Išdrįso iš parduotuvės pavogti net 15 butelių viskio

2015-05-23, Stasys BIELSKIS

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėja Nijolė Bagdonienė viešame teisiamajame posėdyje išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje šilutiškis D. A., nevedęs, 10 klasių išsilavinimo, registruotas darbo biržoje, teistas praėjusiais metais 4 mėnesių viešųjų darbų bausme, vėl pelnė viešųjų darbų bausmę.

Teismas nustatė, kad kaltinamasis šių metų vasario 27 dieną, 12 val. 43 min., Šilutės miesto Cintjoniškių g. Nr. 13, būdamas parduotuvėje „Norfa“, pagrobė šešis po 0,7 l talpos butelius viskio „Jack Daniels“, bendros 139,02 eurų vertės, tuo padarydamas bendrovei 139,02 eurų vertės turtinę žalą.

Kai gerai pasisekė vieną kartą, „žygį“ į „Norfą“ jis pakartojo ir kovo 1-ąją. 14 val. 8 min. iš parduotuvės lentynos pavogė jau ne šešis, o devynis tokius pat butelius viskio, bendros 208, 53 eurų vertės.

Dėl pareikšto kaltinimo D. A. kaltu prisipažino visiškai. Jis aiškino, kad būdamas skolingas žmogui nutarė iš parduotuvės pagrobti kelis butelius alkoholinių gėrimų. Nuėjo į „Norfos“ parduotuvę, gėrimus susidėjo į maišelį iš išėjo pro kasas nesumokėjęs. Dėl padarytų nusikalstamų veikų nuoširdžiai gailėjosi.

Ikiteisminio tyrimo metu iš UAB „Norfos mažmena“ buvo gauti vasario 27-osios ir kovo 1-osios vaizdo medžiagos, kuriose matosi, kaip iš parduotuvės vagiami viskio buteliai.

Pateiktoje skaitmeninėje laikmenoje esančiame vaizdo įraše užfiksuota, kaip vasario 27-ąją du vaikinai, iš kurių vienas atpažįstamas kaip D. A., paima iš alkoholinių gėrimų lentynos 6 vienetus alkoholinių gėrimų. Šiuos gėrimus, sudėtus maišelyje, pro kasas išnešė nesumokėjęs D. A. Kitoje skaitmeninėje laikmenoje esančiame vaizdo įraše užfiksuota, kaip vaikinas, vilkintis juoda striuke su ant rankovių baltomis juostomis, paima iš alkoholinių gėrimų lentynos devynis butelius alkoholinių gėrimų. Šiuos gėrimus maišelyje jis pro kasas išnešė taip pat nesumokėjęs.

Kaltinamojo atsakomybę lengvinanti aplinkybė buvo tai, kad jis prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailėjosi. Kaltinamojo atsakomybę sunkinančių aplinkybių nenustatyta.

Skiriant bausmę kaltinamajam D. A., atsižvelgta į tai, kad jis padarė vieną tyčinį nesunkų nusikaltimą, kitą – baudžiamąjį nusižengimą, yra teistas, teistumas išnykęs, prisipažino padaręs nusikalstamas veikas, nuoširdžiai gailėjosi, yra baustas administracine tvarka, registruotas darbo biržoje.

Teismas nusprendė D. A. pripažinti kaltu ir skirti jam

šešis mėnesius viešųjų darbų, kiekvieną mėnesį po 30 valandų neatlygintinai dirbant visuomenės labui. Iš kaltinamojo taip pat priteista 347,55 eurų žalos atlyginimo UAB „Norfos mažmena“ naudai.

Nuosprendis per 20 dienų nuo jo paskelbimo gali būti skundžiamas proceso dalyvių apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar skiepysitės vakcina nuo COVID-19?