Juknaičių ambulatorijos problemas išklausė Seimo narys K. Komskis

2015-06-02, Gerda BELOKOPYTOVA
Juknaičių ambulatorijos patalpas Seimo nariui K. Komskiui aprodė vyr. gydytoja J. Barzdienė (dešinėje).).
Juknaičių ambulatorijos patalpas Seimo nariui K. Komskiui aprodė vyr. gydytoja J. Barzdienė (dešinėje).).

Gegužės 27 dieną Juknaičių ambulatorijoje lankėsi LR Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis. Seimo narys domėjosi nedidelio miestelio gydymo įstaigos aktualijomis. Medikai pateikė ir problemų, kurios apkartina kasdienybę. Kokių bėdų turi Juknaičių ambulatorijos darbuotojai?

Vizito metu Seimoi vicepirmininkui K. Komskiui Juknaičių ambulatorijos vyr. gydytoja Jolanta Barzdienė aprodė įstaigos patalpas. Jos išsidėsčiusios net dviejuose aukštuose. Ambulatorijoje dirba bendrosios praktikos gydytojas, gydytojas odontologas, gydytojas ginekologas akušeris bei trys slaugos specialistai. Ši gydymo įstaiga aptarnauja apie 1 500 pacientų. Be to, kamuojami įvairių negalavimų Juknaičių ambulatorijoje lankosi ne tik Juknaičių miestelio gyventojai, taip pat atvyksta aplinkinių seniūnijos kaimų, Usėnų gyventojai. Tiesa, prieš keletą metų Usėnuose veikė Juknaičių ambulatorijos punktas, tačiau, pasak gydytojos J. Barzdienės, atėjus privatininkui jie „maloniai“ buvo išprašyti laukan...

Seimo narys domėjosi, ar lengva išgyventi nedidelėms gydymo įstaigoms. Pasak J. Barzdienės, lengva tikrai nėra, tačiau įmanoma išsilaikyti. Tiesa, pabrėžė, kad žmonių vis mažėja, gimstamumas taip pat. „Labai mažai jaunų šeimų atvyksta gyventi į tokias nedideles gyvenvietes kaip mūsų. Taigi daugiausia mūsų pacientai yra senyvo amžiaus žmonės“, - kalbėjo vyr. gydytoja.

Juknaitiškiai priversti vaistus pirkti Šilutėje

Juknaičių ambulatorijos vyr. gydytoja J. Barzdienė Seimo nariui taip pat pasakojo, kad juknaitiškiai patiria labai daug nepatogumų, mat Juknaičiuose nebėra kur įsigyti vaistų. Miestelyje veikusi vaistinė užsidarė prieš dvejus metus ir dabar gyventojai priversti vien dėl vaistų vykti į Šilutę. „Žmonėms buvo labai patogu, kai čia veikė vaistinė, o dabar vaistų įsigijimas tapo didžiule problema. Yra nemažai žmonių, neturinčių transporto. Be to, daugiausia vaistai reikalingi senyvo amžiaus žmonėms. Juknaičių vaistinėje vaistus įsigydavo ir aplinkinių kaimų gyventojai“, - kalbėjo J. Barzdienė.

Gydytoja dirba be atostogų

Seimo vicepirmininkas K. Komskis domėjosi, kaip pavyksta vienai gydytojai priimti tokį didžiulį kiekį pacientų. J. Barzdienė neslėpė, kad nėra lengva, bet įmanoma. Tiesa, prisipažino, kad net kelerius metus dirbo be atostogų. „Dabar gydytojai yra labai užsiėmę, taigi surasti pavaduojantį  beveik neįmanoma arba jie užsiprašo didelio atlygio“, - kalbėjo J. Barzdienė.

Ambulatorijos šildymas – sunkiai įkandama prabanga

Žinia, Juknaičių ambulatorija įsikūrusi pastate, kuris nerenovuotas stypso jau keletą dešimtmečių dar nuo pastatymo dienos. Tad žiemomis įstaigos darbuotojams ir čia apsilankantiems tenka kęsti šaltį. Nepagalvokite, kad patalpos nešildomos. Deja, šildymo sezono metu radiatoriai nepajėgūs įšildyti didžiulių patalpų. Be to, šildymo kainos milžiniškos, tad šildymas tampa prabanga. „Kad bent šilta būtų, nieko nesakytume, o dabar tenka mokėti dideles sumas už šaltas patalpas“, - problemas dėstė J. Barzdienė.

Seimo nariui medikė pasakojo ir apie kiaurą stogą, pro kurį bėga vanduo. „Niekas susitvarkyti mums nepadeda. Kreipėmės ir į Šilutės rajono savivaldybę, bet gavome atsakymą, kad turime tvarkytis patys, nes patalpas nuomojamės. Tiesa, stogą apsišiltinome savo lėšomis, bet to nepakanka“, - sakė vyr. gydytoja.


Straipsnio komentarai

tik su liezuviu2015-06-03
komskis bent matos kad dirba ir domisi aplinkiniu savivaldybiu darbu o silutiskiai tik sedi ir politikuoja kur ka nuplaut kur paatostogaut o gal ir tarp vaikiuku pasifotografuot o kad koki gera darba padarytu ju niekur nera tik jus balsuokit mes jum duosim gera ateiti Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Joo 2015-06-03
Komskio visur pilna, matosi kad žmogus netinginys, domisi rajono problemomis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Ar gavote SMS žinutę, raginančią skiepytis nuo COVID-19?