Iki rugpjūčio bus baigta renovuoti 10 daugiabučių

2015-05-27, Stasys BIELSKIS
Šilutės rajono savivaldybės Energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose antrosios programos įgyvendinimo priežiūros komitetui vadovauja vicemeras Algirdas Balčytis.
Šilutės rajono savivaldybės Energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose antrosios programos įgyvendinimo priežiūros komitetui vadovauja vicemeras Algirdas Balčytis.
Renovacija Šilutės rajone įsibėgėja – per du etapus buvo numatyta renovuoti 24 daugiabučius. Bet atsitiko taip, kad pirmajame etape dviem namams nepavyko rasti rangovo, o antrajame etape trijų namų gyventojai atsisakė šių darbų. Norą dalyvauti pastatų atnaujinimo programoje savarankiškai pareiškė dar dviejų namų savininkai. Tad per artimiausius dvejus metus rajone turėtų būti renovuoti 23 daugiabučiai.

Patiksliname, jog kalbame tik apie namus, kurių renovacijos administratoriumi yra UAB „Šilutės šilumos tinklai“, mat ir daugiabučių namų administratorius UAB „Šilutės būstas“ renovuos dar 12 namų, iš jų 4-iuose jau dirba statybininkai.

Praėjusį ketvirtadienį įvyko Šilutės rajono savivaldybės Energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose antrosios programos įgyvendinimo priežiūros komiteto posėdis. Šiam komitetui vadovauja Savivaldybės vicemeras Algirdas Balčytis. Buvo aptarta renovacijos eiga, vėliau apžiūrėti renovuoti ir dar renovuojami daugiabučiai namai.

UAB „Šilutės šilumos tinklai“ direktoriaus pavaduotojas namų renovacijai Vygantas Kamarauskas kalbėjo apie jau atliktus darbus. Jis teigė, kad pirmasis daugiabučių atnaujinimo etapas prasidėjo 2013-iaisiais, o 2014 metų rugpjūtį jau vyko statybos darbai. Iki šiol baigti renovuoti ir atiduoti eksploatuoti tik du namai. Visus pirmojo renovacijos etapo namus numatyta baigti renovuoti iki š. m. rugpjūčio 1 dienos. Po kelių mėnesių bus pradėti renovuoti septyni antrojo etapo namai, o rugsėjo 25-ąją prasidės trečiasis renovacijos etapas.

V. Kamarauskas paaiškino, kad pirmojo etapo darbai vėlavo dėl dokumentacijos tvarkymo, nes iš pradžių nepavyko sėkmingai nupirkti statybos darbus, o vėliau sugaišta laiko įsigyjant statybos darbų leidimus.

Kliūtis sklandžiam darbui buvusi ir nuolat tobulinami įstatymai. Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus Turto poskyrio vyriausiasis specialistas Eugenijus Bistrickas suskaičiavo, kad Vyriausybės nutarimas per tą trumpą laikotarpį buvo koreguojamas net 10 kartų, 12 kartų taisyti poįstatyminiai aktai.

Kalbėdamas apie pirmąjį renovacijos darbų etapą E. Bistrickas sakė, kad tuo metu buvo numatyta renovuoti 12 namų. Dviem namams nepavyko rasti rangovo, todėl renovacija iki rugpjūčio 1-osios bus baigta tik dešimtyje namų. Minėtiesiems dviem namams teko skelbti pakartotinį rangovo parinkimo konkursą.

Antrajame etape irgi nevyksta viskas taip sklandžiai, kaip norėtųsi. Renovacijai taip pat buvo atrinkta 12 namų. Trijų namų gyventojai, susipažinę su investiciniais projektais, galbūt išsigando didelių renovacijos darbų kainų (nors jos ten yra tik preliminarios), o gal dėl kitokių priežasčių, ir atsisakė namų renovacijos. Bet dviejų namų gyventojai, parašę prašymus ir surinkę reikalingų parašų kiekį, nusprendė savarankiškai dalyvauti daugiabučių namų renovacijos programoje.

Gyventojai žino, kad kuo anksčiau bus pradėta jų namo renovacija, tuo pigiau kainuos statybos darbai. Dalyvaujantiesiems pirmuosiuose dviejuose etapuose bus kompensuojama 40 proc. statybos darbų,  trečiame etape parama mažesnė – tik 35 proc. Nuo šiol gyventojai turės sumokėti už techninio projekto parengimą bei techninę priežiūrą – pirmajame ir antrajame etape už tai mokėti nereikėjo. Teigiama, kad nuo 2017-ųjų parama dar labiau mažės.

Apie tai, kokią naudą teikia pastatų renovacija, komiteto posėdžio metu V. Kamarauskas pagrindė skaičiais. Jis tris Šilutės miesto namus palygino pagal šilumos sunaudojimą prieš renovaciją ir po jos (šių metų vasarį ir praėjusių metų tą patį laikotarpį). Štai Cintjoniškių g. 5-ame name šiluminės energijos sunaudojimas sumažėjo 59,9 proc., Lietuvininkų g. 14a name – 55 proc., Knygnešių g. 5-ame name – 55 proc.

„Žmonės jau įsitikino ir skaičiai parodė, kad „kailiniais“ apvilkti namai sutaupo nemažai šilumos, todėl renovuoti daugiabučius tikrai verta. Gyventojai iš pradžių į renovaciją žiūrėjo kaip į kažkokią naujovę - labai atsargiai, bet pamatę, kad pasiteisina, panoro ir patys dalyvauti šiame procese“, – teigė V. Kamarauskas.

Pasibaigus komiteto posėdžiui, E. Bistrickas „Šilokarčemos“ žurnalistui sakė, kad gyventojams reikėtų paaiškinti ir apie dar vieną dalyką, kodėl reikia skubėti namus renovuoti būtent artimiausiu metu ir nelaukti geresnių laikų. Iki šiol sertifikatai buvo išduodami pagal energinio naudingumo C klasės reikalavimus. Nuo š. m. balandžio 30 dienos jau taikomi energinio naudingumo B klasės reikalavimai. Dar po dvejų metų – nuo 2017-ųjų – bus tik A klasės reikalavimai. Dar vėliau – A+, A++ klasės reikalavimai. Esmė tokia, kad norint atitikti visus energingesnio naudingumo reikalavimus, pastatų renovacijai reikės naudoti naujesnes ir brangesnes medžiagas bei technologijas.

...Statistiniai duomenys liudija, kad Lietuvos mastu daugiabučių namų renovacija Šilutės rajone vyksta gerai.

 

 

 


Foto galerija

Programos įgyvendinimo priežiūros komiteto nariai apžiūrėjo renovuojamą Cintjoniškių g. 5a daugiabutį namą.Šilutės rajono savivaldybės Energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose antrosios programos įgyvendinimo priežiūros komitetui vadovauja vicemeras Algirdas Balčytis.

Straipsnio komentarai

wwwww2015-05-28
tokiem valdininkam greit padirbt ir greit turtus susikraut o kaip zmogui po to bus jiem neidomu Komentaras patinka Komentaras nepatinka
statybininkas2015-05-28
sitokiom renovacijom niekas nenori uzsiimti o ko ilgiau guma tempia tuo didesni pinigai plaukia i valdzios kisenes o patys statybininkai kai dirba and greicio ir dirba ir su broku o renovacija yra tokia kai nama ikisi i plastikini inda ir jam neduodi kviepuot o vidui name viskas puva ir sienos ir baldai o sito nei vienas atstovas nepasakojo tik oi kiek sutaupysit oi kiek mazai uz siluma mokesit o kad pelesiuose reikes gyvent ir ne tik sienos pus bet ir baldai sito niekas niekam nesake jug tarp namo tarpo nera tai kaip namas gaus oro kaip sienos kviepuos ir uztat pelesis mesis Komentaras patinka Komentaras nepatinka