Seimas devyniolikmečiams alaus gerti neuždraudė

2015-05-21, Liepa Želnienė, 5min.lt
„Shutterstock“ nuotr. / Alaus butelis
„Shutterstock“ nuotr. / Alaus butelis

Seimas ketvirtadienį apsisprendė, kad devyniolikmečiai Lietuvoje ir toliau legaliai galės įsigyti alkoholio. Nors iki sprendimo uždrausti pirkti ir turėti alkoholio jaunesniems nei 20 metų asmenims buvo likęs vos vienas balsavimas, paskutinę akimirką buvo priiimtos liberalų pataisos ir grąžinta anksčiau galiojusi nuostata, kad alkoholį pirkti ir gerti galima nuo aštuoniolikos.

Siūliusieji vėlinti alkoholio įsigijimo amžių politikai pripažino, kad seka Skandinavijos šalių patirtimi, kur prekyba alkoholiu smarkiai ribojama.

Tačiau nepritariantys tokiems draudimams liberalai pažymėjo, kad pirmiausia Lietuvai reiktų pasistengti, kad nepilnamečiai negalėtų įsigyti alkoholio, o ne dar labiau didinti „populistinę“ amžiaus ribą. Be to, jie pastebėjo, kad nė viena Europos Sąjungos šalis aštuoniolikmečiams ir devyniolikmečiams gerti nedraudžia.

Taip pat jie pažymėjo, kad Norvegijoje, Suomijoje ir Švedijoje negalėdami įsigyti alkoholio jaunuoliai ima ieškoti silpnųjų narkotikų.

Liberalas Andrius Mazuronis tikino, kad šiuo įstatymu iš principo būtų parodytas nepasitikėjimas jaunimu, nes aštuoniolikmetis Lietuvoje dabar gali viską – tuoktis, skirtis, imti būsto paskolą, tarnauti tėvynei, bet kažkodėl jam norima uždrausti nusipirkti vyno taurę ar alaus bokalą.

Konservatorė Vida Marija Čigriejienė atsakė, kad pasitikėjimas jaunimu turi būti demonstruojamas visur, tik „ne per alkoholį, ne kilnojant čierką“.

„Kas čia bus blogo, jei jaunavedys aštuoniolikos metų sėdės blaivus?“ – klausė ir konservatorius Antanas Matulas.

Išklausę argumentus Seimo nariai nutarė palikti galioti senąją tvarką ir leisti alkoholį vartoti nuo 18 metų. Už tai balsavo 57 Seimo nariai, prieš buvo 22, susilaikė vienuolika parlamentarų.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Kiek per mėnesį išleidžiate degalams?