Prie Pagėgių socialdemokratų skyriaus vairo – mokytojas E. Dargužas

2015-06-03, Stasys BIELSKIS
Naujasis LSDP Pagėgių skyriaus pirmininkas Eugenijus Dargužas.
Naujasis LSDP Pagėgių skyriaus pirmininkas Eugenijus Dargužas.

Įvyko Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Pagėgių skyriaus visuotinis rinkiminis-ataskaitinis susirinkimas, kuriame naujuoju skyriaus vadovu išrinktas Algimanto Mackaus gimnazijos istorijos mokytojas, Pagėgių savivaldybės tarybos narys Eugenijus Dargužas. Ta proga „Šilokarčemos“ žurnalisto pakalbintas Pagėgių socialdemokratų lyderis drąsiai išsakė savo nuomonę apie netradicinį politinį gyvenimą šiame nedideliame Mažosios Lietuvos mieste.

Susirinkimo metu, prasidėjus rinkimams, buvo pasiūlytos dvi būsimojo skyriaus pirmininko kandidatūros – Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinės mokyklos direktorės Genovaitės Švalkūnienės ir mokytojo E. Dargužo. Po partiečių pasisakymų G. Švalkūnienė savo kandidatūrą atsiėmė, todėl vienu kandidatu likusiam E. Dargužui ir teko stoti prie pagėgiškių socialdemokratų skyriaus vairo.

„Aš manau, kad skyriaus pirmininko pasikeitimas jau buvo gyvenimo nulemtas, nes Alvydui Dumbliauskui vadovaujant skyriui mūsų partija patyrė savotišką regresą, smukimą, - pasakojo E. Dargužas. – Ir tai labai aiškiai matosi pagal rinkimų į savivaldybių tarybas rezultatus. Mes, socialdemokratai, nuo penkių narių Savivaldybės taryboje pastaruoju metu likome tik su vienu socialdemokratu Taryboje. Pirmąją kadenciją buvo penki, po to – trys, trečiąją ir ketvirtąją kadenciją – du socialdemokratai, o dabar likau tik aš vienas. Tai apsvarstę skyriaus taryboje su bendrapartiečiais padarėme išvadą, kad mūsų buvimas valdančiojoje koalicijoje kartu su partijos „Tvarka ir teisingumas“ atstovais davė daugiau žalos, pablogino mūsų įvaizdį. Vis dėlto „tvarkiečių“ valdymas Pagėgiuose yra apipintas visokiais gandais, gandeliais, kalbomis ir taip toliau“.

Pasak E. Dargužo, dabar nereikėtų aiškintis, ar tai yra tiesa, ar ne, bet socialdemokratai šiame krašte dažnai būdavo sutapatinami su „tvarkiečiais“. Bet, E. Dargužo teigimu, rinkimų metu žmonės daugiau savo balsų atiduodavo už „tvarkiečius“.

„Aš, būdamas toje koalicijoje kartu su A. Dumbliausku, įvairiais klausimais dažnai turėdavau kitokią nuomonę, tačiau, kadangi buvo koalicinės sutartys, kartais reikėdavo balsuoti ir prieš savo valią, - atviravo E. Dargužas. - Todėl po šitų rinkimų pasitarę skyriaus taryboje nusprendėme, nes buvo tokia mano nuomonė ir norai, kad vis dėlto būtų geriau opozicijoje. Jungtis su opozicija ir bandyti savo programą įgyvendinti, o tai duotų daugiau naudos susigrąžinant žmonių pasitikėjimą socialdemokratais. Juk mūsų vertybės „Viskas žmogui“, rūpinimasis juo savivaldybėje nelabai matydavosi, būnant koalicijoje su „Tvarka ir teisingumu“. Jų dauguma su savo programa ir darbais mus nustelbdavo. Mes kažkaip ištirpdavome... Mano ir skyriaus tarybos nuomone, būtų geriau šią kadenciją padirbėti opozicijoje, įgyvendinti tai, ką turime numatę savo programoje – gal tai duos daugiau naudos, gal žmonės labiau pasitikės socialdemokratais? Juk vis dėlto opozicija šiuo metu yra gana stipri, ir nors neturi tokios daugumos, kuri galėtų kažką daugiau nuveikti, bet bandymai paveikti, pakeisti jau yra matomi. Tad šią kadenciją stengsimės pagal galimybes įgyvendinti tai, ką esame suplanavę savo rinkimų programoje“.

LSDP Pagėgių skyriuje yra daugiau nei 100 narių, tik, pasak E. Dargužo, sudėtingesnis dalykas yra tai, kad jaunimas, kuris įstoja į socialdemokratų partiją, galėtų daug ką nuveikti, bet išvažiuoja studijuoti ir pranyksta, nebegrįžta į Pagėgius. Arba tampa didžiųjų miestų LSDP skyrių nariais, arba išvyksta į užsienį.

E. Dargužas sakė, kad smagu, jog yra žmonių, kurie iš tikrųjų savo idėjomis kovoja už socialinį teisingumą ir lygybę.

Buvusiam socialdemokratų Pagėgių skyriaus pirmininkui A. Dumbliauskui susirinkime balsų dauguma nuspręsta suteikti skyriaus garbės pirmininko titulą.


Straipsnio komentarai

joo2015-06-03
Žmogelis grybauja negi tookį grybą žmonės vėl rinks į tarybą? Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Taigi,2015-06-03
buvęs bolševikėlių vadukas(kultcentro administratorius) iš Vilkyškių nuvarė partijikę ant nikstų ir už tai jam "garbės pirmininko titulas). Nusivažiavo bolševikėliai. Dargužiuk, kitoj kadensijoj negausit nė vienos vietos taryboje. Tą buvusį vaduką iš vis iš partijos reikėjo išpirdolinti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
pasimetes gyvenime2015-06-03
na socdemai visai nuvažiavo, reikejo naujo , jauno , energingo skyriaus pirmininko,o dabar dargužas, kuris sėdi opozicijoj, tyli ir pats nesupranta ką daro ten.Po keturių metų sakys einu į valdančią koliciją (žinoma jei ten pateks) nes opozicijoj tik darbiečiai dirbo ir man nieko kito neliko tik pritarti. Užuojauta socdemams Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?