Savivaldybės vadovai susitiko su JAV kariuomenės atstovais

2015-05-28, Pagėgių savivaldybės informacija

Antradienio rytą Pagėgių savivaldybėje svečiavosi JAV kariuomenės civilinės grupės pareigūnai: kapitonas Patrick Benitez ir štabo viršininkas Randy Barr. Siekdami susipažinti ir užmegzti glaudesnius ryšius, karininkai rengia susitikimus su savivaldybių vadovais, policijos atstovais, bei kitomis civilinėmis institucijomis. JAV kariuomenės atstovai teigė, jog jie atlieka diplomatų vaidmenį vykdant įvairias operacijas ar pratybas ir yra tarpininkai tarp civilinių institucijų ir kariuomenės. Svečiai tikino, jog minėtosios operacijos nebūtinai karinės. Kaip pavyzdį karininkai įvardijo bendradarbiavimą su Lietuvos miestų gydymo įstaigomis, kuriose jau lankėsi ir bandė išsiaiškinti ar esant poreikiui jos būtų pajėgios pasirūpinti dideliu sužeistųjų skaičiumi.

Svečiai minėjo, jog bendradarbiavimo ryšius siekia užmegzti ir su labdaringa veikla užsiimančiomis nevyriausybinėmis organizacijomis, kad jos, susiklosčius tam tikroms situacijoms, galėtų sutekti pagalbą.

Kariuomenės atstovai taip pat pristatė ir trumpai papasakojo apie šiuo metu jau besibaigiančias NATO organizuotas regionines pratybas, kuriose dalyvauja kariai iš Lietuvos, Lenkijos, Latvijos, Švedijos, Amerikos.

Savivaldybės vadovai svečiams trumpai pristatė situaciją Pagėgių savivaldybėje – gydymo įstaigų pajėgumus, numatytas evakuacijos vietas, nurodė pagrindines nevyriausybines organizacijas, veikiančias Pagėgių savivaldybėje. Savivaldybės meras Virginijus Komskis dėkojo civilinės grupės pareigūnams už vizitą ir teigė, jog matydami karinių struktūrų rūpestį ir pastangas padėti, saugiau jaučiasi kiekvienas. Karininkams iš savivaldybės vadovų rankų įteiktos atminimo dovanos.

JAV kariuomenės pareigūnai, jau aplankę pagrindines Pagėgių savivaldybės lankytinas vietas, buvo  sužavėti Lietuva ir Pagėgių kraštu, čia gyvenančių žmonių draugiškumu ir geranoriškumu. Svečiai tikisi, jog dar galės čia sugrįžti.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!