Birželį pradedami aptarnauti Pagėgių ir Šilalės gyventojų konteineriai

2015-05-27, Saulius Vyšniauskas „Ecoservice“ Šilalės padalinio vadovas

Birželio 1 dieną Šilalės rajono bei Pagėgių savivaldybėse pradedami aptarnauti individualaus naudojimo antrinių žaliavų ir žaliųjų atliekų konteineriai. Iš viso šių rajonų gyventojams jau buvo išdalinta daugiau nei 7 tūkstančiai komplektų antrinių žaliavų konteinerių ir beveik tūkstantis konteinerių žaliosioms atliekoms kaupti.

„Konteineris su mėlynu dangčiu yra skirtas popieriaus, plastiko ir metalo surinkimui, konteineris su žaliu dangčiu skirtas stiklo tarai, o trečiasis konteineris su rudu dangčiu bus skirtas žaliosioms atliekoms surinkti, nes minėtų atliekų negalima mesti į bendrus konteinerius. Taip pat noriu akcentuoti tai, kad Šilalės  gyventojai turimus senuosius geltonus konteinerius nuo šiol turėtų naudoti stiklui rinkti“, – sakė „Ecoservice“  Šilalės padalinio vadovas Saulius Vyšniauskas

Anot S.Vyšniausko, išrūšiuotos mišrios pakuotės atliekos (popieriaus, plastiko ir metalo) bei stiklo atliekos nemokamai bus surenkamos – kartą per mėnesį, žaliosios atliekos - kas antrą savaitę.

„Žaliosios atliekos bus vežamos į specialias aikšteles, kur jos bus kompostuojamos, o vėliau panaudojamos rajono poreikiams, pavyzdžiui, miesto gėlynų formavimui, - teigė Šilalės padalinio vadovas - O antrinės žaliavos surenkamos, išvežamos ir paruošiamos perdirbimui“.

Iš perdirbamų atliekų gali būti gaminami nauji, aukštos kokybės bei funkcionalūs produktai, mažiau teršiama aplinka, tausojami įvairūs jos resursai bei energija. Mažėja vandens bei oro tarša, pristabdomas miškų kirtimas.

Konteinerius Šilalės ir Pagėgių gyventojams suteikė Tauragės regiono atliekų tvarkymo centras (TRATC), o aptarnaus bendrovė „Ecoservice“.

S.Vyšniausko teigimu, konteinerius aptarnaus šiais metais įsigytos, modernios, trijų sekcijų šiukšliavežės.

„Automobiliuose įdiegta konteinerių identifikavimo sistema su elektroniniu žemėlapiu, leidžiančiu tiesiogiai iš dispečerinės stebėti ir kontroliuoti šiukšliavežės darbą. Sunkvežimiai pritaikyti patogiam vairuotojo ir aptarnaujančio personalo darbui bei pasižymi tuo, kad į aplinką išmeta labai nedidelį kiekį anglies dvideginio bei atitinka Europos Komisijos patvirtintą „Euro 6" standartą“, - sakė „Ecoservice“ Šilalės padalinio vadovas.

„Ecoservice“ atstovas primena, kad gyventojai, norėdami nepamiršti, kada reikia išstumti konteinerius atliekų išvežimui, gali naudotis ir mobiliąja aplikacija „Eco App“, kurioje galima rasti visus atliekų išvežimo tvarkaraščius, nusistatyti priminimus, sužinoti kaip taisyklingai rūšiuoti atliekas, fiksuoti atliekų tvarkymo darbų kokybę ir tiesiogiai bendrauti su išvežimą vykdančios bendrovės atstovais.

Investiciniam fondui „BaltCap Private Equity Fund II“ priklausanti bendrovė „Ecoservice“ valdo didžiausią atliekų tvarkymo tinklą keturiolikoje Lietuvos savivaldybių. „Ecoservice“ rūpinasi komunalinių, statybinių ir stambiagabaričių atliekų bei antrinių žaliavų surinkimu, vežimu ir apdorojimu.

 


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?