Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!

2015-05-21, Ieva Dautaraitė

Kiek patobulintas R.Dekarto posakis „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!“ jau antrus metus skamba Lietuvos mokyklose. Tęsdama prieš du metus pradėtą aplinkosauginę iniciatyvą, Elektronikos platintojų asociacija (EPA) šiemet įsteigė labai viliojančius prizus – krepšinio kamuolius su krepšininkų parašais bei nemokamus bilietus į krepšinio varžybas.

Vainuto gimnazijos mokiniai aktyviai įsitraukė į šį projektą, rinko nebenaudojamas baterijas, taupomąsias lemputes ir neveikiančius elektronikos prietaisus.  Moksleivius koordinavo biologijos mokytoja V.Eidikienė ir fizikos bei informacinių technologijų mokytojas V.Jaunius.  II – ame projekto etape vainutiškiai laimėjo 3 – ąją vietą, už kurią gavo krepšinio kamuolius, III – ame etape užėmė 1 – ąją vietą ir gavo pakvietimus gegužės 18 d. stebėti KK NEPTŪNAS – BC LIETUVOS RYTAS rungtynes.  Varžybos buvo labai intriguojančios, net su pratęsimu! Galiausiai Klaipėdos “Neptūnas”, kurį palaikė ir Vainuto gimnazistai,  palaužė Vilniaus “Lietuvos rytą”.

Šio prizo nusipelnę moksleiviai visų trijų etapų metu surinko daugiau kaip 24 tonas elektronikos atliekų. Projekto metu vaikai raginami atsakingai rūšiuoti ir rinkti nebenaudojamas baterijas, lemputes bei elektronikos prietaisus. Puikus projektas ir puikūs prizai, tikimės, kad jis gyvuos ir ateinančiais metais.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?