Švėkšnos metraštininkas P. Čeliauskas ir vėl stebina

2015-05-30, Gerda BELOKOPYTOVA
Knygos „Švėkšnos „Saulė“ autorius P. Čeliauskas yra išleidęs ne vieną leidinį.
Knygos „Švėkšnos „Saulė“ autorius P. Čeliauskas yra išleidęs ne vieną leidinį.

Gegužės 22-osios popietę Švėkšnos miestelio bendruomenę subūrė ypatinga asmenybė. Tądien vyko mokytojo senjoro, miestelio istorijos sergėtojo Petro Čeliausko naujosios knygos „Švėkšnos „Saulė“ pristatymas. Susitikimo metu netrūko teigiamų emocijų, o susirinkusiųjų veidus puošė nuoširdžios, pasididžiavimą skleidžiančios šypsenos.

Meilė Švėkšnai skatina dirbti

Į knygos „Švėkšnos „Saulė“ sutiktuves susirinko ne tik miestelio bendruomenė, bet ir mokiniai, buvę knygos autoriaus auklėtiniai. Retas miestelis gali pasigirti tuo, jog jo istorija, čia gyvenę ir gyvenimą kūrę žmonės, jų patyrimai sudėti į knygos puslapius ir išliks atminty Švėkšnoje gyvenančių ir gyvensiančių.

Petras Čeliauskas – mokytojas legenda, puoselėjantis miestelį ir jo istoriją. Tai Sidabrinės nendrės, Jokubėlio, Kaimo knygnešio nominacijų nugalėtojas, išleidęs ne vieną knygą. Tai žmogus, sukaupęs daugybę informacijos apie Švėkšnos istoriją, čia gyvenusius ir kūrusius žmones. Naujasis jo leidinys, tai beveik 500 puslapių išsamios informacijos. Knyga pradedama nuo mokslo ištakų Lietuvoje bei Švėkšnoje ir keliaujama iki šių dienų išsamiai aprašant visą Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos gyvenimą. Ši ugdymo įstaiga tapo antraisiais mokytojo namais, mat čia dirbo net 45 metus. Anot knygos autoriaus, šia liga (rinkti ir kaupti istorinę medžiagą, - aut. pastaba) jis užsikrėtė prie 50 metų. „Tuomet pagalvojau, kad galbūt man reikėjo studijuoti ne matematiką, o istoriją“, - juokavo P. Čeliauskas. Stebina ir tai, jog garbaus amžiaus sulaukęs mokytojas puikiai darbuojasi kompiuteriu ir profesionaliai juo maketuoja savo leidinius. Ir savo naująją knygą pats maketavo. „Spaustuvei beliko knygą išspausdinti“, - kalbėjo knygos autorius.

Išskirtinė asmenybė

Renginio vedėjos Rosvitos paklaustas apie ateities planus P. Čeliauskas neslėpė: „Aš jau šitą knygą skubėjau užbaigti. Rašiau ją mokyklos 100 metų jubiliejui, kuris bus po 4-erių metų. Tačiau nenorėjau atidėlioti, o apie kitus planus nenoriu kalbėti. Yra pradėtų darbų, bet ar juos spėsiu užbaigti, nežinau...“

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė buvusiam mokytojui, vėliau tapusiam kolega, negailėjo gražių žodžių. „Nežinau žmogaus, labiau mylinčio savo darbą, Švėkšną ir skiriančio tam šitiek dėmesio. Taip gali tik neeilinė asmenybė. Pats didžiausias mūsų bendruomenės žiedas yra mokytojas Petras Čeliauskas“, -  gyrė gimnazijos direktorė.

„Tai turbūt vienintelis mūsų bendruomenėje žmogus, kuris sugeba savo gyvenimo laiką taupiai ir produktyviai naudoti. Dar visai nedaug laiko praėjo nuo enciklopedinio žinyno „Švėkšna: žmonės, kraštas, įvykiai“ išleidimo. Jau ir papildymai buvo išleisti, o šiandien štai džiaugiamės nauju jo kūriniu“, - kalbėjo Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis. Taip pat sveikino buvusi kolegė Ona Pintverienė, auklėtinis Saulius Vytuvis, prelatas Petras Stukas ir daugelis kitų svečių.

42 antros laidos abiturientai, buvę mokytojo P. Čeliausko auklėtiniai, taip pat atskubėjo pasveikinti savo mokytojo.

Susirinkusiesiems pasirodymus dovanojo ir Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos mokiniai, kurie ne tik dainavo, bet ir šoko.

Oficialioji renginio dalis užbaigta ypatingu atsisveikinimo valsu, kurį vieningai dainavo visi susirinkusieji.

O tuomet prie mokytojo, naujosios knygos autoriaus nusidriekė norinčiųjų gauti autografą eilė.

 

 

 

 


Foto galerija

Naujosios knygos apie Švėkšną sutiktuvių akimirka.Knygos „Švėkšnos „Saulė“ autorius P. Čeliauskas yra išleidęs ne vieną leidinį.

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar esate sėdę prie vairo išgėrę?