I. Riterienę švėkšniškiai užliejo gėlių ir sveikinimų jūra

2015-06-03, Gerda BELOKOPYTOVA
Jorio nominacijos „Už tai, kad visiems būtų geriau“ nugalėtoja I. Riterienė.
Jorio nominacijos „Už tai, kad visiems būtų geriau“ nugalėtoja I. Riterienė.

Švėkšniškės Ingritos Riterienės darbai nelieka nepastebėti ne tik Švėkšnos seniūnijos gyventojų, bet ir viso Šilutės rajono ir net Lietuvos gyventojų. Įspūdingi gėlių kilimai, rekordinių verbų pynimas, Grybavimo čempionato organizavimas – tai tik maža dalelė jos įgyvendintų idėjų. Visai neseniai, vos prieš mėnesį, jai įteiktas ir Jorio apdovanojimas, o praėjusį penktadienį švėkšniškių bendruomenė surengė nominantės pagerbimo šventę.

Išskirtinis apdovanojimas

Priminsime, kad balandžio 24 dieną švėkšniškiai dalyvavo baigiamajame LRT televizijos laidos „Gimtoji žemė“ kūrybinės grupės organizuojamame renginyje, kurio metu vyko Jorio apdovanojimų ceremonija. Nominacija „Už tai, kad visiems būtų geriau“ įteikta švėkšniškei I. Riterienei.

Saviškiai surengė savą pagerbimą

Gegužės 22-ąją nominantės pagerbimo ceremoniją surengė ir patys švėkšniškiai. Švėkšnos seniūnijos salėje susirinko I. Riterienės vadovaujamos Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai, valdžios atstovai bei visi norintys pasveikinti nugalėtoją.

Kalbėjusi E. Pliaterytės atminimo draugijos Švėkšnos skyriaus pirmininkė Ona Norkutė pasidžiaugė, kad iš 15 nominacijai teiktų pretendentų nugalėjo būtent Ingrita, mat ji ir jos vedami Švėkšnos neįgalieji stengiasi, kad visiems būtų geriau. „O jų metraštininke yra tapusi Violeta Astrauskienė. Tai ji surinko medžiagą ir pristatė ją televizijos laidai“, - kalbėjo O. Norkutė.

O V. Astrauskienei mintis pristatyti nominacijai būtent I. Riterienę kilo ne be reikalo. „Yra žmonių kaip saulė. Šalia kurių gera, ramu ir įdomu. Manau, kad Švėkšnos saulė yra mūsų Ingrita. Būdama visų jos idėjų, renginių fiksuotoja, išgirdusi televizijos laidos „Gimtoji žemė“ prodiuserio raginimą apsižvalgyti savo aplinkoje žmonių, kurių darbai atsiliepia aidu aplinkinių širdyse, tuomet man net nekilo abejonės, kas tas žmogus. Jos darbai turi būti žinomi ir visoje Lietuvoje. Sėdau rinkti informacijos ir tuomet pamačiau, kad tų darbų padaryta išties labai daug“, - kalbėjo idėjos autorė V. Astrauskienė. Visus stebina rudenį audžiamas didžiulis gėlių kilimas su Švėkšnos simbolika, į Lietuvos Gineso rekordų knygą patekusi verba, tradiciniais jau tapo Grybavimo čempionatas, Joninių šventė, Užgavėnių organizavimas. Ir tai tik nedidelė dalelė Ingritos veiklos. 

„Žinoma, Ingrita viena turbūt nieko nepadarytų, jeigu neturėtų tvirtos paramos iš savo bendraminčių. Bet jos gebėjimas visus suburti, visiems būti kaip mama, kelia nuostabą. Mistika, iš kur jai kyla šitiek originalių idėjų“, - gražių žodžių negailėjo V. Astrauskienė.

Gražių žodžių nominantei negailėjo ir kiti šventiniame renginyje dalyvavę svečiai. „Džiugu, kad bendruomenė turi tokių žymių asmenų. Ji puošia mūsų kraštą, yra labai išradinga. Kad idėjos dar ilgai klestėtų ir puoštų mūsų brangią Švėkšną“, - kalbėjo prelatas Petras Stukas.

 „Pagalvokite, kiek tam žmogui kainuoja, kiek jam reikia įdėti pastangų, kad visiems aplinkiniams būtų gera. Ingritos idėjos realizuotos taip, kad jomis džiaugiasi ne tik mūsų bendruomenė, bet ir visi čia atvykstantys“, - kalbėjo Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis.

Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos direktorė Dalia Dirgėlienė sakė: „Džiaugiuosi, kad jūsų darbai priverčia šypsotis mus visus. Jūs esate darbščių bičių bendruomenė, ne tik Ingrita, bet ir visi nariai. Nes be aplinkinių pagalbos Ingritai būtų sunku ką nors padaryti. Tačiau mūsų Ingritos likimas – vesti visus į priekį. Ne kiekvienam tai duota“.

Sveikinimo žodžius tarė Švėkšnos tradicinių amatų centro amatų veiklos vadybininkė Viktorija Binkulienė, taip pat Šilutės r. savivaldybės mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis. Savo kūrybos eilėmis I. Riterienę sveikino ir Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai.

„Tiesą sakant, į Jorio apdovanojimų šventę važiavau rami ir nė nenumaniau, kad galiu būti išrinkta nugalėtoja, mat pretendentai buvo išties labai rimti. Šis apdovanojimas yra mūsų visų, nes be jūsų pagalbos, šypsenų ir pritarimo aš negalėčiau nieko padaryti. Be jūsų aš būčiau niekas“, - kalbėjo šių metų Jorio apdovanojimo savininkė.

Tądien dar ilgai netilo svečių sveikinimo žodžiai, jų eilės ir smagi muzika, skirta I. Riterienei pagerbti. Juk ne kasdien sulaukiama tokių apdovanojimų. O švėkšniškiai gali didžiuotis, kad išradingų ir talentingų žmonių dėka jų mylimo miestelio vardas girdimas visoje Lietuvoje.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!
Apklausa
Ar gerai, kad pasuose bus galima rašyti asmenvardžius su q, x, w raidėmis?