Ar po savanoriškos tarnybos galima likti tarnauti?

2015-05-29, LRT Radijo laida „Ryto garsai“
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Karių pratybos
Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr. / Karių pratybos
Galimybė pereiti į nuolatinę karo tarnybą, atlikus savanorišką šauktinio tarnybą, tikrai bus, be to, šiuo metu į profesinę karo tarnybą galima pretenduoti net neatlikus šauktinio tarnybos. Taip tikina Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievoles ir komplektavimo skyriaus vyriausiasis specialistas Julius Židonis.

LRT Radijo klausytojas Matas domėjosi, ar galės likti tarnauti po savanoriškos karinės tarnybos. „Ar savanoriškai atitarnavus devynis mėnesius, bus galimybė toliau pasilikti tarnauti? Be to, ar privalumas tai, kad esu baigęs aukštąją mokyklą? Konkrečiau – informacinių technologijų inžineriją“, – teiravosi Matas.

Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų štabo Karo prievoles ir komplektavimo skyriaus vyriausiasis specialistas tikina, kad karinės tarnybos savanoriai – labai laukiami. 

„Galimybė pereiti į nuolatinę karo tarnybą, atlikus savanorišką šauktinio tarnybą, tikrai bus. Konkreti tvarka yra ruošiama, bet numatoma, kad dar tarnaudami šauktiniai galės pasitikrinti sveikatą, bus tikrinama jų praeitis, fizinis pasirengimas, siekiant sutrumpinti laikotarpį, kuris praeitų nuo jų tarnybos šauktiniuose iki perėjimo į profesinę karo tarnybą“, – tikina J. Židonis.

Jo teigimu, atlikta šauktinio tarnyba bus laikoma privalumu, priimant į profesinę karo tarnybą. „Aukštasis išsilavinimas, ypač – informacinių technologijų srityje, taip pat yra privalumas, nes informatikų mums tikrai reikia“, – tikina Karo prievoles ir komplektavimo skyriaus vyriausiasis specialistas.

J. Židonio žodžiais, šiuo metu  į profesinę karo tarnybą galima pretenduoti net neatlikus šauktinio tarnybos: žmogus būtų priimamas į dalinį ir bazinį kario rengimo kursą pereitų jau jame.

„Norinčiajam reikėtų kreiptis į artimiausią ar patogiausią regioninį karo prievolės komplektavimo skyrių (skyrius rasti galima puslapyje karys.lt) ir pradėti stojimo į profesinę karo tarnybą procedūras“, – siūlo Lietuvos kariuomenės atstovas.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar reikėtų siųsti Lietuvos karius į Ukrainą?