„Šilutės būsto“ vadovas A. Kvederis: „Padėdami kitiems nesivaikome populiarumo“

2014-10-17, Kalbėjosi Audronė Visgirdaitė
„Šilutės būsto“ vadovas A. Kvederis džiaugiasi, kad jo vadovaujama įmonė prisideda prie švenčių, skirtų mažiausiems miesto gyventojams.
„Šilutės būsto“ vadovas A. Kvederis džiaugiasi, kad jo vadovaujama įmonė prisideda prie švenčių, skirtų mažiausiems miesto gyventojams.
Daugiabučių namų administravimo įmonė „Šilutės būstas“ rūpinasi ne tik namų priežiūra, bet ir žymiai prisideda prie įvairių švenčių organizavimo, nuolat remia bendruomenei skirtus renginius bei rūpinasi miesto ir miestelėnų gerove. Apie socialinį atsakingumą kalbėjomės su bendrovės „Šilutės būstas“ direktoriumi Aleksu Kvederiu.

 

- Jūsų įmonė Šilutėje garsėja kaip įvairių renginių ir socialinių iniciatyvų rėmėja. Iš kur toks aktyvumas?

 

- Mums rūpi ne tik daugiabučių namų priežiūra, bet ir Šilutės miestas bendrai. Norime, kad miestelėnai čia jaustųsi laimingi, kad niekada netrūktų švenčių, įvairių renginių. Suprantame, kad tam reikia pagalbos iš šalies, todėl mielai prisidedame prie įvairių iniciatyvų. Kiek galime, tiek jas remiame, nes mums išties svarbu, kad Šilutėje būtų stiprinami bendruomeniškumo principai.

- Remiate nemažai švenčių ir renginių, prisidedate prie miesto gražinimo. Išvardinkite nuveiktus darbus.

- Sunku visus ir prisiminti. Jau bemaž ketverius metus prieš Naujuosius metus puošiame geltonąjį Šilutės tiltą. Tai tapo savotiška tradicija. Šilutės 500 metų jubiliejaus proga padovanojome miestui 20 naujų suoliukų, nes senieji buvo visiškai susidėvėję. Pernai, įsiklausę į gyventojų pageidavimus, nupirkome ir įrengėme naują vaikų žaidimo aikštelę. Taip pat kiekvienais metais prisidedame prie seniūnijų organizuojamų švenčių steigdami įvairius prizus. Nepamirštame ir jaunimo – sutvarkėme krepšinio aikštelę: pakeitėme krepšinio stovus su lentomis, lankus, tinklelius, šalia pastatėme medinius suolelius, kad ir žiūrintys, ir žaidžiantys krepšinį galėtų atsisėsti. Be to, esame vieni pagrindinių Žuvienės virimo čempionato rėmėjų. Visa tai darome tam, kad daugybė šilutiškių yra mūsų klientai, todėl kasmet norime jiems padaryti ką nors gero.

- Esate tikri švenčių ir renginių mecenatai. Ar šventės tai viskas, kam skiriate dėmesį?

- Kaip jau minėjau, prisidedame prie tų renginių, kurie reikalingi miestui ir miestelėnams. Tačiau nevengiame remti ir tuos, kam paramos šiandien reikia labiausiai. Nepamirškime, kad Šilutėje irgi gyvena likimo nuskriausti žmonės. Mes nenorime nuo jų nusisukti, todėl kiek galime, padedame ir jiems.

- Ką turite galvoje?

- Antai, Dienos paslaugų centrui neseniai padovanojome nešiojamą kompiuterį. Ten gyvena nemažai vaikučių, kuriems kompiuteris yra tikras stebuklas. Norėjome ir jiems padaryti šiokią tokią šventę. Esame ir „Maisto banko“ rėmėjai. Kiekvieną mėnesį skiriame tam tikrą kiekį degalų, kad maisto produktai laiku pasiektų vargingai gyvenančias šeimas. Žinoma, negalime pasigirti šimtatūkstantinėmis aukomis, bet noriai padedame tuo, kuo galime, ir dalinamės tuo, ką turime.

- Ar socialinę ir bendruomeninę veiklą vykdote tik Šilutėje?

- Šilutę galima vadinti pagrindine vieta, tačiau stengiamės suteikti džiaugsmo ir kitų miestų, kuriuose dirbame, gyventojams. Pavyzdžiui, šią vasarą Pagėgių miesto šventei padovanojome koncertą ir įspūdingus fejerverkus. Girdėjau, žmonėms labai patiko.

- Lietuvoje nemažai įmonių skeptiškai vertina socialinę atsakomybę. Kodėl „Šilutės būstas“ pasuko, sakykime, ne itin populiariu keliu?

- Pirmiausia, tai žodis „populiarumas“ čia visiškai netinka. Darydami gerą kitiems mes nesivaikome pigaus populiarumo. Tai žema. Antra, norime, kad Šilutėje netrūktų švenčių ir renginių, kad žmonės būtų laimingesni, daugiau bendrautų tarpusavyje. Todėl ir esame įvairių socialinių iniciatyvų rėmėjai. Galiausiai, juk patys čia gyvename, čia auga mūsų vaikai ir anūkai. Beje, raginčiau ir kitas įmonės prisidėti prie miesto ir miestelėnų gerovės.

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!