike-shoes.com.se/ line, http://redskins.nfl-jerseys.org/ and http://www.raybansbocco.it/ then http://www.ok-em.com/ little http://www.oakleys-sunglass.com.co/ by http://www.polos-ralphlauren.com.co/ little http://www.supra-footwear.net/ forgotten http://www.raybans.com.de/ ......A http://mavericks.nba-jersey.com/ man http://colts.nfl-jerseys.org/ walking http://www.nike-shoesoutlet.us.org/ in http://www.adidassuper-star.de/ the http://www.eccoshoesoutlet.com/ gap http://www.the-northface-online.com/ of http://www.beatsheadphone.in.net/ time http://www.cheap-jerseys.com.co/ and http://www.long-champ.com.co/ space. http://www.bcbg-canada.ca/ Dayton http://www.nikeshoes.de/ step http://www.vansschuhe.com.de/ in http://www.nike-rosherun.co.nl/ the http://www.barboursjackets.com/ streets, http://www.hollister-clothings-store.com/ beautiful http://www.oakleys-sunglasses.com.co/ scenery. http://www.adidas-shoes.ca/ Direction http://www.fredperrypolos.co.uk/ in http://www.nike-paschers.fr/ life http://www.nike-shoesoutlet.com/ there http://www.thenorth-face.com.co/ are http://www.adidas-shoesoutlet.com/ many, http://www.barbour.in.net/ each http://www.fendi-outlet.in.net/ refraction, http://pistons.nba-jersey.com/ are http://www.michael-kors.net.co/ ultimately http://www.outlets-polo.com/ successful http://www.designer-handbagsoutlet.us.com/ in http://lakers.nba-jersey.com/ their http://www.levis-jeansoutlet.com/ own http://www.tracksuits.com.co/ season. http://www.pulseraspandora.com.es/ Chun http://www.ray-bans.net.co/ hate http://www.coach-outletonline.ca/ sad http://www.timberlandboots-outlet.com/ autumn, http://www.nike-free5.com/ winter http://www.nike-airmaxsc.co.uk/ or http://magic.nba-jersey.com/ summer http://www.nike-free-runs.com/ clamor http://www.nike-airmax.com.de/ silence, http://spurs.nba-jersey.com/ their http://www.ralphlauren-canada.ca/ interpretation, http://www.outlet-oakleys.com/ but http://www.celinefactory.com/ underlie http://www.true-religions.com/ common http://www.north-faceoutletjacket.com/ earthly http://coach.euro-us.net/ another. http://www.rolexwatchesforsale.us.com/ Is http://www.outlet-ralphlaurenpolo.com/ so numerous http://www.nikeair-max.ca/ and http://www.birkenstock.net.in/ scattered, http://www.outlet-michaelkors.com/ ending an http://www.clothes-outlet-store.com/ infinite http://www.adidas-schuheonline.de/ time http://www.nike-free-runs.de/ and http://jazz.nba-jersey.com/ space, http://www.timberlandspaschere.fr/ tangled http://www.tommy-hilfigers.com.co/ Red http://www.michael-korsukpurse.co.uk/ Dust, http://www.ralphlauren-au.com/ a http://www.jeans-truereligion.com/ circle http://www.oakley-sbocco.it/ climb http://www.coachoutletonlinemall.com/ in http://www.skechers-outlet.com/ the http://www.burberrybags-inc.co.uk/ ring http://www.nhl-jerseys.com/ Chunhua http://www.rolex-watches.us.com/ Qiushi. http://www.michael-korsoutletonline.com.co/ Misty http://www.michaelkorsoutlet.mex.com/ Unnecessary http://www.long-champ-outlet.com/ life http://www.marc-jacobs.us.com/ trajectory, http://www.outlet-toryburch.com/ the http://pelicans.nba-jersey.com/ encounters http://www.oakleys-sunglasses.mex.com/ always http://www.nike-shoes.com.co/ seemed http://www.hollisterclothingcanada.ca/ so http://www.mcm-backpacks.com.co/ accidental, like http://www.rosherun-shoes.co.uk/ the http://www.michaelkors.so/ silence http://www.nikefreerun-shoes.co.uk/ of http://panthers.nfl-jerseys.org/ the http://www.cheapnhljerseys.us.com/ winter http://www.chrome-heartoutlet.com/ night http://celtics.nba-jersey.com/ that http://www.louboutinshoes.jp.net/ no http://www.philipp-plein.com.co/ discrimination http://www.marcjacobs-outlet.com/ of http://www.nikerosherun.com.de/ fine, snow, http://www.raybans-outlet.net.co/ silent, http://www.oakley-outlet.fr/ always http://www.coach-outlet.store/ in http://www.timberland-shoes.com.co/ rhyme http://www.soccershoes-outlet.com/ Acacia http://www.birkenstocks.com.de/ days http://www.nike-mercurial.com/ away http://lions.nfl-jerseys.org/ long. http://www.north-face-jackets.co.uk/ Just http://www.converses-outlet.com/ come, http://www.skechers-shoesoutlet.com/ come, http://www.pradas.com.de/ only http://www.basketballshoes.com.co/ to http://broncos.nfl-jerseys.org/ find http://www.true-religionsoutlet.com/ the http://bengals.nfl-jerseys.org/ accumulation http://kings.nba-jersey.com/ of http://www.coach-outlet.net.in/ those http://www.versace-outletonline.com/

http://www.adidas-shoes.co.nl/
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?