Naumiestiškė B. Gedvilienė: „Reikia mylėti tai, ką darai“

2015-05-26, Gerda BELOKOPYTOVA
Meilė gėlėms Birutę paskatino siekti savo svajonės.
Meilė gėlėms Birutę paskatino siekti savo svajonės.

Kai žmogus besidžiaugdamas gyvenimu įsisuka į darbų sūkurį ir viską suspėja, nesiskundžia blogomis dienomis ir vertina visas likimo dovanas – tai gyvenimo pilnatvė. Darbšti it bitutė, visur suspėjanti naumiestiškė Birutė Gedvilienė ne vienam galėtų būti pavyzdžiu. Nors įvaldė kirpėjos amatą, tačiau ryžosi įgyvendinti ilgai puoselėtą svajonę – įkurti savo mylimame Žemaičių Naumiestyje gėlių saloną. „Norisi prisidėti prie gyvenamo miestelio grožio kūrimo, tai ir stengiausi padaryti“, - sako Birutė.

Birutė užaugo Grabupiuose, gausioje šeimoje – augo net septyniese. Tuomet ji nė nenumanė, kur ją nuves likimas ir juo labiau, kad apsigyvens nedideliame Žemaičių Naumiesčio miestelyje ir jį labai pamils. Juo labiau, kad ši gyvenvietė jai buvo nepažįstama.

Tačiau sutikus būsimą vyrą Artūrą gyvenimas susidėliojo taip, kaip turėjo. Jauna šeima apsigyveno Žemaičių Naumiestyje ir nuo pirmų dienų ėmė kurti savo verslą. „Pati pradžia buvo, kai prekiaudavome ne naujais daiktais, tuo metu tai buvo labai populiaru. Vėliau buvome atidarę nedidelę žvejybos reikmenų parduotuvę. Tačiau įkurti nuosavą gėlių parduotuvę mintis kirbėjo jau labai seniai. Be to, vyro sesuo Šilutėje yra įkūrusi net dvi parduotuves, taigi aš jai nuolatos padėdavau, daug ko išmokau ir man labai pradėjo patikti darbas su gėlėmis“, - kalbėjo Birutė.

Tačiau įgyvendinti savo sumanymų jauna šeima ilgą laiką vis nesiryžo. „Matyt, vis buvo ne tas laikas ir ne ta vieta“, - pasakojo naumiestiškė. Kol galvoje sukosi mintis apie ryškiaspalvių gėlių parduotuvę, Birutė darbavosi kirpykloje. Šis amatas jai taip pat širdžiai mielas, tad su malonumu kasdien iki šiol skuba į darbą.

Atėjo tinkamas metas

Vis dėlto nauji atslinkę metai atnešė ir naujovių Gedvilų šeimoje. Atsirado galimybė Žemaičių Naumiesčio halėje įkurti nuosavą gėlių parduotuvę. Birutė ir Artūras, vedami didžiulio užsidegimo, pradėjo gėlių salono įkūrimo darbus ir jau balandžio 17-ąją naumiestiškiams bei miestelio svečiams duris atvėrė Gedvilų šeimos kūrinys – ryškiaspalvių gėlių salonas „Kornemija“, pavadintas dukrelių Kornelijos ir Emilijos garbei. O ja džiaugiasi ir visi naumiestiškiai, vis skuba įvairiausiomis progomis įsigyti pačių įvairiausių gėlių žiedų. Čia kiekvienas ras sau patinkančią gėlę, o norint pardavėja Aušra sukomponuos puokštę pagal jūsų pageidavimus. Taip pat halėje įsikūrusioje gėlių parduotuvėje galima išsirinkti ne tik skintų, bet ir vazoninių gėlių. Dar viena naujiena naumiestiškiams – jau netrukus čia turėtų būti pradėta prekiauti sveriamu muilu. O štai dabar kiekvienas gali išsirinkti ir originalių dovanėlių ar vestuvėms, krikštynoms, gimtadieniams ir kitoms šventėms reikalingų atributų. Pasak Birutės, jų parduotuvėje jau netrukus bus prekiaujama išskirtiniais rankų darbo stiklo gaminiais. Jau dabar galite įsigyti vienetinių rankų darbo lėlių, kurios bus pagamintos pagal jūsų užsakymą ir kitų šventėms ar namų interjerui pagyvinti reikalingų detalių. Norite papuošti savo šventės vietą? Ne bėda. Birutė kartu su pagalbininkėmis išpildys visus jūsų norus. Įmantriomis dekoracijomis ir puokštėmis papuoš ne tik jūsų šventės vietą, bet ir stalą. „Renkamės mūsų rajono ar net naumiestiškius amatininkus. Juk rankomis sukurti gaminiai yra išskirtiniai ir skleidžia gerą aurą“, - kalbėjo Birutė.

„Norisi prisidėti prie miestelio gražinimo“

Paklausta, ar nesibaimino parduotuvės įkurti nedideliame miestelyje, juo labiau, kad čia jau veikė viena tokia prekyvietė, Birutė tvirtai atsakė, kad ne. „Aš manau, kad Žemaičių Naumiesčiui reikia kažko tokio, kad atgautų gyvumą. Tai labai gražus miestelis. Žinoma, nesakau, kad mano parduotuvė yra tai, ko reikia žmonėms. Tiesiog atrodo, kad kiekvienas kampas čia yra tarsi apmiręs, o mes, čia gyvenantys, turime stengtis viską atgaivinti. Manau, kad kiekvienas, mylintis savo miestą ar miestelį, kuriame gyvena, nori, kad jame būtų gražu, tad reikia prisidėti prie to“, - svarstė pašnekovė. Birutė neslėpė, jog dažnai gėlių parduotuvėje apsilankę naumiestiškiai pasidžiaugia gražia erdve, kuri tik papuošia miestelį. „Žinoma, gėlė – ne duona. Kasdien jos nereikia. Bet džiaugiamės, kad kasdien sulaukiame nemažai pirkėjų“, - sakė Birutė.

Žemaičių Naumiestis – savas ir labai mylimas

Birutė su Artūru Žemaičių Naumiestyje apsigyveno prieš 13 metų. „Kai atsikraustėme, jis nebuvo toks gražus, koks yra dabar. Mūsų akyse erdvės buvo atnaujinamos, viskas aplink tik gražėjo. Pradėjusi čia gyventi labai pamilau šį miestelį. Turiu daug minčių, ką čia būtų galima įkurti. Kai gyveni, matai, ko trūksta. Galbūt ir kiti naumiestiškiai sumanys vykdyti kokias nors veiklas. Tai būtų puiku. Tik mes patys galime susikurti gražią aplinką“, - kalbėjo Birutė.

Šeimos palaikymas – labai svarbus

Darbas kirpykloje Šilutėje, reikalai Žemaičių Naumiestyje įkurtoje gėlių parduotuvėje „suvalgo“ nemažai Birutės laiko. Tačiau ji visur suspėja ir niekuo nesiskundžia. „Suspėju, nes daug artimųjų pagalbos sulaukiu. Mane labai palaiko vyras, dukrelės. Kornelija ir Emilija jau taip pat prisideda. Padeda man gaminant įvairius papuošimus. Viską darome visa šeima kartu“, - apie kasdienybę pasakojo naumiestiškė.

Paklausta, ar randa laiko poilsiui ir laisvalaikiui, Birutė nė dvejodama ištarė: „Žinoma“. Visa šeima labai mėgsta būti gamtoje, todėl šiltuoju metų laiku keliauja po Lietuvą ir grožisi Tėvynės gamta.

 

 

 

 

 


Foto galerija

Meilė gėlėms Birutę paskatino siekti savo svajonės.Kornelija ir Emilija – didžiausios mamos pagalbininkės.Už palaikymą Birutė labai dėkinga savo vyrui Artūrui.Gėlių salone „Kornemija“ – ryškiaspalvės gėlės, išskirtinės dovanėlės ir puikus aptaravimas.
Gėlių salone „Kornemija“ – ryškiaspalvės gėlės, išskirtinės dovanėlės ir puikus aptaravimas.

Straipsnio komentarai

Gile2015-05-26
Pozityvus straipsnis, skaitytojui siunčiama teigiama žinutė, bet miela Gerda, kodėl tokiu šabloniniu, pavytusios žurnalistės stiliumi rašote? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad žydų bendruomenei perduodami pastatai prestižinėse miestų vietose?