Slepiantiems pinigus užsienyje – neramios žinios

2015-05-28, ELTA
 © DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
© DELFI (K.Čachovskio nuotr.)
Trečiadienį Europos Sąjunga (ES) ir Šveicarija pasirašė svarbų susitarimą, kuriuo bus užbaigta bankų paslapties era, - ES gyventojams bus užkirstas kelias slėpti pajamas Šveicarijos bankuose, pareiškė Europos Komisija (EK).

Tokiu susitarimu smogiamas "dar vienas smūgis mokesčių vengėjams" ir žengiamas "dar vienas žingsnis teisingesnio apmokestinimo Europoje link", sakė Europos Sąjungos (ES) ekonomikos ir finansų reikalų komisaras Pierre'as Moscovici'as.

Susitarimą, įsigaliosiantį 2018 metais, pasirašė P. Moscovici'as, Šveicarijos valstybės sekretorius, atsakingas už tarptautinius finansus, Jacquesas de Watteville'as ir Latvijos finansų ministras Janis Reiras, kurio šalis šiuo metu pirmininkauja ES.

Šveicarija laikoma didžiausiu pasaulyje užsieniečių pamėgtu finansiniu centru, kuris reguliuoja daugiau kaip 2 trln. JAV dolerių vertės aktyvų operacijas. Jau kurį laiką šalis sulaukia nemažai kritikos iš Europos Sąjungos ir Jungtinių Valstijų - raginama nutraukti bankininkystės sektoriaus duomenų įslaptinimą, nes dėl jo šalimi naudojasi išvengti mokesčių norintys klientai.

Planuojama apsikeitimo informacija procedūra nustatytų, kad, individui užsienio šalyje atsidarius banko sąskaitą, apie tai automatiškai būtų informuotos finansų reguliavimo institucijos jo gimtojoje šalyje.

"Toks naujas skaidrumas ne tik pagerintų ES narių galimybes susekti mokesčių vengėjus, bet ir taptų puikia apsauga nuo pajamų ir turto slėpimo užsienyje ir mėginimų išvengti mokesčių", - teigia EK.

Europos Komisija tikisi iki šių metų pabaigos pasirašyti panašius susitarimus su Andora, Lichtenšteinu, Monaku ir San Marinu.

 


 


Straipsnio komentarai

sssssoooooooosssss2015-05-29
patys valdininkai maziau lai vagia ir slapsto po visokius uzsienio bankus ir bus viskas tvarkoi Komentaras patinka Komentaras nepatinka